Keress receptre vagy hozzávalóra

Részletes kereső

Kártevők lehetnek a filteres teákban: videó készült az apró tetvekről

default user icon
MME
Sokan szeretik a teát, és mivel hosszú az eltarthatósági ideje, így könnyen a szekrényben felejthetjük a dobozokat. Ha azt gondolnád, hogy évekkel később is ihatsz belőle, akkor nézd meg ezt a videót!

Könnyű felhalmozni a különféle teákat. Mivel a forró italokat elsősorban influenza idején, illetve a hidegebb hónapokban isszuk, így más évszakban könnyen elfeledkezhetünk róluk. Egy-egy doboz tea akár hónapokon, sőt éveken át is állhat a konyhaszekrényben, mielőtt kidobnánk. Feltéve, ha kidobjuk és nem iszunk belőle, mondván, úgysem romolhat meg.

Ha van otthon régi, filteres teád, jobb ha kidobod!

A teafüvek, vagy gyümölcsteák tényleg hosszú időn át elállnak és nem romlanak meg, ellenben könnyen bogarasak lehetnek. Az apró, tényleg mikroszkopikus méretű állatkák könnyen átjutnak a filter anyagán és befészkelik magukat a szekrényben már évek óta "porosodó" teásdobozokba.

Ha egy ilyen teából iszunk, akkor nemcsak a teafüvet, de a kártevőket, jelen esetben a könyv- vagy portetűt is leforrázzuk, az ürülékkel együtt – látható Gyuris Rita videójában. A kártevő nem a teát, hanem magát a filtert veszi célba, és a nevét is onnan kapta, hogy képes kárt tenni a könyvek ragasztásaiban, a tapétaragasztóban.

Mivel ezek az apró, 1 mm-es élőlények szabad szemmel nem láthatóak, érdemes a régóta meglévő, tényleg ritkán fogyasztott teákat kidobni. Fontos megjegyezni, hogy az újonnan vásárolt teákban nem lehetnek ilyen atkák, tetvek.

Borítókép: Gyuris Rita YouTube-csatornája

Ajánljuk még:

Ezek is érdekelhetnek

Friss