Részletes receptkereső »
  •  
  •  

Fórum

CANDIDA - ti mit esztek?

Hozzászólás

Hozzászóláshoz be kell jelentkezni!

Hozzászólások 3094 db

3074. dudde Előzmény: krisztime 2008-02-18 20:30:07
mik voltak a tüneteid? hogyan sikerült megállapítani, mennyire súlyos?
3073. dudde Előzmény: krisztime 2008-02-18 19:58:46
mik voltak a tüneteid? hogyan sikerült megállapítani, mennyire súlyos?
3072. krisztime 2008-02-18 18:50:40
Sziasztok!Kriszti vgayok.Én a betegség már elég súlyos fázisából gyógyultam meg.Ha bármi kérdésetek van szivesen válaszolok!Jobbulást mindenkinek!
3071. bunny7 2008-02-17 22:18:39
Szia Dudde,
jó neked, hogy 0-ás létedre, tudsz vegetáriánus lenni, de hogy halat eszel azt nagoyn jól teszed. Nekem is be van iktatva minden péntekre.
Megint sok kérdést tettél fel, lapozgatnom kell a könyvet, de most erre nincs energiám, mert ma még nincs meg a kilóméterem, mennem kell.
Nem dermedt bele a kajcsi az olajba, gondolom, mert a száraz húsok mindent magukba szívnak.De a nyers salátákat joghurttal elkészítve egyébként is hidegen ennéd.
Anno én is testkontrolloztam, itt azért egy kicsit jobban átgondolt az ételtársítás: magas fehérjetartalmú hüvelyes mellé nem javasolt a szintén magas fehérjetartalmú vörös hús fogyasztása, mert nem lesz meg a sav-bázis egyensúly és a gombáink azt szeretik, ha nincs meg az egyensúly.
A rozsról más forrásból tudom, hogy nagyon minimális a sikér tartalma, ergo a glutén tartalma, tehát ha nem súlyos a candidád fogyasztható alkalmanként.
Zab, idézem Béres Alexandrát:Súlykontroll program, 139-140-ik oldal: ... jelentős mennyiségű béta -glikánt tartalmaz (vízben oldódó rost, amely csökkenti a koleszterinszintet, valamint a szénhidrát és a zsír felszívódását), magasabb a zsiradék és fehérjetartalma, mint a vele összehasonlítható más gabonatermékeké. mindezen tulajdonságok együttes hatása révén kevésbé emeli meg a vércukorszintet,..

A tünetegyütteseid alalpján súlyosnak ítéled meg az állapotod?

Na, ha visszajöttem a sétámból, visszatérek és kikeresgetem neked a dolgokat, ok?
Üdv, Judit

3070. dudde Előzmény: bunny7 2008-02-17 14:59:15
köszönöm, hogy válaszoltál! elfelejtettem egy fontos dolgot megírni: idestova húsz éve vegetáriánus vagyok, bár az utóbbi három évben ez az állítás már nem egészen igaz, mert azóta ettem halat. így részben könnyebb a dolgom, mert nálunk azért viszonylag gyakori volt eddig is a hajdina, a köles meg az egyéb efféle huncutságok, és gyakorlatilag csakis teljes kiőrlésű lisztet használtunk, soha nem édesítettük az italokat. így ez a része simán megy, viszont szűkebb a kör, amit én is megehetek - tehát almás a csirkemell, a pulyka stb. amire egyáltalán nem számítottam, és a harmadik héten bekövetkezett: az alkohol hiányzik! egyikünk sem alkoholista ugyan, de egy hét alatt ketten megittunk egy üveg száraz vörösbort, vacsora után, decinként szopogatva. kandidás bor nincs?:D a magaddal vitt kaját aztán zsírjába dermedve etted? ha távol töltöm a napot itthonról, nincs melegítési lehetőségem... ha a tönköly nem jó, akkor mi jöhet nagyobb mennyiségben? zab? rozs? olyasmire gondolok, amiből készíthető mondjuk egy szendvics. a vércsoportom egyébként nullás, a tipikus húsevő, de azt hiszem, emiattnem fogok visszaállni:) az ételek társítása pedig ismerős a 20-25 évvel ezelőtt divatos testkontrollból, ez is azonos elven működik? kíváncsian várlak!
3069. bunny7 2008-02-16 22:34:32
Kedves Dudde,

minden kérdésedre kimerítő választ kapsz a következő könyvből:

Jeanne- Marie Martin - Dr Zoltán P. Róna (igen, igen magyar:D)
Teljes Candida kézikönyv (Kolumbusz Kiadó, www. kolumbuszkiado.hu, ISBN 963 204 907 1).

A könyv szerzői javasolják, hogy a Candida diétán túl egyeztessük az ételeket a vércsoport-diéta szerint fogyasztható alapélelmiszerekkel. (Dr Peter J. D Adamo: Az ABO terv)

Az alaptanács az az, hogy ha lehet, minden étkezéshez fogyassz nyers zöldséget, gyümölcsöt.

Vannak együttfogyaztható ételek, pl paradicsom és barna rizs, vagy baromfi husi zöldségekkel pl édesburgonyával, és vannak olyanok, amelyek nem fogyaszthatók együtt, pl. hüvelxesek és vörös húsok.

A diéta fázisaiban más és más élelmiszerek fogyaszthatók, egyre bővül a kör.
A tönkölybúzát nem találom, de valószínű azért, mert ez európai gabona-féle, de megvan hurrá: nem javasolja, emrt igen magas a gluténtartalma, de könnyebben emészthető, mint a búza.
Alacsony gluténtartalmúnak említi a hajdnát, riszt, kölest, vagy kukoricát. A DM-ben pl lehet kapni gluténmenetes corn flakes-t, elég tűrhető áron.

Kecske feta alkalmanként megengedett, ha főzve van, mondjuk ha beletöltöd a pulykamellbe, és együtt sütöd, az szerintem már elég hőkezelés, sült paradicsommal.
Én annak idején vittem magammal kis dobozokban a kajcsikat napi öt étkezésre, volt hogy három étkezésnyi adag egyforma volt, de ki lehetett bírni. Pl. ha a husikat lehet gyümölccsel együtt készíteni, emlékszem a kedvencem a pulykahusi-csíkok sárgarépával és őszibarackkal, néha egy kis mazsolát is tettem bele.

Ami mindig lehet nálad: az az alma.
Most mennem kell, de majd még visszajövök.
Judit
3068. dudde 2008-02-16 15:58:33
kellemes szombatot! úgy látom, rég nem járt erre senki, de remélem, a topikon újoncként írott hozzászólásom azért eljut majd hozzátok:)
a diétával kapcsolatban lenne néhány, vagyis inkább sok kérdésem. rengeteg egymásnak ellentmondó infót olvastam a neten, így főleg ezekre, a ti tapasztalataitokra szeretnék rákérdezni. itt van például rögtön a krumpli. a candida-diétával kapcsolatosan a következő kategorikus kijelentéseket olvastam róla: abszolút tilos - teljesen megengedett - mérsékelt mennyiségben fogyasztható. na, most mi legyen? a következő sarkalatos pont a liszt, illetve inkább a belőle készült dolgok. van élesztő nélkül, szódabirkabónával készült kenyérreceptem, melynél azt írják, hogy a napi adag max két szelet. a liszt, vagy a szódabikarbóna miatt? a sütéshez kizárólag teljes kiőrlésű bio tönkölybúzalisztet használok. és ha ugyanebből ln magam készítek itthon tésztát, vagy bármi ást, az is csak korlátozott mennyiségben fogyasztható? ad rizs: itt is kétféle információ - a fehér rizs jöhet/tilos. ez köretként nem érdekes, mert a barna rizs jégi jó haverom, d evan ugye a rizstej, a rizspehely (és a kettőből együtt egy jó kis kása), a rizstészta - ezek nagyrészt fehér rizsből készülnek. a következő kérdés: margarin vagy vaj? óvatosságból a diéta kezdete óta inkább csak margarinozok, de olvastam azt is, hogy szabad vajat fogyasztani... most mi legyen? szó volt még joghurtról, tojásról, mozzarelláról, juhtúróról, sőt fetáról - erről tudtok valamit? vagy teljesen egyéni? ha a feta igen. akkor csak az eredeti, birkából készült változat? tudom, van ezek között olyan, amit csak a legszigorúbb, 1-2 hónapos szakasz után lenne szabad, mit tapasztaltatok? az enyhébb szakaszban lenne szabad fogyasztani a hüvelyeseket és a kukoricát, de olyat is olvastam, hogy a lencse kezdetteől fogva szabd. vajon miért? és mondjuk a mák?
nem sprolom most tovább, pedig biztos bennemrekedt még egy smás, de azért egy gyakorlati tanácsot kérnék: milyen könnyen szállítható/bárhol (hidegen!) fogyasztható kaját tudtok mondjuk a szendvics helyett? persze, van sok recept, lehet változatosan főzni, és nekem aztán tényleg nem úőjdonság a köles, a hajdina meg a társaik, sőt a család is szívesen megeszi, de a napi kétszeri meleg kaja elkészítése (ha mondjuk a kenyeret annak rendje s módja szerint rögtön reggel ellövöm) melehetősen időigényes, és ha az egész napot távol töltöm otthonról, távol bármiféle ételkészítési és -melegítési lehetőségtől... eddig ugye beült az ember valahova egy kajára, vagy vett valamit a pékségben... és most??? minden ötletet nagy örömmel fogadok:) előre is kösz az ötleteket, tanácsokat.
3067. dorati Előzmény: ibolyka43 2007-12-23 23:50:23

Az alábbi weboldalon részletesen olvashatsz róla:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Candida_albicans
3066. ibolyka43 2007-12-23 21:42:35
Sziasztok!
Olvaslak benneteket,ha megtudna mondani valaki,milyen tünetei vannak
a candida betegségnek?
válaszotokat előre is köszönöm.
Kellemes karácsonyi ünnepeket kivánok
Ibolya
3065. bunny7 2007-12-23 21:26:52
Mindenkinek Kellemes Ünnepeket, jó egészséget és egy kicsit boldogabb új évet(L)

Judit
3064. magniv4 Előzmény: szhlili 2007-12-13 14:45:46
Sziasztok!
Ezt talaltam egy liszterzekenyek oldalan
"A búza, árpa és a rozs pehely és liszt, ill. a zabpehely fogyasztása tilos. Helyettük javasolt a kukorica, a rizs, a köles, a hajdina, a sárgaborsó és a szójaliszt, valamint a kukorica és a burgonyakeményítő."
A 2 utobbit a candidasoknak NEM AJANLOTT
3063. szhlili 2007-12-07 23:32:47
Szia Judit,

mi ketten csináltuk a diétát a lányommal, én rövidebb ideig, ő fél évig. Szóval kétfele főztem, nagyon nagyon macerás, sőt, szerintem ha valaki dolgozik, akkor szinte kivitelezhetetlen.Na meg pici gyerek mellett is nagyon nehéz lehet. Én itthon voltam és a 3 gyerek már nem olyan kicsi, így valahogy megoldottam, de fél év után úgy éreztem, hogy mást sem csinálok, csak candidás ételt napi 5x, meg mellette a többiknek a normálisat.
Ráadásul, így utólag, nem tudom volt e értelme. Ami gondja volt a lánykámnak, az megmaradt, pedig keményen betartotta a diétát... Na, mindegy.
Néhány dolgot megtartottunk, mert megkedveltük, pl a reggeli zabpehelykása, ami egészséges és fincsi is.Na meg pl a barnarizs és a sok zöldség...
A stevia az abszolút megengedett, és bár elsőre drágának tűnik, nagyon kiadós. Én a cseppeket ajánlom, a por az macerás, nehéz adagolni.
Azt sajnos nem tudom, hogy gluténmentes-e a zabpehelyliszt, de szerintem nem, hiszen ez is gabona. Majd utánanézek.
Szerintem mielőtt újra nekiállsz a diétának ,érdemesegy igazi "orvosi" tesztet is csinálni, nehogy feleslegesen főzz duplán.
Üdv:Lilian
3062. bunny7 2007-12-07 22:10:54
Sziasztok,
benézek ide is egy kicsit, mert 4 éve nekem is volt Candidiasisom, gyógyszeresen kikezeltek, és most újra kezdtem a diétát. De nagyon nehezen megy, mert azóta két kis gyerekem is van, és kicsit fárasztó még a saját étkezésemre is külön odafigyelni.

De lenne néhány kérdésem Lilihez, mert azóta igencsak lemaradtam a témában: a stevia megengedett édesítő a Candida diétában? és a zabpehelyliszt gluténmentes?

A kapszula, kérdés melyik, mire való?
Protexin, legalábbis minden diétázónak javasolt, hogy rendben tartsa a bélflórát, különösen ha gyógyszert is szed.

Köszönöm a válaszokat,
Judit

3061. magniv4 2007-11-29 16:38:55
Sziasztok!
Valaki meg tudna mondani mi a neve annak a kapszulanak, amibol talan 1-2 -t kell bevenni?
3060. szhlili Előzmény: palankamalanka 2007-11-16 20:50:17
Nagyon szívesen!!!
3059. palankamalanka Előzmény: szhlili 2007-11-16 19:56:32
Kedves Lilian, nagyon köszönöm!
3058. szhlili Előzmény: szhlili 2007-11-13 23:01:50
Megnéztem, a receptkeresőben egyszerűen Répatorta néven szerepel. Még hozzá is fűztem, hogy nekem kicsit sűrű lett és joghurtot kellett bele tennem.
Szerintem nyugodtan próbáld meg cukor nélkül, ha túl sűrű, tegyél bele joghurtot, ha híg, akkor a száraz anyag mennyiséget növeld .Sűrű piskótatészta jellegűnek kell lenni!
Sok a nedvesség a répában, ezért sokáig kell sütni, közepes hőfokon. Egy kis fahéj csak finomabbá teszi!
Remélem, sikerülni fog,
Üdv:Lilian
3057. szhlili Előzmény: palankamalanka 2007-11-13 22:53:30
Szia Palankamalanka,

az a helyzet , hogy a lányom májusban abbahagyta a diétát, azóta nem sütöttem steviával.
Ezt a bizonyos répatorta recit az MM-ről alakítottam át, de soha nem írtam le, az a helyzet. Próbálkoztam én is sokat, hogy lehet a kieső cukor térfogatát pótolni, volt, hogy pl. darált dió került bele helyette- ez nekünk szabad volt.
Egyébként elég sokat sütöttem már közel 15-20 éve és egyszerűen a süti állományát alakítottam úgy , hogy láthatóan se túl sűrű, se túl híg ne legyen.( pl. picivel több a liszt, több az alma v. répa, vagy teszek bele egy kis zabpelyhet...)Szóval szerintem egy idő után ránézésre meg lehet állapítani a kevert sütiknél, hogy jó az állománya.
A linzer-szerűségek, azok viszont soha sem sikerültek tk lisztből cukor nélkül, fel is hagytam vele...(a túrós pogi viszont egész jó zabpehelyliszttel, bár ez meg már sós kategória )
Megígérem, hogy azért megpróbálom felidézni azt a bizonyos répatortát!!Ha lesz időm, be is írom...
Egyébként szerintem azért jók a candida diétában a gyümis sütik( a répás is), mert kicsit ellensúlyozzák a tk liszt által okozott tömörséget...
3056. palankamalanka Előzmény: szhlili 2007-11-12 21:26:55
Szia Szhlili!

Engem nagyon érdekelne a steviás répatorta recepted! Az a baj, hogy én a sütik cukor v. méz mennyiségét nem tudom átkalkulálni steviára, mert nem tudom, hogy a kieső térfogatot/folyadékot hogyan pótoljam, pontosabban: mennyi mivel. Ha neked vannak bevált receptjeid nagyon megköszönném, ha néhányat megosztanál velem belőlük.
3055. szhlili Előzmény: carmencicka 2007-11-12 01:55:57
Bocs, nem akartam 2-szer küldeni, csak lemaradt az elsőről az aláírás, megpróbáltam visszakozni, de sikertelenül....

/ 155 

Hasznos csomag