Kategóriák

FÓRUM

Kategóriák

CANDIDA - ti mit esztek?

3094
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá!
Ismeretlen Felhasználó 9 évvel ezelőtt
SZia! Elküldtem az e-mail címedre, megkaptad?
Garfield (Adri) 9 évvel ezelőtt
az e-mail címem: garfield1984@freemail.hu
Szia! Nekem légyszíves küld az anyagodat a steviáról. Én már gondolkodtam rajta hogy jobban megérné a novényt megvenni csak aztán végül sosem rendeltem meg!
Még mindig az előzőhöz: van egy nagyon érdekes anyagom a steviáról, a pozitíumairól és az ellene irányuló kampányról (van olyan cég, akinek nem érdeke, hogy ez a növény széleskörben elterjedjen), ha valakit érdekel, szívesen elküldöm (11 oldal).
Az előbbi hozzászólásom kiegészítse:www.sieberz.hu oldalon a jobb oldali keresésbe beírva látható, és ettől a kertészettől rendelhető.
Sziasztok lányok! Elnézést, hogy betolakodtam hozzátok, csak ajánlani szeretnék valamit. Írtatok a steviáról, ezzel kapcsolatban ajánlom figyelmetekbe a növényként kapható steviát, amit egyszer kell megvenni, és állandóan használhatjátok, és nem kell a kivonatért annyi pénzt kiadnotok. Én valamelyik kertészettől rendeltem (starkl, sieberz vagy bakker), sajnos már nem emlékszem, hogy melyiktől, mert mindegyiktől több rendelésem is volt, de rá tudtok keresni. Mivel nem olvastam vissza, nem tudom, hogy erről esetleg volt-e szó, ha igen, elnézéseteket kérem, nem akartam okoskodni. További szép napot kívánok: Gyula
Na megnézem a recepteket és küldöm neked. Te pedig átküldöd nekem a diétás receptjeidet? Bár már kaptam norbi blogostól recepteket de hátha nem ugyanaz mint ami neked megvan....
Sab 9 évvel ezelőtt
szerintem én nem ettem 3 hónapja gyümicukrot:D meg nádcukor még nem is volt itthon. édesítőn élek már nagyon régóta, néha gyümicukor volt, és ennyi. a teát sem kívánom annyira mostanság inkább a sima vizet. szóval nem használok cukrot.. majd kiderül csütörtökön mék kezelésre:)
Sab, valahol kell lenni a gépünkön pár összegyőjtött anti-candida recept... csaka hétvétgén nem jutottam oda a géphez... de próbálom minnél előbb előkeríteni neked! Csak arra vigyázz hogy nehogy ne legyen értelme a diétádnak... mert én úgy tudom hogy a diéta alapkövei: semmi cukor és méz, semmi élesztő, semmi finomliszt, semmi ecet... még sok mást sem szabad de ezek a legfontosabbak és mivel te néha eszel gyümicukrot és nádcukrot, ha ez rendszeres nehogy borítsa a többi erőfeszítésed.... Bár gyümicukrot néha-néha már én is eszem de én min 1 évig abszolút nem ette... vagy ha igen nem direkt (max figyelmetlenül olvastam el az étel összetevőit)........
Sab 9 évvel ezelőtt
Garfield nem hiszem hogy a candida miatt ehetnék, de ha édesítenem kell valamit semmit sem tudok használi a gyümölcs és nádcukor helyett. pl tea. de mostanában amiota kiderült ez a dolog nem iszom teát hogy ne kelljen cukrot használni. A többire mindre allergiás vok:S nem muszájküldeni csak azt hittem van ilyen kis összegyüjtötted, mert nekem norbisom van:)
Te ehetsz gyümölcscukrot és nádcukrot?????? Sok helyen eltér a candida diéta leírása de olyat még nem láttam ahol engedélyezett lett volna bármilyen cukor.... még ezek sem..... Próbálok 1-2 receptet beírni ide.... és amit tudok azt meg átküldöm..... vagy ha itt a mindmegette receptek között találtam megmondoma pontos nevét........
Sab 9 évvel ezelőtt
Garfield jöhet minden. kis füszeres husit ettem de hogy mivel:D arra nem emlékszem:) igazából amiket eszegetek az a kenyerem vajjal , meg tőkehallal, tegnap lacaot ettem párolt zöldségekkel. Édesítőszert sem használhatok, így amikor édesítek picike gyümi cukor, vagy még amit szabad nekem az anádcukor. de direkt nem is főtem édeset amibe kellene cukor. a tárkonyos leves jöhet. nekem is van egy jó levesem, de abba van marhahús meg gomba is és azt inkább meg se csinálom mert azzal szeretem ezt alevest, de ezeket nem ehetem. Nagyon megköszönném a receptjeidet, meg ha van valami diétazserűd is. megadom az e-mailem, de ide is írhatod:) fuvesmacko@msn.com Van még nekem itthon Norbis tésztám, szerinted azt is ehetem?:)
Háááát a szigorú candida diétával nem lesz egyszerű norbi diétáját összeegyeztetni.... főleg ha te reggelente gyümit ettél, és sok joghurtot is ettél.... igazából kezdetben nekem is nehéz volt de aztán nagyon belejöttem... azt nem tudom hogy a tejtermékek helyett mit tudnál enni... az jó hogy ehetsz túrót... abból tudsz kőrözöttet, vagy pl újhagymás reggelizős krémet.... túróstésztát (tk. lisztből készült tésztával)... sütibe tölteléket... sőt én szoktam gyümis túrókrémet is csinálni magamnak (semmi különös valami gyümi, én vegyes bógyós gyümivel szeretem a legjobban... édesítőszer ízlés szerint ezt összeturmixolom és kész is a túrókrém)! És akkor te most miket eszel? Leginkább husit salátával? Párolt káposztát is ehetsz husihoz, én ecet helyett citromlevet, cukor helyett édesítőszert teszek bele, meg persze őrölt köményt... Nem tudom ettél-e már de nagyon finom a tárkonyos húsleves receptem is van... norbi diétának is megfelel mert eleve tészta nélkül szokták enni és ráadásul elvileg a candida gomba nem szereti a tárkonyt.... Igazából rengeteg receptem van... amik kezdetben sokat segítettek hogy utána magamtól is át tudjam alakítani a megszokott ételeimet...
Sab 9 évvel ezelőtt
szóval nekem az abajom ezzel a candidával hogy nem tudok úgy diétásan enni:S mert nekem szinte teljesen tejtermékekből állt a diltám. reggeli gyümi aztán joghurt, aztán husi sajtos salival, uzsi túrórudi vacsora virsli vagy husi vagy joghurt. és most nemtudom miva n. kicsit össze vissza eszem:(
Sab 9 évvel ezelőtt
Ja Garfield képzeld túrót azt ehetek:) meg a natúr joghurtot:) körözöttet kívánok már. csak tudod nekem az abajom hogy így hogy van ez a candida nem ehetem azt amit akarok:) és este mindig csak joghurtot ettem eddig, msot mégsem ehetek vajas kenyérkét amit én sütök:S amúgy a felvágott alatt én a prágai sonkát és a tarját értem. abba nem darálnak semmit.. én úgy tudom, hisz nem olyan mint egy gépsonka vagy egy párizsi. ha tévedek szóljatok
Szhlili, Ha én már iszok tejet akkor eredetileg a zabkását abba kell főzni ugye (vagy vízben)? Bár egyszer már csináltam zabkását és akkor nem ettem meg, nem ízlet de majd megpróbálkozok vele mégyszer! Melyik szójavirslit szerette a lányod? Mert amit én vettem az nekem nagyon nem ízlett!? Zsófi, Végre találtam Gran Cuccina növényi tejszínt (elég hosszú időbe telt)... még nagyon régen írtad hogy milyen tejszínes tésztákat szoktál belőle csinálni... Légyszi írd meg mégegyszer..... Sab, akkor hasonló helyzetben vagyunk csak nálam fordított a sorrend. Én előbb candida diétát tartottam, most azt lazítottam de közben rátértem Norbi diétájára... persze úgy hogy 1-2 alapját a candida diétának is tartom (és ez már így is fog maradni mert megszoktam és szeretek így enni mert sokkal egészségesebb szerintem).... Az az igazság hogy az eleinte betartott szigorú candida diéta után azért én tettem magamnak engedményeket... pl én néha ettem bio felvágottat (nem szóját) bár nagyon drága de néha belefér... egyébként felvágottat mái napig vagy bioboltban veszek vagy inkább nem eszem (ez hosszú történet de ismerősöm dolgozott húsfeldolgozónál és mesélt 1-2 dolgott azóta nem eszem rendes bolti felvágottat mert fene tudja mit daráltak bele)... Rágcsálni vehetsz magadnak anti-candida sütit, köles golyót... süthetsz magadnak zabos placsintát vagy gofrit amit mivel te nem ehetsz túrót ehetnéd pl. alamalekvárral ha van türelmed magadnak megfőzni a lekvárt... Na most muszály mennem mert még angolt kéne tanulnom és holnap reggel megint irány a munkahely... úgyhogy aludnom sem ártana... de az még odébb van...
Sab 9 évvel ezelőtt
Olyan jó amiket ajánlasz, de a szóját sem ehetem:(:(:( a tejport sem, és a kását meg nem szeretem
szhlili 9 évvel ezelőtt
Sziasztok lányok, kicsit bekevertem az árakat stevia ügyben. Fél év alatt annyit rendeltem, mert a mi városunkban a bioboltban nem mindig van és akkor is drágább. A lényeg: tényleg rendeltem 2000 ft körül stevia oldatot, de ez áttetsző színű, kevésbé tömény és kevésbé kiadós. Az , ami most van itthon a www.vitaminkiraly.hu-tól származik, 50 ml, és 2900 ft, de nagyon kiadós. Ha egyszerrre 2-t rendelsz, akkor kb 2700 egy üveg. Szerintem megéri és meg lehet szokni az ízét is, csak óvatosan, cseppenként kell adagolni, mert tömény. Az általam próbált édesítőszereknek több mellékíze van. Ez az egy elem maradt meg a diétából, a reggeli kása. Ezt határozottan megszerettem és neked is ajánlom , Sab! Próbáld ki szerintem a zabpehelykását! ( a DM-es a legjobb minőségű és nem túl drága, 270 körül van ) Vízzel szoktam megfőzni és steviával kicsit édesítem. Nekünk szabad volt bele darált mákot tenni,meg ugye az elmaradhatatlan fahéj, ami gombaölő, meg finom is.Lehet hozzátenni kevés szójatejport, azzal finomabb. Aztán ki lehet ebből kísérletezni különböző variációkat: pl reszelt almás-fahéjas kása,diós kása,( ha ez megengedett)és ami nagyon fincsi, ha fagyasztott erdei gyümi keverékkel megbolondítod!!!! Próbáltuk a köleskását is, ez sem rossz, de tovább kell főzni , keményebb. A hajdina kását is van, aki szereti, nekem csak sósan jött be, de ebből meg finom húspótló pogit lehet sütni, mint a fasírozott. Ha akarod, leírom. Amit még javasolnék neked, Sab! Az én lányom a végén már nagyon megszerette a bioboltban kapható szójavirslit, meg vannak spéci vega felvágottak, tartósítószer mentesek. Kicsit bővítik a menüt... Kapásból most ennyi, szép napot:Lilian
Sab
Sab 9 évvel ezelőtt
Köszönöm Garfield. Pont ez anagy bajom hogy a tejtermékek kilőve. mert mielőtt candidám kiderült volna a Norbi diéta szerint ettem. és mindig ott volt a gyümijoghurt meg a kefir meg a sajtok felvágottak virslik. és ezek mind kilőve. Én csak a joghurtot bánom. Kenyeret amúgysem ettem, meg semmi köretet csak úst salival, meg leveseket csináltam. Sütőtökkrémleves, karalábéleves szóval már 2 hónapja egészségesen élek én, csak a stressz.. nálam az a fő okozó, mert amúgysem vagyok egy édesszájú típus. Most próbálok sütni egy sütőporos kenyeret. bár az tuti nem fog megkelni normálisan mint az élesztős. de akkor most 2 héti g nem eszem élsztőt.:)
Sab, én sokkal jobban lettem a diétától, bár nem 100%ig jöttem rendbe... Bár én csak foszfátmentes sütőporral és szódabikarbónával sütöttem, az én tiltólistámon sem szerepelt a sütőpor! Sőt sok bioboltban kapható anti-candida cuccon fel van tüntetve a sütőpor mint összetevő (nem hinném hogy az foszfátmentes). Nagyon szépen be lehet tartani és elég változatosan lehet vele enni csak rá kell jönni hogy a teljesen hétköznapi kajákat hogy lehet anti-candidásan elkészíteni (én ettem gofrit, palacsintát, pörköltet, főzelékeket... rántotthúst zabkorpába rántva... szinte mindent...)! Én már nem tartok szigoró diétát... banánon kívül már minden gyümit eszem, gyümölcscukrot és néha mézet is... amit tartok az hogy nem eszem cukrot (csak gyümölcscukrot), finomlisztet, kerülöm az ecetet, és egyenlőre még élesztőt és gombát sem eszem de ezeket szeretném hamarosan visszaépíteni az étrendembe! Ha elakadsz hogy mit főzzél szólj, nekem egyedül a reggelivel volt gondom (felvágótt nélkül csak mozzarellával kisség egyhangú volt ráadásul te még mozzarellát sem ehetsz).... A stevia kiadós de szerintem kicsit sajátságos az íze... én mostanság édesítő szerrel sütök-főzök bár vannak vele fenntartásaim, mert nagyn mű dolog... Szhlili, te internetről rendeltél steviát 2000 Ft-ért? mert én drágábban vettem....
szhlili 9 évvel ezelőtt
Én már annyi mindent és annyi mindennek az ellenkezőjét hallottam, hogy nem tudom... Létezik egyébként foszfátmentes sütőpor néhány bioboltban, az mehet. Utoljára meg azon lepődtem meg, hogy a rádióban arról beszélt egy doki, hogy azért sem igaz, hogy a cukor kedvezne a candidának, mert az már a vékonybélben felszívódik, a vastagbélig, ahol a gomba éldegél, odáig el sem jut... A stevia egyébként nem mesterséges édesítő, hanem egy növény leveléből nyerik és kalória-cukormentes természetes édesítőszer. Csak az a baj, hogy nem a legolcsóbb. Egy kis üveg 2000 ft körül van, de nagyon sokáig kitart. Mikor a lányommal ketten diétáztunk, akkor a 2 üvegcse elég volt kb 2 hónapig, pedig sütöttem sütit is. Szóval az én szerény véleményem szerint, elsődleges a jó ellenállóképesség, immunrendszer stabilitása. Nem vagyok meggyőződve a diéta hatásosságáról....Inkább hiszek az egészséges, mértékletes táplálkozásban, a mozgásban és a stresszmentes életben. A stressz egyébként a tgy-k szerint is a gomba táptalaja. Nem 100% hogy csak a diéta az egyetlen alternativa. De ez az én magánvéleményem csupán.
Sab
Sab 9 évvel ezelőtt
2x2őt kell szednem nekem is. Tejtermékkekből semmit nem ehetek cak a natúr joghurtot. édesítőszereket sem ehetek mert ezekre is \"allergiás\" vagyok. egyedüli cukor amire nem az anádcukor:D Én magam sütöm akenyeret. csak most nem értem hogy sütőport sem ehetk ? a neten azt olvastam viszont amit a dokinéni adott papírt azoon azt irja helyettesíthetem vele az élesztőt. sőt a doktornő azt is mondta h az a pici élesztő amit belerakok a kenyerembe ha sütök az nem vészes.. n a most akkor hogy legyen:D
szhlili 9 évvel ezelőtt
Szia Sab, az oxitarm 2x2 adagban(?- nekem így kellett szedni), engem mindvégig meghajtott, 6 hét alatt 6-7 kilót fogytam, pedig 169 cm-hez 58 kg voltam, tehát nem kifejezetten hiányzott a fogyás. A diéta alapja: semmi cukor, méz, max édesítőszer: de ha lehet, ne aszpartam tartalmú, inkább stevia ( neten rendelhető). Kenyérből csak teljes kiőrlésű és élesztőmentes_- bioboltokban, esetleg ritkán pékségben.( Minden élesztő tartalmú étel tilos) Tilos még az ecet,a sütőpor, a teljes kiőrlésű liszteken kívül minden liszt,rizsből csak a barna fogyasztható. A burgonyáról vegyes a megítélés, majd biztosan más is ír valami okosat. Nekem a tojás mehetett és a tejtermékek is( neked talán a joghurt????), de van akinek a tgy ezt is tiltólistára tette. A cukormentes szója termékek ált. ajánlottak, és jó még a zabpehely. hajdina, köleskása. Ajánlottak a zöldségfélék, savanyú gyümik, kevés fehérhús, hal. Semmi felvágottféle nem ehető, sajtból csak a feta és a mozarella. Hát, kapásból ennyi... Bár én szkeptikus vagyok: másfél hónap után abbahagytam, a fogyás miatt. Orvosi teszt alapján nem is volt candidám. A lányom 6 hónapig nagggyon szigorúan betartotta, és az eredmény: érettségi előtt muszáj volt abbahagynia, idegileg eléggé megviselte, szerintem a vitaminok ellenére valami hiányzott. 6 hónapi diéta után az emésztési problémája ugyanúgy megmaradt, pedig ennyi idő alatt elméletileg rendeződnie kellett volna.... Szóval nekem vannak fenntartásaim... Ettől függetlenül remélem, neked sikerül! Kitartást kívánok és jobbulást!
Sab
Sab 9 évvel ezelőtt
candida.shp.hu nekem nem nyitja meg:( amúgy az ominózus diéta az mi?:) bocsi ha hülyeségeket kérdezek
Sab 9 évvel ezelőtt
Sziasztok. Rólam is kiderült hogy Candidás vagyok és mivel új vagyok ebben a dologban bebenézegetnék hozzátok ha szabad. Én sejtettem hogy az van, mert voltak tüneteim, de amikor voltam egy belgyógyásznál ő semmit nem szólt róla. Most voltam homeopátiáson és ott kiderült. én hiszek a természetgyógyászatban egyébként de mértékkel. Viszon a nő anyukám ismerőse és nagyon rendes volt:) Nekem azonban van mégegy problémám:( Candida diéta tej és minden más tejtermék nélkül. Ugyanis kdierült hogy tejre nagyon érzékeny vagyok. bár ezt is sejtettem. nekem minden bajom a bőrömön jön ki. szörnyű miylen száraz, és az utóbbi időben megjelentek rajta ilyen kis csípésszerű izék is:S amúgy kaptam oxytarmot, grapefruitcseppet meg protexint. nektek van ezekről tapasztalatotok? Az oxytarm nagyon meghajt:S hány napig lesz még jgy? ez a 4. napom.
beszso 9 évvel ezelőtt
Kedves szkeptikus:) ha néha kilengsz, az nem jelenti azt, hogy elhibáztad a diétát. Ugyan nem szerencsés, de utána pár napig jobban visszafogod magad:) Én nagyon szigorúan vettem ezt, de már felhagytam a komoly diétával én már csak cukrot nem eszek semmilyen formában, de fruktózt igen és minden gyümölcsöt is megeszek annyit amennyi jól esik, tulajdonképpen azóta teljesen jól is vagyok:) kop-kop-kop! Neked is sok sikert!
szkeptikus 9 évvel ezelőtt
Kedves D. Gabi (és valamennyi fórumozó), Tetszik, ahogy a szervezet jelzéseit kombinálod a diétával! A múlt héten biorezonanciával mérték, hogy candidás vagyok. Semmilyen tünetem nincs! (a hízásom miatt küldtek el). Kérdésem, hgoy mennyire kell akkor szigorúan tartani a diétát, és mennyi ideig? ha kicsit kilengek, akkor teljesen felül írom az addig küzdelmet? Honnan fogom tudni, hogy javulok? Kérlek, segítsetek! kicsit elkeseredtem, hogy 3 hónapig nem igazán ehetek a barátaimmal, étteremben, vagy akárcsak vendégségben :-( köszönet, egy szkeptikus
Persze hogy kinevetett, hétköznapi orvos nem ismeri el a candiát mint betegséget azaz amit ők elimertnek candida betegségnek az már olyan szintű candida hogy olyan tuti nincs és nem is volt egyikünknek sem..... Ehhez a dokinőhöz csak akkor menj el ha hiszel a természetgyógyászatban és a gyógynövényekben mert szintetikus gyógyszert ő nem fog neked adni... Hozzá bármilyen panasszal lehet menni mert az egész szervezetet felméri, de igazából semmit sem kell mondanod, majd ő elmondja a panaszaidat.... és a javaslatatit az egész szervezetetd regenerálására... Maga a vizsgálat a többi egészségközponthoz képest nem vészes... 8000 ft a 2 féle vérvizsgálat és az íriszdiagnosztika és a tanácsai.... de ha be akarod tartani amiket javasol az nem kevés pénz... hiszen a gyógynövényes készítmények nagyon drágák sajnos... de teszem hozzá neki nem áll érdekében fölösleges dolgokat megvetetni veled mert tőle semmit sem veszel, ő nem árul készítményeket...
LaPalma 9 évvel ezelőtt
Új vagyok még az oldalon, candida diétában már nem. Sajnos. A dr.nőről írnál pár szót - pontosan milyen panaszokat kezel, nőgyógyász, vagy mehetek hozzá egyéb hasfájás, puffadás, bőrproblémák stb.- vel is? Sok dolgot kipróbáltam, de sajnos véglegesen nem tudok a dolog végére járni, amíg szedek gombaellenes szert, egy kicsit jobb, de sajnos nem végleges, szóval hátha segítene rajtam. Nagyon megköszönném válaszodat, mert jó lenne találni egy segítő orvost, aki végre elhiszi, hogy nem csak a divathóbort miatt vagyok candidás. (mondjuk vérvételem is van, a körzeti orvosom viszont csak kinevet)
glevigabi 9 évvel ezelőtt
Ajánlom mindenkinek a figyelmébe a candida.shp.hu honlapot. Információkat kaphat betegségekről és természetes gyógyitásukról.
A dokinő neve: Dr. Gálik Ágnes tel száma: 0620/9718-015 A Móricz Zsigmond krt-n rendel, a pontos címet majd megmondja neked a telefonban.
BioCica 9 évvel ezelőtt
Sziasztok, Én is candida diétán vagyok 3,5 hónapja :( és szeretnék elmenni kontrollra. Olyan kontrollra szeretnék viszont menni, aminek kézzel fogható eredménye van. Még nem volt időm végig olvasni az összes hozzászólást, de írtatok valamilyen doktornőről és én is szeretnék elmenni hozzá. Meg tudja adni valaki az elérhetőségét? Egyébként jó kis csapat gyűlt össze, aktívak vagytok, nem úgy, mint az nlcafe oldalán. Én is csatlakoznék hozzátok. ;) Rögtön lenne két kérdésem: szedett valaki vastagbél tisztító készítményt, illetve van aki issza a supergreens port? Üdv.
dorati 9 évvel ezelőtt
a Google keresőbe beírtam, hogy: Candida szűrés Pécsett az első oldalon mindjárt 8 db lehetőség és cím található! Én Bpesten lakom, nem ismerem a Pécsi elérhetőségeket, de ha te megtekinted a keresőben biztosan ki tudod választani a legmegfelelőbbet. üdv. dorati
kolyok77 9 évvel ezelőtt
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy tud-e valaki Pécsett egy olyan helyet, ahol végeznek Candida-szűrést? Egy éve kínlódok különböző bajokkal, orvostól orvosig járok és most jöttem rá az internet segítségével, hogy valószínűleg Candidám van. Tud valaki segíteni? Köszi, ha valaki válaszol.
magniv4 9 évvel ezelőtt
Szivesen, ha lesz meg beirom, mert mindig gondolok ratok.
palankamalanka 9 évvel ezelőtt
Kedves maqniv4, köszi, nekem minden recept nagyon jól jön, palanka
magniv4 9 évvel ezelőtt
a spenotos pie-t itt lathatjatok: spenotos pie sutes elott http://img105.imageshack.us/img105/9223/picture027ts4.jpg spenotos pie keszen http://img263.imageshack.us/img263/5489/picture028wv7.jpg
magniv4 9 évvel ezelőtt
Sziasztok! talatam egy jo kis receptet, amit ki is probaltam , ezt a candidasok is fogyaszthatjak: spenotos, juhturos pie hozzavalok: 28 cm-es pie forma teszta alap: 2 p liszt (masfel feher, negyed telj.kiorl.) 200 g hideg vaj kockara vagva 1 tojas 1 lapos kk so 2 ek hidegviz (szukseg eseten meg 1) ezeket jol osszedolgozzuk, kinyujtjuk 30 cm nagysagura, kibeleljuk vele a format, hogy az oldalan is legyen, villaval megszurkaljuk es 1 orat pihentetjuk a melyhutoben. toltelek: 2 piros paprika kimagozva ( en felbevagva sutottem meg grillen-200 fok,30 perc, majd zacskoba tettem, nehany perc mulva lejon a heja konnyeden, majd 2 cm-es csikokra vagjuk) 20-0 g friss spenot 2 ek olivaolaj 250 g juhturo vagy kecskesajt 1 cm-es kockakra vagva 250 ml tejszin --na csak most latom ezt kifelejtettem! 2 felvert tojas 2 gerezd fokhagyma so, bors a paprika grillezese utan 180-ra vesszuk a sutot es az alapot sutjuk kb negyed orat, amig kezd aranysargava valni. Az olivaolajban 5 percig paroljuk a spenotot, szuroben lecsopogtetjuk, majd ha kihult kinyomkodjuk, egy kicsit osszevagdossuk es talba tesszuk osszekeverjuk a tobbi hozzavaloval es a tesztara ontjuk, ezzel sutjuk 30-35 percig. Tejszin ide vagy oda, ez isteni finom lett!
Szia Evica, tényleg volt egy olvasatlan levelem, ne haragudj, elég ritkán tudom nézni mostanában a postám. Elküldtem, amit kértél, még 1szer bocs! Palanka
Evica, SZia, én kaptam egy eamilt, arra el is küldtem, mind a 3 levelet, amit Matildkával váltottam, de nem emlékszem, hogy tőled is jött volna. Megnézem gyorsan, és ha elsikkadt, akkor neked is átküldöm, ha, nem akkor meg itt visszaszólok, hogy add meg a címed. Palanka
evica01 9 évvel ezelőtt
Palanka , ok , régebben írtamm neked egy emailt! matildkával kapcsolatban:) de akkor gondolom ö nem irt neked:(
Evica, O.K. Én csak később kapcsolódtam be, nem vagyok teljesen képben, azért írtam, hogy nem tudom pontosan milyen típusú szerekről írsz. Csak gondoltam, hátha... Palanka
Mikeyy 9 évvel ezelőtt
A mozgás mindenféle betegség kimenetelét kedvezően befolyásolhatja, ezért kiegészítő terápiaként mindenképpen ajánlott !!! Szerintem, nincsen olyan multivitamin készítmény vagy immunerősítő tabletta, amely felérhetne a rendszeres mozgás szervezetre gyakorolt pozitív hatásával. Mindegy, hogy milyen jellegű testmozgást végzel, a lényeg, hogy rendszeres jelleggel tedd azt.
evica01 9 évvel ezelőtt
Az tény hogy azóta vannak tüneteim , amióta abbahagytam a sportot...:S
evica01 9 évvel ezelőtt
Palanka , a tabikra gondolsz? Azok helyi kezelésre vannak... és biztos nem kárositják a májat. Belsöleg nem szedek gyógyszereket , csak grapefruit cseppet , béres cseppet, meg teákat... jah , anyum állandoan azt hajtogatja hogy nem szabad folyamatosan gyógyteákat inni , ez igaz? Hogy kell akkor? Szóval akkor menjek klinikára vagy sem?:) Valaki?
orshe_1 9 évvel ezelőtt
oks:)
Ja, bocs rosszul írtam, gombaellenes gyógyszereket akartam írni én is. Szóval nem a természetes szerek ellen szóltam, csak a gyógyszerekről állítottam, hogy károsítják a májat.
orshe_1 9 évvel ezelőtt
Jah és mégvalami. A mozgás! Az valóban fontosss! Én amikor kiderült a candida, akkor nekiálltam konditerembe járni, amit azóta is csinálok. Bármilyen mozgás jó, a lényeg, hogy az is erősíti a szervezetedet...
orshe_1 9 évvel ezelőtt
Milyen gombaellenes szerekre gondolsz? Csak mert én a betegségem idején rengeteg dolgot szedtem, ami gombaellenes... és mind mind természetes volt. Pl a sokat emlegetett grapefruit cseppek, sok fokhagyma a főzésnél, fahéj... Ezek mind gombaellenesek, ráadásul nem is kicsit... és nem hiszem, hogy ezek a májat kicsinálnák... Gyógyszert meg ne szedjetek! Annyi természetes szer van! És aki félti a máját... az szedjen Livfitet... bioboltokban általában kapható, és ez egy májvédő és májregeneráló szer. Ez nem gyógyszer!!! Ha baja van a májadnak, akkor akár egy hónap alatt rendbeteszi kicsit, ha meg nincs baja, akkor erősíti. És ebben az a jó, hogy akkor is szedheted, ha nincs baj a májaddal. Én néha tartok majd egy-egy ilyen kúrát. Mellesleg nem is drága szerintem (a többi szerhez képest). Ha jól emlékszem 1300Ft körül van... na mindegy... ez csak egy tanács... nekem bevált.. és én nagyon durván candidás voltam és már teljesen jól vagyok.
Evica, Nekem nem derült ki pontosan, hogy te miket szedsz, gyógyszereket-e vagy sem, de nekem a homeos dokim mondta, hogy vigyázzak a gombaellenes szerekkel, mert rendesen károsítják a májat. Így én eleve olyan valalkit kerestem, aki alternatívát is tud. Nem tudom, hogy bejön-e, mert én is az elején vagyok, de az elmúlt két évben annyit megtanultam, vagy inkább azt mondom én arra jutottam,nem fordulok olyan orvoshoz, aki nem ismeri a szelídebb gyógymódokat is, mert az többet árt mint használ. Egyébként a homeopátia is tud valami támogatást adni a gyógyuláshoz, de összességében azt hallottam, türelem, idő és kitartás. Bennem az tartja a lelket, hogy milyen jó lesz utána. :) Palanka

Magazin