Keress receptre vagy hozzávalóra
Recept feltöltés

Hozzászólás előzmény

Korábbi Hozzászólás

D. Gabi 12 évvel ezelőtt
A 10. hozzászóláshoz (is): Sajnos bennem is mindig megfogalmazódik a gondolat, hogy vajon mivel is etetik a bio-csirkét, tényleg bio e a bio... Hiszen amikor egy szimpla paprikában olyanokat találnak, hogy Colombusz is forog a sírjában.... elképesztő!!!! Mindig is fogékony voltam, hogy kicsit egészségesebben együnk, igyunk, de hát rám is hatnak a \"hozzászokást elősegítő\" dolgok a kajákban. Megfigyeltem, hogy ha tudatosan nem eszem csokit, vagy chipset hetekig, akkor szép lassan már nem is kívánom. Tisztára mint valami kábítószer. Sajnos azonban a párom imádja a konzerv kajákat. Mondhatnátok, hogy milyen szarul főzhetek, de nem igaz, mert az általam főzötteket is imádja! Úgyhogy néha fölöslegesnek érzem főzni.... A másik nagy gond, hogy a munkahelyen van meleg étkezésre lehetőség, és így a cég nem hajlandó kajautalványt adni. Úgyhogy csak gyűlik, csak gyűlik a sok pénz a kártyámon, amit bizony le kell vásárolni. Elég nehéz ügy. Mert mi egészséges van egy menzán? A saláták talán. De havi 8000-erért salit venni!!!! xxx A tejet nagyon imádom, és ezért nem is akarok lemondani róla. És azzal lehet sütni, főzni is. Ám, ha már tej, akkor legyen TSZ tej. Manapság sokfelé járnak tejeseautók, és a piacokon is szokott parkolni egy-egy. Tudom, hogy zsírosabb, de talán igazibb. Talán. xxx Nem vagyok túlontúl TV-párti, szeretek lefekvés előtt inkább olvasgatni, de bizony én is függő vagyok. És ezt tényleg úgy lehet lemérni, ha megvonják az embertől. Mert addig mindenki azt mondja, hogy csak a Fókuszt szoktam nézni, meg az esti filmet, néha a helyszínelőket, na meg a Juszt műsorát, jaj, és az az édes sorozat a .... Szóval napi 4-5 órányi butulás. Másrészt tök jó dolog, amikor munka után hazmész, és nem kell koncentrálnod, csak benyomod a TV-t és kész. Ideig-óráig. Viszont azt vettem észre, és sérelmezem is, hogy már a kajálások is TV mellett mennek. Mindig mondom a páromnak, hogy \"kapcsolatunk\" hajnalán nem így volt. Hazamentünk este, és vacsi közben beszéltük meg a napi dolgokat. Aztán a fürdőben folytattuk. Most meg milyen praktikus, hogy a kádból is látni a TV-t. De a hálószobai tv még mindig tabu. De meddig? Hétvégén volt egy húsz perces áramszünet nálunk. Furi volt rádöbbenni, hogy manapság még egy csomag pattogaott kukoricát sem tudunk áram nélkül készíteni. Régen voltak azok a jó kis gázon pattogtathatók. :) És persze a gyerekek is a TV-hez vannak nőve. Az öt éves \"mostoha\" lányom múlt héten kapott egy barbit a névnapjára. Ő választotta. Mit ne mondjak, kb 3 órára foglalta le. Aztán jött a kérdés: TV-zhetek???? Mondta is neki az apja,hogy elég szomorú, hogy csak a TV-vel tudja elfoglalni magát. (Néha ő is! Nem sok könyvet láttam a kezében ezeddig, pedig nagyon tájékozott, és imádja a történelmet - tv-ből!!) Na, kicsit dolgozom is, aztán még jövök! Bocsi, de hirtelen két oldalnyi hozzászólást néztem át, és nagyon érdekes dolgokról szólt, muszáj volt lereagálni.

Válasz

AKriszti 12 évvel ezelőtt
Szia Gabi! Én is úgy pontosan úgy tapasztaltam, ahogy Te - mióta nem eszem cukrot pl, azóta nem is kívánom. Sőt, ha mostanában megeszek egy cukrászsütit, a nagy részét otthagyom, mert túl édesnek, szinte geilnek érzem. Szóval, én hiszek abban, hogy a megszokás nagy úr. Voltaképpen ételek terén az egész ízlésünk a megszokással alakul ki. Viszont jó hír, hogy ugyanilyen alapon meg is tudjuk változtatni. Persze nehéz, mert ha mi akarjuk is a változást, a család lehet, hogy ellenáll. Nálunk a gyerekek elég jól átszoktak az egészségesebb kajára: először a műkaját hagytuk el teljesen (mondjuk, régebben sem vitték túlzásba a csipszek és édességek fogyasztását, de most teljesen elhagytuk), kiiktattam olyan dolgokat, mint a cukros corn flakesek, a virslik, az összes zacskós kaja. Kivettem őket az iskolai étkeztetésből, otthon esznek. Csak friss áruból főzök, kerülöm a vegeta-féléket, fűszerkeverékeket, leveskockákat, stb. A cukrot teljesen elhagytuk. Nálunk is csak a férjem az, aki ellenáll.:) Ő is imádja a konzervkajákat, az édességeket. (Igaz,pl legalább soha nem ivott alkoholt) De azért ő is kezdi belátni, néha azért lázadozik, mondván, hgoy papagájeledelt kell ennie.:) A TV-t mi úgy csökkentjük, hogy a gyerekeknek el kell dönteniük, melyik műsort akarják nézni. Nincsen csak úgy általában TV-zés. A kedvenc műsorokat megnézhetik. Playstation, gameboy játék csak hétvégén lehet. Tévézésnél, ha jön a reklám, azonnal levesszük a hangot. Vagy kikapcsoljuk addig. És szigorúan nem eszünk tévénézés közben. Csak az asztalnál. Ez nagyon fontos ahhoz, hogy ne alakuljanak ki rossz szokások. Olyasmi, hogy az evést összekötjük valami mással. Na, ebből alakul ki a nasizási szokás, és észre sem veszi az ember, már többet evett össze, mint amire szüksége van, olyan, mint egy lavina. A steviát még mindig nem vettem meg. De valahogy rájöttem, hogy nem is nagyon édesítünk semmit. Sütibe azért kellene valami. Eddig - télen - almáslepényt csináltunk, és abba nem kellett édesítés, mert az alma maga is édes. Csak fahéjat tettem bele. A tésztájába meg egyáltalán nem, és nagyon finom volt. De most már mást is fogok készíteni azért, úgyhogy teszek majd egy látogatást abba a bioboltba. Szép napot mindenkinek!:)

Magazin