Keress receptre vagy hozzávalóra
Recept feltöltés

Hozzászólás előzmény

Korábbi Hozzászólás

Nehézbombázó 12 évvel ezelőtt
Szia Zsuzsa! :) Mivel látom, eddig senki nem válaszolt Neked, ezért leírom, hogy eddig én mit tudtam meg a témáról, ill mit tapasztaltam. A különböző gyárilag előállított termékek messze nem szívódnak fel olyan mértékben és hatásosan, mint természetes alakjukban, tehát az élelmiszerekkel. Sőt, a gyári bioflavonoidokról és a bétakarotinról nemrég azt olvastam, hogy a testben már kialakult daganatos folyamatokat felgyorsíthatják. Ráadásul, ahogy az immunrendszer erősödik, nő az étvágy is. Tehát közvetlenül nem hízlalnak. És hogy mennyire bio a bio, azt nem lehet tudni teljes bizonyossággal, ez is üzletté vált, mert sokan keresik az így jelölt termékeket, sokmindenre ráírhatják, hogy bio. Mint ahogy a fogyókúra is jó üzlet lett, bármit el lehet adni, ha azt állítják róla, hogy fogyaszt! Én sosem szedek semmiféle vitamintablettát, a télen mégsem voltam beteg. Máskor is csak ritkán szoktam. A változatos, megfelelő összetételű táplálkozás egy egészséges embernek elég. Ha mégis mindenképpen szükség van valami kiegészítőre, orvossal vagy dietetikus szakemberrel beszéld meg. Egyébként pedig csak az nem hízlal, amit nem eszünk meg! ;) Fogyni tartósan csak úgy lehet, ha az alapanyagcseréhez szükséges kalóriamennyiségnél kb. 400-500 kalóriával kevesebbet viszünk be. Ez az egyenleg függ attól is, hogy mennyit használunk fel. Remélem, tudtam segíteni, vagy legalábbis vitaalapot adtam! .) :*Teri

Válasz

D. Gabi 12 évvel ezelőtt
Szia Teri! Csak egyet tudok érteni veled, mindent elmondtál ami lényeges. A kulcsszó, hogy közvetlenül nem hízlalnak a vitaminok, de bizony magam is azt tapasztaltam, hogy az étvágy igencsak megnő tőlük. Ennek ellenére magam sem szoktam sűrűn betegeskedni. Egyetlen esetben betegszem meg, ha a párom elkap valami nyavalyát. Akkor tuti, hogy rámragad. De ez télen max egy kis nátha és ennyi. Szóval támogatom a változatos és egészséges táplálkozást! Zsuzsi! Szerintem Te is inkább így próbálj vitamint vinni a szervezetedbe!

Magazin