Keress receptre vagy hozzávalóra
Recept feltöltés
Kategóriák

FÓRUM

Kategóriák

Gluténmentes életmód...

64
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá!
BioHamm 3 évvel ezelőtt
Kedves Látogatók, sok szeretettel várunk Benneteket újonnan nyílt webshopunkban, melynek neve BioHamm. :) Folyamatosan bővülni fog kínálatunk élelmiszerekkel, biokozmetikumokkal, köztük a magyar Biola cég termékeivel, olasz rizstejekkel, bio tisztítószerekkel. Kapható nálunk többek között algás rizotto, "Juliska zöldségleves", ezen félkész termékek tartósítószermentesek, dehidratálással készülnek. Fellelhető boltunkban termelői méz és Tündérvíz is. A blogban pedig minden nap találtok egy jó kis cikket termékeinkről és hozzájuk kapcsolódó témákról. Elérhetőségünk: http://www.biotech-shop.hu Nézzetek be hozzánk, ha fontos számotokra az egészség, a jó közérzet és a természetes szépség, mindez elérhető áron, különleges termékekkel megfűszerezve.
szilviahszabo 5 évvel ezelőtt
Sziasztok ! Nálam tavaly máprilisban derítették ki a lisztérzékenységet! Sajnos nagyon megérezte a pénztárcám. Ha kenyér helyet, zöldség, gyümölcsöt, húst tejterméket eszek akkor is sokkal többe kerül a napi kalya mint az egészséges embernek! Mig más mondjuk el van egy félkilos 150Ftos kenyéren egész nap én ezt nem tehetem. Sajnos a gluténtól nagyon komoly tüneteim voltak napi minimum 10 szeri hasmenés. Úgy érzem megsegített a jó Isten -mert, megismertetett engem rá egy évre , idén tavasszal egy lehetőséggel. Ezzel a lehetőséggel én éltem. Olcsóbban tudom megvenni ezeket a termékeket és még előbb utób pénzt is kapok. Nagyon örülök, hogy van ez a lehetőség. Akit érdekel az irjon a szilviah.szabo@gmail.com email címre
kolohcsalad 5 évvel ezelőtt
Én a SCHAR MIX B mellett döntöttem.Drága kenyérliszt,de eddig messzemenőleg a legfinomabb!!!
silva47 5 évvel ezelőtt
Szevasztok! Én is teljes gluténmentes étrenden vagyok. Sokféle kenyeret kipróbáltam már, de egyik rosszabb volt mint a másik. Ehetetlen mindegyik, márpedig kenyeret kell enni. A magam kezébe vettem a dolgot, és rendeltem az Internetpatikából kenyérlisztet. amelyet az én izlésemnek megfelelően átírtam, és így egy finom, jóízű kenyeret szoktam sütni. Ugyanitt lehet süteménylisztet is rendelni, abból sütöm a süteményeket, azok is nagyon finomak, senki nem mondaná meg, hogy gluténmentes. Az sem mellékes, hogy szállítási költséget nem számolnak fel, a szállítás ingyenes, mert ha olyan élelmiszerlánc - üzletbe kéritek a szállítást, ahol van Pick Pack Pont, akkor oda viszik. Nálunk az Auchanban van, de még nagyon sok helyen van, utána kell nézni. Ha bármi kérdésetek, kérésetek van nagyon szívesen válaszolok, csak írjatok. További szép napot ! Üdv.: Silva47 :)
tucsok56 6 évvel ezelőtt
Látom ezen a topicon a\" gluténmentes életmod\" senkit surun nemérdekel! (BOMB) Akkor miert van fent még??? :~(
tucsok56 6 évvel ezelőtt
valena Szia én is lisztérzékeny vagyok,nekem a Schär liszt jott be abbol a Mix-B,1kg-ban kaphato és csak a kezeloorvosod irhatja ki receptre,én Slovákiábolvagyok és az ára nálunk5,40euro de ha kiirja a doki akkor 1,85euro. Ha szeretnél vmt kérdezni tessék én nagyon sokat tudok ezekrol a dolgokrol,már 5éve vagyok lisztérzékeny. :)
Deaaaa86 7 évvel ezelőtt
Sziasztok! Légyszíves engem érdekelne a recept és még néhány étel. Köszönöm szépen.
szucsarminne 8 évvel ezelőtt
A héten csináltunk a barátnőmmel isteni feketeerdő tortát, természetesen gluténmentesen, és nagyon finom lett, kétpofára tömi magába a gyerek, nagyon egyszerű, és baromi gyorsan megvan, ha gondoljátok és kell a recept, akkor beküldöm. És persze ha a kaják közül is szeretnétek csemegézni, akkor azokat is. Kitartást mindenkinek. Kati
Sziasztok! Régen járt erre valaki, így úgy gondoltam, hogy leírom hol tartunk a gyerekkel a gluténmentes étkezéssel. A tízóraik még mindig gondot okoznak, és a főétkezés is, sajnos olyan kajákat kapott az iskolában, hogy semmit nem evett, így hétfőtől én főzők rá mindennap (nem fogom túlélni :-), de már összeállítottam egy egész jó kis receptkönyvet neki, levesekből, főzelékekből, tésztákból, krumpliból, rízsből, és husiból, na meg persze sütikből is.
Kedves Valena! Megkésve ugyan a válaszadással, de törve nem. Szóval nálunk februárban derült ki a lisztérzékenység a lányomnál, mi több 10e foritot a kukába dobtunk, mert a gyereknek nem jött be egyik kenyér sem. Aztán sütöttem neki zsemlét, ami frissen igazán mennyei volt a szó legszorosabb értelmében, viszont másnap amikor elcsomagoltam neki az iskolába egy harapással visszahozta. Szóval nálunk sajnos a pékáruk nem váltak be, se saját sütésű, se vásárolt. Igen a sparban is lehet kapni GÉ-s kenyeret magosat és simát is. Azt mondják, ha hűtőben tartjuk, és fogyasztás előtt megmelegítjük olyan, mintha friss lenne, eddig nálunk ez sem aratott sikert. Marad nálunk a muffin (saját sütésű), kuglóf, és most próbálok tesztelni sós formátumúkat is, hogy legyen mit szendvicsbe tenni. Sok sikert a diétához, talán \"felnőtt\" fejjel könnyebben megérti az ember, hogy muszáj fogyasztania pékárut is. Én nem enném meg az biztos. Üdv. Kati
Valena 8 évvel ezelőtt
hali. segitséget szeretnék kérni, én pku-s vagyok tehát lisztet én sem ehetek... meg sok mást sem de az lényegtelen... sülitek a kenyeret vagy vásároljátok a boltokban??? én sütni szoktam mert nagyon drága a bolti, de sajnos ha elfogy a kenyérporom akkor boltban kell hozzájutnom. ugy hallottam hogy a spár üzletekben szokott lenni ilyen kenyér, de tudom hogy a diétás ételek nem mind jó izüek... ti esetleg (ha vásároljátok) melyik márka jött be nektek? :)
Szia Rita! Pénteken megvolt a biopszia, amennyit a vizsgálat közben láttak a kicsinél szerencsére még nem károsodott a bél, így az látszatra negatív, de még várjuk a szövettani kiértékelést, annak még kb. 10 nap hogy megkapjuk. De nekünk sajnos megmondta a gasztroenterológus, hogy 100%, hogy LÉ-sek lettünk. Úgy gondolom, hogy ez legyen életünkben a legnagyobb probléma. A környezetemben sajnos hál istennek sok lisztérzékeny ember van, és mindenki nagyon segítőkész ezzel kapcsolatban. Nekünk azt is mondta a doki, hogy szépen fokozatosan szokjunk rá a diétás étrendre, amit nem nagyon értek, de mindent igyekszem úgy csinálni, ahogy ő mondja. Egyenlőre ennyi történt velünk. Nektek is jó egészséget kívánok. Kati
Rita199 8 évvel ezelőtt
Szia Kati! Bocsi, hogy nem jeletkeztem, de full volt nálam. Túl vagyok a biopszián, nem volt egy leányálom, de ki lehet bírni. Várom a szövettan eredményét, de már most is gluténmnetesen kell étkeznem. Mit mondjak, valóban mások az ízek, de ez van. Ne izgulj, Ti is hamarosan túllesztek ezen és bízom benne, hogy nem lesz rossz az eredmény sem. Az Anyósoddal kapcsolatosan, meg csak annyit, hogy ha tényleg pozitív lesz az eredmény, akkor mindenképpen el kell beszélgetni Vele, hogy ne akarjon rosszat a gyerkőcnek, mert ha nem tartja be a diétát, akkor komolyabb gondok is lehetnek. Lásd internet. A kivizsgálásoddal kapcsolatosan, én is \"önszorgalomból\" illetve azért mentem vizsgálatokra, mert rám hasonlít leginkább a lányom és biztosan olvastad Te is, hogy ez egy örökletes betegség, de nem biztos, hogy közvetlen a szülőktől öröklik a gyerekek. No én ráfáztam, mert nekem pozitív lett mind a két vérleletem. A biopsziáig NEM szabad diétázni, csak majd, ha az orvos mondja. Várom a fejleményeket Nálatok. Addig is jó egészéget Mindenkinek! Rita :)
Szia Rita! Az lenne még a kérdésem, hogy a laboreredménye (EMA, IgA stb.) pozitív lett, de ha a biopszia negatív lesz, akkor mi van? Akkor is lisztérzékenynek tekintik, vagy akkor újabb vizsgálatok sorozata következik? Igazán a biopsziában bízok, hogy negatív lesz, és akkor minden marad a régi rendszer szerint. Viszont a genetikai vizsgálattal nem nagyon tudok vitatkozni sem. Az utolsó szalmaszál szindróma jeleit vélem magamon felfedezni:-). Az a baj, hogy anyósom nem nagyon akarja elfogadni ezt a különleges bánásmódot a liszttel kapcsolatosan, és így félek majd a nyári szünetben elengedni hozzá a gyereket. Tudom, hogy ő is a legjobbakat akarja a gyereknek, de lehet, hogy pont ezzel fog rosszat tenni neki. Nem tudom meggyőzni. Azt mondod, hogy szerinted nekem is ki kéne magam vizsgáltatni, hátha én is lisztérzékeny vagyok? Az apukája Crohn beteg, de igazán már ebben sem vagyok olyan biztos. Nem szedi a gyógyszereit, nem diétázik, hízott 20 kilót mióta lerakta a cigarettát, és teljesen panaszmentes szerencsére. Szóval nem tudom, de nem merem felülbírálni a gasztroenterológusát, mert hogy venné ki magát. Kontrollra sem jár a kedvesem, így nem nagyon tudom megbeszélni azzal az orvossal sem a dolgokat. Mindegy, a biopszia eredményéig még biztosan \"normálisan\" étkeztetem a gyereket, ez az egy hónap már nem nagyon számít szerintem. Mindenképp beszámolok az eredményekről. Kati
Rita199 8 évvel ezelőtt
Szia Kati! Nem is tudom, hol kezdjem. Természetes, hogy nagyon meg vagy ijedve. Én is így voltam. De aztán utánaolvastam mindennek az interneten és rengeteg segítséget kaptam. Valóban meg kell várnod a biopszia eredményét és addig csak olvasgatni tudsz. Én már rengeteg terméket kipróbáltam(unk) és csak azokat szoktam már megvenni, amik ízlenek a leányzónak. Kezdetben nehéz volt minden, de amikor már eltelt pár nap, hét és láttam hogy valóban mennek a dolgok, utána már kicsit könnyebb volt minden. Sajnos most derült ki rólam is, hogy valószínüleg én is lisztérzékeny vagyok, jövő héten megyek biopsziára. Szóval ez van:-( Az biztos, hogy emiatt a kétféle diéta miatt valószínüleg kiürül teljesen a pénztárcánk minden hónapban majd. Addig is olvasgasd a liszterzekeny.hu-t. Minden jót Nektek és írd meg mi lett az eredmény. Rita
Kedves Rita! Köszönöm, hogy jelentkezték, nagyon sajnálom a lurkóidat. Egyelőre azt sem tudom, merre induljak el. A biopszia még két hét múlva lesz, eddig akikkel beszéltem mint LÉ-sek, mind azt mondta, hogy várjam meg annak az eredményét. Viszont azt senki nem mondja, hogy ha a genetikai vizsgálat során pozitív eredmények születtek mind az EMA-ra, mind az IgA-ra stb.-re, de a biopszia negatív, akkor LÉ-snek tekintendő-e, vagy sem. Még a gasztroenterológussal kell erről konzultálnom. Még bízok a biopszia negatív eredményébe. Kislányom osztályfőnöke is LÉ-s, meg az egyik kis osztálytársa is, ők is felajánlották a segítségüket. Természetesen mindent elfogadok, megfogadok. Ártani nem ártok vele. Egyelőre még a kétségbeesés van nálunk, aztán összeszedjük magunkat. Kati
Rita199 8 évvel ezelőtt
Szia! A lányom nekem is lisztérzékeny tavaly augusztustól, a kisfiam pedig cukorbeteg. Priviben írj légyszí nekem a csepesjne@freemail.hu e-mail címre és megpróbálok segíteni. Sok jó tanácsot tudok adni, remélem. Rita
Sziasztok! Nagy segítségre lenne szükségem, nekem tegnap jött meg a levél, hogy kislányom nagy valószínűséggel lisztérzékeny, legalábbis a véreredményei eddig ezt igazolták, két hét múlva megyünk biopsziára. Teljesen kétségbe vagyok esve, de már nem is tudom kit sajnálok jobban. Tudom, hogy van ennél rosszabb betegség is, de 8 év elteltével, hogy magyarázzam meg kincsemnek, hogy nem ehet olyan sütit, amit más is eszik stb.? Úgy érzem egyenlőre nekem kell valahogy feldolgoznom ezt az egészet. Nem tudom mit csomagoljak neki az iskolába tízóraira, nem beszélve az ebédről, mivel a suliba nincs külön diétás menü, így az ottevés is kilőve. Segítségeteket előre is köszönöm. Kat
viki0724 8 évvel ezelőtt
Sógornőm gluténmentes élelmiszereket bio webáruházból rendeli meg. Nagyon finom pl. a gluténmentes kakaós nápolyi nagyon finom. :) Csak ajánlani tudom mindenkinek. www.biokedvenc.hu/glutenmentes
hangszoros 8 évvel ezelőtt
Az elöbb elfejtettem: Ha valaki megirja a titkot, lekötelez. http://hangszoros.hupont.hu/
hangszoros 8 évvel ezelőtt
Jobbat nem találván itt kérdezném meg: Virgin száraztészta 100% Kukoricából Gluténmentes. Mivel bénáztam el, mert egy ragacs lett. A tojásmenteségtől ilyen rosz ? vagy van valami titka. Az egyébb olasz tojásnélküli akármik is pocsékok.ű, vagy valamit nem tudok. Az ismerösöknek is hasonló a tapasztalata. Az csak hab a tortán, hogy fogyni se lehet tőle, mert éhes marad az ember tőle
tita69 9 évvel ezelőtt
Kedves Zsuzsa! Ha még mindig érdekel az a kérdés amint a mindmegette fórumon feltettél, írj nekem a negyestimi@gmail.com-ra! Szia: Tímea
LillaBogyó 10 évvel ezelőtt
Nekem is 3 éves koromban derült, ki hogy lisztes vagyok. De hát akkor 92-ben szegény anyukámnak ez elég új dolog volt. De szerintem örülj, hogy most derült ki, amikor még hozzászoktathatod a gluténmentes dolgokhoz, nem pedig később, amikor már ismeri a kenyeret, a sütiket és egyéb bűnös dolgokat.
@Babuci@ 10 évvel ezelőtt
Zsuzsa,ennek a kérdésnek mi köze a lisztérzékenységhez?
zsuzsa62 10 évvel ezelőtt
KI TUD NEKEM VÁLASZOLNI, ILL. TANÁCSOT ADNI? \"KEZDŐ\" CUKORBETEG DIÉTÁZHAT-E A 9O NAPOSSAL? MILYEN ÉDESITŐ SZER A SORBITOLUM, EZT ADTÁK A GYÓGYSZERTÁRBAN SŰTÉSRE. KÖSZI VÁLASZT ÉS A SEGITSÉGET zsuzsa
makizsolt 11 évvel ezelőtt
Regisztrálj a www.arenaklub.hu közöségi oldalra és az első 5000 regisztráló pendrivot kap ajándékba. Jó szórakozást
@Babuci@ 11 évvel ezelőtt
köszi...hát a fantázia az tényleg nagyon kell,és reméljük,hogy folyamatosan fejlődik az ország e téren is:)
m.lele 11 évvel ezelőtt
Csak szeretnék segíteni társaimnak. Súrítésre burgonyapelyhet használok, majdnem mindenbe jó. Semlegesebb ízű, és nem kocsonyás állagú a főzelék sem. Panírhoz kukoricalisztet és darát is lehet. Utóbbi ropogósabb, jó fogúaknak. NAgyon jól megvagyok így. Ma meggyes piskótát sütöttem, 8 tojásból a szokásos módon, csak fél sütőpor, 1 dl tej, 6 evőkanál rizsliszt +2 lapos evőkanál étk.keményítő- Meggyet darált dióba forgattam, hogy ne süllyedjenek le. Isteni, az egész család eszi, nem is tudják, hogy rizslisztből készült. Nem tragédia a LÉ, csak fantázia kell és kész. Szeretettel, zildi
m.lele 11 évvel ezelőtt
Csak szeretnék segíteni társaimnak. Súrítésre burgonyapelyhet használok, majdnem mindenbe jó. Semlegesebb ízű, és nem kocsonyás állagú a főzelék sem. Panírhoz kukoricalisztet és darát is lehet. Utóbbi ropogósabb, jó fogúaknak. NAgyon jól megvagyok így. Ma meggyes piskótát sütöttem, 8 tojásból a szokásos módon, csak fél sütőpor, 1 dl tej, 6 evőkanál rizsliszt +2 lapos evőkanál étk.keményítő- Meggyet darált dióba forgattam, hogy ne süllyedjenek le. Isteni, az egész család eszi, nem is tudják, hogy rizslisztből készült. Nem tragédia a LÉ, csak fantázia kell és kész. Szeretettel, zildi
Tönköly lisztet nem ehet a lisztérzékeny,ugyanis az is búza!!!Szerintem rossz helyen keresgélsz...:O:O
Tönköly lisztet nem ehet a lisztérzékeny,ugyanis az is búza!!!Szerintem rossz helyen keresgélsz...:O:O
Emery 11 évvel ezelőtt
Tudna nekem valaki küldeni kenyér sütéshez receptet, tönköly liszből? Ismeri valaki ezt a lisztet? Mi az igazi előnye és hátránya? Köszi Imre emrvarga@shaw.ca
bakaitzs 12 évvel ezelőtt
Sziasztok! A 3 éves fiamnál derült ki nyár végén, hogy lisztérzékeny. Nem örültünk neki, van rutinunk másból, én 1-es típusú cukros vagyok. Hogy ne unatkozzunk, a fiam a tojásra is allergiás. De ettől még nem dőlt össze a világ, kísérletezem mindenféle recepttel. Egyszerűen fogom a normál recepteket, a tojást helyettesítehttp://nana.hu/forum/emoc/smile.gif :)m tojáshelyettesítő porral, a lisztet kukorica liszttel és rizsliszttel, és működik! Jó, néha nem, akkor megpróbálom más liszttel. És a keményítő is jó dolog, sokkal szebbek lesznek tőle az ételek! Szóval fel a fejjel, megy ez, csak akarni kell!
kodorgo 12 évvel ezelőtt
Sziasztok- én is ajánlanék egy oldalt- nekem sokat segített- találtam címeket is, lisztklubokról. www.dietinfo.hu
mgizus 12 évvel ezelőtt
Ajánlok egy oldalt, ha érdekel, keress meg, felmérhetetlen segítség. www.inovital.hu Külön receptköny, s vannak glutén mentes receptek, tanácsadókon keresztül megismerheted, látnod kell, jó, mit tud, milyen? Én május óta használom, felmérhetelen segítség. mgiz@citromail.hu, ha érdekel bárkit, őrölhetsz, süthetsz-főzhetsz, könnyedén, tudom mennyi energia! Normál étkezéshez, de a glutén mentes étkezéshez is óriási!
mgizus 12 évvel ezelőtt
Szívesen, de egy egész gyűjteményt képtelen vagyok begépelni. Ezer dolgom van, ám szívesen segítek. Keress meg! Úgy hiszem az adataimnál van elérhetőségem.
@Babuci@ 12 évvel ezelőtt
Nosza, lássuk! Örömmel fogadunk minden újdonságot! Kérjük a recepteket!
mgizus 12 évvel ezelőtt
Tudom mennyi munka, gond, s a reseptek. Keressetek meg. Segytség az elkészítésben, s még receptjeim vannak! Baváltak, lehet nem tudtatok még hasonlókat enni!
Elküldtem!!!
Tona 12 évvel ezelőtt
Szia Babuci! A címem: tna@georgikon.hu Előre is köszi.
Nehézbombázó 12 évvel ezelőtt
Szia Babuci! :) Köszönöm, hogy helyreigazítottál! :) Szerencsére nem vagyok olyan helyzetben, hogy alaposabban kellett volna tájékozódnom ebben a témában! :) :*Teri
Tona!!Küldj egy e-mail címet légszi!:)
martabottyan 12 évvel ezelőtt
KOSZ A GYORS VALASZT EP AZER KERTEM, MERT HA O JON MINDEN SURITEST KUKORICA LISZTEL VAGY RIZSLISZTEL CSINALOK. ES A LEVESEKBE IS RIZS TESZTAT RAKOK. ANNYIRA VIGYAZUNK HOGY SEMMI GABONALISZT LEGYEN A KOZELBE, MAR NAGYON MEGSZOKTUK, DE MOST MEGSZERETNEM LEPNI A TOLTOTKACSAVAL MERT NAGYON SZERETI A KACSAT ES VALAMI KULONOSET SZERETNEK CSINALNI NEM CSAK A SULT KACSA KRUMPLI ES KAPOSZTA SALATA. jOVO HONAPBA FOG JONI, MAJD MEGIROM HOGY SIKERULT MARTA
Bocsánat hogy beleszólók, de isten ments hogy zabpelyhet használj!!!!!!!! Aki lisztérzékeny annak tilos a búza, árpa, rozs és a zab is!!!!!!!!! A párolt rizs nagyon jó és korlátlanul fogyasztható.
Nehézbombázó 12 évvel ezelőtt
Szia Márta! :) Szerintem próbáld meg zabpehellyel, zöldségekkel, gombával, zöldpetrezselyemmel, de a rizs is jó lehet. :) :*Teri
martabottyan 12 évvel ezelőtt
Bocsanat hogy zavarlak beneteket, de van egy baratnom aki liszterzekeny es most egy hetre hozzam jon szabira. Nagyon sok receptem van sutemenyekhez, de a keresem az lenne hogy toltotkacsat valameikotok csinalt e mar es zsomle hellyet mivel csinaltatok, mert ezt szeretnek csinalni az egyik nap ( gondoltam milenne ha fot rizsat hasznalnek?) Udv. Marta
Tona 12 évvel ezelőtt
Szia! Bocsi, régen voltam, de otthon nincs netem, csak a munkahelyemen tudok felmenni, de nem mindig érek rá. Szóval, igen jöhet a kenyér receptje. jöhet e-mail-ben is.
www.lisztérzékeny.hu ==>tudom ajánlani,itt találsz még hozzád hasonló extrém allergiájú embert!
puma0825 12 évvel ezelőtt
Nekem van egy étel allergiám ami áll a myogyoro paradicsom, narancs ,lisz, plusz egy csomó füre is és ilyen kor a leg nehezebb. Ha valaki tud irjon mit tudok csinálni. mert a tésztás dolgok nem tudom már mivel potolni. Idáig ettem a zabb pelyhet,de már ha rágondolok rosszul leszek.:~(
Kenéyrsütős bevált kenyér érdekel??:O

Magazin