Keress receptre vagy hozzávalóra

Részletes kereső

Leszoknál a kávéról? 7 tipp, hogy ne őrülj bele!

Készen állsz-e végleg megválni a koffeintől? Igen? Összeállításunk gyorstalpalót nyújt a kezdeti lépésekhez. Bár nehéznek tűnhet az elvonókúra, nem lehetetlen, a következő pár tipp segítségével könnyebben legyűrheted az akadályokat.
1. Indítsd a napot egy energiával teli, egészséges reggelivel!

A fehér kenyérben található finomított szénhidrátok, a cukros kekszek és a zsírban gazdag, sajtos-sonkás reggeli szendvicsek nem adnak valódi löketet a napodhoz, és energiádat sem segítenek fenntartani a nap folyamán. A szervezetedet és emésztésedet leterhelő ételek miatt keletkezett energiahiányt eddig koffeinnel igyekezted pótolni, de erre nem lesz szükség, ha a reggelidet lecseréled.

Kezdd a reggelt egy összetett szénhidrátokban, fehérjében és egészséges zsírokban gazdag menüvel! A zabpehely , néhány szem bogyós gyümölccsel csodákat művel, és ha ez önmagában kevés lenne, nyugodtan készíts mellé egy ízlésed szerinti omlettet kiegészítésképpen.   

FOGYÓKÚRÁS, EGÉSZSÉGES, ÉS MÉG FINOM IS - 7 ISTENI VARIÁCIÓ ZABPEHELYRE >>> 
2. Fokozatosan csökkentsd a koffein mennyiségét!

Talán kézenfekvő tanácsnak tűnik, hogy fokozatosan szoktasd magadat és szervezetedet a koffeintől való megváláshoz, mégis érdemes megemlíteni. Ha például, a kóla a kedvenc koffeinforrásod, próbáld ki, hogy az ebédhez a szokásos adagod helyett a kisebb méretet választod, fél liter helyett 3 decivel próbálod beérni, következő héten pedig még kevesebbel. Amikor fokozatosan szabadulsz meg a függőségedtől, az elvonási tünetek is enyhébben jelentkeznek majd, csökkentve az olyan tünetek intenzitását, mint a fejfájás vagy a kimerültség.

A 4 LEGEGÉSZSÉGESEBB GABONAFÉLE, AMI SEGÍT, HOGY FITTEBB LEGYÉL! >>> 
 3. Kávé helyett mozogj!

Amikor a nap felénél tetőfokára hág a koffein utáni sóvárgásod, az valószínűleg annak tudható be, hogy energiaszinted csökkenni kezd, ami egyáltalán nem ritka jelenség az ülőmunkát végzők esetében. Ahelyett, hogy a kávéautomata felé vennéd az irányt, tegyél egy rövid, de annál aktívabb sétát. Ezt ismételd meg minden nap, amikor úgy érzed, kezdesz fáradni. Rengeteg tanulmány bizonyította már, hogy a legkisebb testmozgás is csodákra képes a fáradtság elűzésében, így ha a körülmények engedik, frissíts fel magad egy kis sétával vagy mozgással. Pár nap után tapasztalni fogod, hogy már nincs is szükséged arra a kávéra.

4. Válassz több koffeinmentes italt!

A koffein rendkívül addiktív hatása miatt könnyebb lehet, ha fokozatosan szabadulsz meg tőle. Tehát, ha mondjuk a kedvenc koffeinforrásod a kávé, próbáld ki, hogy félig koffeinmentesen kéred, ami csak annyit jelent, hogy a szokásos kávéd mennyiségének a felét kiegészíted a koffeinmentes változattal. Így az íz megmarad, de szervezetedet már felkészíted az átállásra, mielőtt teljesen elhagyod a kávét minden formájában.

EZ TÖRTÉNIK A TESTEDDEL, HA ELHAGYOD A KOFFEINT - 9 KŐKEMÉNY TÉNY >>> 
5. Tereld el a gondolataidat

A koffein utáni vágyakozás úgy 10 percig tart. Irányítsd másra a figyelmed és találj valamit, ami segít elterelni a gondolataidat ez idő alatt. Beszélgess valakivel, olvass el egy cikket, csekkold a Facebookod, menj ki egy sétára, bármi, ami jól esik és visszatart attól, hogy egy újabb kávéért indulj. Minden átvészelt 10 perc közelebb visz célod eléréséhez.

7 DOLOG, AMI A TESTEDDEL TÖRTÉNIK, HA KÁVÉT ISZOL! >>> 
6. Szabadulj meg a kísértéstől!

Nagyobb eséllyel fogyasztasz több koffeint, ha otthon is könnyedén elérhetőek kedvenc italaid. Amennyiben van egy kávéfőződ vagy betáraztál kólából, szabadulj meg tőlük: tedd el nem látható helyre, vidd le pincébe, a tárolóba, vagy ajándékozd el! Így hiába tör rád a sóvárgás, az instant vágykielégítés elmarad. Elmenni a a legközelebbi kávézóig nagyobb erőfeszítést igényel, mi pedig, szerencsére, jóval lustábbak vagyunk.

7. Aludj többet!

Legtöbben azért fogyasztanak koffeines italokat, mert fáradtnak és álmosnak érzik magukat. Viszont, ha alvás során sikerül feltöltődni, nem kell a koffeinre támaszkodni a nap elindításában. A pihentető és minőségi alváshoz egy felnőtt embernek napi 7-8 óra alvásra van szüksége. Az alvás még egészségesebbé válhat, a reggeli ébredés pedig könnyebbé, ha minden nap nagyjából hasonló időben fekszel le, még hétvégén is. Még valami: kerüld a TV nézést és a számítógép-használatot közvetlenül alvás előtt, mivel a képernyő fényei is rontják az esélyt a kielégítő alvásra.  

KOFFEIN: MEDDIG HASZNÁL ÉS MIKORTÓL SOK? >>> 

Ezek is érdekelhetnek

Friss