Fontos tudni, hogy a haldokló, száraz virágok fertőzéseket terjeszthetnek, főleg, ha megázik a rózsabokor. Ilyenkor a gombás betegségek terjednek a leginkább, amelyek az egész növényt kipusztíthatják.
Így távolítsd el az elhalt részeket
Az elszáradt rózsafejek szakszerű eltávolításához szükséged lesz egy jó metszőollóra, a tüskék miatt pedig egy kesztyűre.
- Azokról a rózsákról, amelyek sok elágazással rendelkeznek, óvatosan távolítsd el az egyes virágokat a szárról. Figyelj arra, hogy ne sérüljenek az egészséges virágok!
- Egyszerűbb a dolgod, ha csak egy virág van a száron, ilyenkor a megfelelő fejlődés érdekében arra kell ügyelni, hogy a vágás alatt legalább két levél maradjon a növényen – írja az Agrárszektor.
- A futórózsák között vannak olyan fajták, amelyek évente csak egyszer virágzanak, ezekről kevésbé fontos eltávolítani az elhalt részeket, a többször virágzó futórózsáknál viszont ne hanyagold el a rendszeres metszést.
Ez a betegség a leggyakoribb
Érdemes tudni, hogy a rózsa leggyakoribb gombás betegsége a lisztharmat, amely ahogyan azt már fentebb is említettük, gyorsan terjed és könnyen el is pusztítja a növényt. Sipos József növényorvos a Ripost cikkében elárulja, mit tehetünk, ha a betegség megtámadta a rózsát.
Borítókép: Shutterstock