A sült karajos szendvics elkészítéséhez egy tálkába kanalazzuk a mustárt, a mézet, az olívaolajat, ízesítjük sóval, borssal, és az egészet gyors mozdulattal egyneműre keverjük, majd felhasználásig félretesszük.
Jöhetnek a karajszeletek! A szeletek mindkét oldalát sózzuk, fűszerezzük kakukkfűvel, rozmaringgal, a borsot majd a kész sült húsra őröljük, így a magas hőmérsékleten sült húsra nem ég rá a bors, és nem keseredik meg. A fűszereket kézzel beledörzsöljük a hússzeletekbe.
Egy serpenyőt szinte füstölésig hevítünk, ezután kevés zsiradékot teszünk bele, majd jöhetnek a karajszeletek. Mellédobjuk a fokhagymagerezdeket, ezzel időnként dörzsölgetjük a sülő húst. Oldalanként nagyjából 1-2 percig, időnként lenyomkodva, sütjük, ha tovább sütjük, kemény és száraz lesz a karaj. Az elkészült szeleteket megborsozzuk, és pihentetjük.
Amíg a hús pihen, a visszamard zsiradékra helyezzük a félbevágott bagetteket, és mindkét oldalukat 2-3 perc alatt megpirítjuk.
Nincs más hátra, mint összeállítani a sült karajos szendvicset. A pirított bagett mindkét oldalát megkenjük a mézes-mustáros szósszal, az alsó felére megmosott, felkarikázott újhagymát szórunk, majd a szintén megmosott, lecsepegtetett madársalátából teszünk egy adagot, ezután jöhetnek rá a paradicsomszeletek, majd a pihentetett karajszelet, amire jöhet a frissen őrölt bors, és még egy kis újhagyma. Végül a szósszal megkent bagett-tetőkkel lezárjuk a szendvicset.
Nézd meg videón a sült karajos szendvics receptjét!
Megjegyzés
Ha kirándulni, esetleg piknikezni mész és unod már a sonkás vagy szalámis szendvicset, próbált ki ezt a karajos változatot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.