
Nagyi zsemlefelfújtja
Elkészítés
A tejet a vaníliarúddal felforraljuk, majd blekeverünk 20 dkg cukrot. Ha langyosra hűlt, belekeverjük a tojások sárgáját is. A zsemléket a cukros-tojásos tejbe áztatjuk. Hozzáadunk 10 dkg, felolvasztott vajat, a darált diót és mogyorót, a beáztatott mazsolát. Összegyúrjuk, majd hozzáadjuk 3 tojás felvert fehérjéjét. A maradék vajjal kikenünk egy felfújtformát. Belesimítjuk a tésztát és 170 fokos sütőben kb. 1 órát sütjük. Megszórjuk a cukrozott gyümölccsel. A maradék tojásfehérjét a maradék cukorral habbá verjük és a felfújtra simítjuk. Forró sütőben, felső lángon rózsaszínűre sütjük.











