Szerencsére Magyarországon ritkák a katasztrófák, az olyan veszélyhelyzetek, mint amilyenek a tornádók vagy áradások által sújtott területeken sajnos gyakoriak. Ennek ellenére nem árt felkészülni egy-egy nehéz helyzetre, melyet könnyen előidézhet a szeszélyes, tomboló időjárás, mint amilyen lecsapott az országra a nyár végén. Az ilyen és ehhez hasonló szituációkra viszont nem elég csak konzervekkel és palackos vizekkel készülni.
Kövessük nyomon az időjárás-előrejelzést, és ha hatalmas vihart jósolnak a környékre, akkor jobb, ha felkészülünk egy esetleges áramszünetre.
A lakás legérzékenyebb pontja a hűtő és a fagyasztó, ugyanis ha hosszú ideig nincs áram, akkor a hűtést igénylő élelmiszerek könnyen romlásnak indulhatnak. A szakértők szerint 4 Celsius-fok fölött ideális a hőmérséklet ahhoz, hogy a baktériumok elszaporodjanak, és ilyenkor a már elkészített ételeket sem kíméli a szalmonella vagy az E. coli.
Ha megtörtént a baj, fontos, hogy megmentsük az élelmiszereket. A modern hűtőszekrényeket szerencsére úgy tervezték, hogy áram nélkül akár négy órán át is képesek megtartani a hideget, a fagyasztók pedig akár két napig is megtartják a hideget. Vannak azonban egyéb praktikák, amelyekkel segíthetjük a berendezéseket áramszünet esetén.
Ha csak rövid, pár perces áramszünet volt, akkor minden élelmiszer biztonsággal fogyasztható, ám ha órákban mérhető a kimaradás hossza, akkor felhasználás és fogyasztás előtt érdemes tüzetesen megvizsgálni mindent. Legyen szó sajtokról, felvágottakról, sonkáról, tejről vagy hűtött maradékokról, szagoljunk meg mindent. Ha bármi is nyálkás, megváltozott a színe, az állaga vagy az illata, ne fogyasszuk el! – olvasható a Huffington Post cikkében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.