Birsalmasajt tartósítószer-mentesen recept
Birsalmasajt tartósítószer-mentesen
Birsalmabefőtt recept
Birsalmabefőtt
Sütőtökös-csokis halloweeni muffin recept
Sütőtökös-csokis halloweeni muffin
Dubarry-szelet recept
Dubarry-szelet
Tartármártás házi majonézből recept
Tartármártás házi majonézből
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Csikós tokány recept
Csikós tokány
Fahéjas tekercs (cinnabon) recept
Fahéjas tekercs (cinnabon)
Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Klasszikus kuglóf recept
Klasszikus kuglóf
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Túróval töltött zsemle recept
Túróval töltött zsemle
A legfinomabb sárgaborsó-főzelék recept
A legfinomabb sárgaborsó-főzelék
Pincepörkölt csülökből és lapockából recept
Pincepörkölt csülökből és lapockából
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Hagyományos tejes kifli  recept
Hagyományos tejes kifli
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Apfelstrudel, az osztrák, húzott almás rétes recept
Apfelstrudel, az osztrák, húzott almás rétes
Praktikus

Indul a fűtési szezon - így felezheted le a rezsiszámládat!

Gáztámogatás: kinek jár, és hogy vehető igénybe?
A legtöbb családnál a fűtési költségek jelentik a legnagyobb anyagi kiadást, ezért már most érdemes felkészíteni otthonunkat a téli hónapokra. Mutatunk néhány olyan megoldást, amelyek segítségével akár a felére csökkenthetjük a fűtésszámlánkat.

éves karbantartás

A fűtési szezon előtt végezzük el a gázkészülékeken és a kéményen a szükséges karbantartást. Egy elhanyagolt készülék nemcsak energiapazarlást okozhat, de életveszélyes is lehet. Ha az ingatlanban nyílt égésterű készülék található, egy szén-monoxid-érzékelővel megelőzhetjük a szén-monoxid-mérgezést.

Mérjük a hőmérsékletet!

Egy programozható szobatermosztáttal beállíthatjuk a helyiségben tartani kívánt hőmérséklet, ezzel jelentős megtakarítást érhetünk el. Soha ne tegyük fűtőtest, ablak vagy ajtó közelébe, mivel ezzel csökkenthetjük a hatékonyságát.

Mérjük a hőmérsékletet, szabályozzuk a fűtést! (Fotó: Shutterstock)
Mérjük a hőmérsékletet, szabályozzuk a fűtést! (Fotó: Shutterstock)

Szabályozzuk a fűtést

Ha radiátoros fűtésünk van, szabályozzuk annak teljesítményét. Az elektronikus termosztátfejeken akár tizedes pontossággal is beállíthatjuk a kívánt hőmérsékletet, így azokban a helyiségekben, amelyeket ritkán használunk, minimalizálhatjuk a fűtést.

Mindennek az alapja: a szigetelés

Megfelelő szigeteléssel még egy idős családi házat is alacsony fűtési költségekkel üzemeltethetünk. Fontos, hogy a hőveszteség minimális legyen, ezért ne hagyjuk figyelmen kívül a padlás szigetelését sem. Az üveg- vagy kőzetgyapot mellett különböző megoldások is léteznek fa és betonfödémek esetén.

Nem is gondolnád, hogy mennyire egyszerű lefaragni a fűtésszámládból (Fotó: Shutterstock)
Nem is gondolnád, hogy mennyire egyszerű lefaragni a fűtésszámládból (Fotó: Shutterstock)

Függönyt fel!

Ha a nyílászárók szigetelése nem tökéletes, szerezzünk be hőszigetelő függönyt. Leggyakrabban gyapjú vagy poliészter anyagból készülnek, de léteznek olyan blackout néven ismert szövetek is, amelyek a hőmegtartó tulajdonságuk mellett sötétítőként funkcionálnak. Arra ügyeljünk, hogy a szélessége és a hossza megfelelő legyen.

Fóliát az üvegre

Az ablakok mérete miatt is jelentős mennyiségű hő veszhet el, de ennek mértékét csökkenthetjük hőszigetelő ablakfóliával. Egy kétoldalas ragasztó segítségével helyezzük az ablakra, majd hajszárítóval egyenletesen, légbuborékok nélkül simítsuk rá.

Plusz egy sor üveg

Ha nincs pénzünk kicserélni az elöregedett nyílászárókat, érdemes megfontolni egy harmadik ablakréteg utólagos beszerelését. A technológia lényege, hogy a meglévő ablakunk kiszerelése nélkül felszerelhetünk plusz egy réteg üveget. Ez javítja a légzárást, így jobb hő- és hangszigetelést biztosít.

Sokat segíthet a radiátor mögé ragasztott hőtükörfólia is, mivel nem engedi a falon át távozni a hőt, hanem visszaveri azt, így a szobában marad a meleg (Fotó: Shutterstock)
Sokat segíthet a radiátor mögé ragasztott hőtükörfólia is, mivel nem engedi a falon át távozni a hőt, hanem visszaveri azt, így a szobában marad a meleg (Fotó: Shutterstock)

Hőfóliát a radiátor mögé

Sokat segíthet a radiátor mögé ragasztott hőtükörfólia is, mivel nem engedi a falon át távozni a hőt, hanem visszaveri azt, így a szobában marad a meleg. Az alkalmazása egyszerű, ollóval könnyedén méretre vágható.

TApétát a falakra!

Még nem késő tapétázni! A hőszigetelő tapéta előnye, hogy nem csak a téli időszakban, hanem nyáron is hasznos, hiszen néhány fokkal hűvösebb lesz az otthonunkban. Emellett hangszigetelőként is remekül megállja a helyét.

(Forrás: Fanny magazin)

Ajánljuk még:

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.