Praktikus

Rendezett otthon pár lépésben: 1-3-5 módszer, ami meghódította az egész világot

Azoknak az embereknek, akik az 1-3-5 módszert rendszeresen alkalmazzák, mindig rend van a lakásukban. Az alábbiakban eláruljuk, mit kell tenni ahhoz, hogy örökre megszabaduljunk az otthoni káosztól.

Legyen bármilyen hihetetlen, a rendrakást is meg lehet oldani egyszerűen, ehhez csupán arra van szükség, hogy apró, megfontolt lépésekben közelítsünk a problémához. Nézzük is meg, hogyan működik pontosan az a bizonyos 1-3-5 módszer, ami mára az egész világot meghódította.

rend
Ha az összes ruhásszekrényt átpakoljuk, azt a nagyobb feladatok közé soroljuk
FOTÓ: SHUTTERSTOCK

Ezért olyan hatékony

Vannak napok, amikor olyan sok feladat vár ránk otthon, hogy azt se tudjuk, melyikkel kezdjük. Az 1-3-5 módszer azonban kezelhető lépésekre bontja a dolgokat, amivel elkerülhetjük a túlterheltséget. Ez nem egy újabb bonyolult rendszer, amely teljes figyelmet vagy korlátlan energiát igényel – éppen ellenkezőleg! 

Az alapötlet rendkívül egyszerű: minden nap kijelölsz magadnak egy nagy, három közepes és öt kisebb feladatot.

A nagy feladat az, ami a legtöbb erőfeszítést igényli, a közepes az, ami fontos, de nem olyan nehéz végrehajtani, az apróbb teendők közé pedig azok tartoznak, amelyeket néhány perc alatt el lehet végezni – írja a City Magazine

Hogyan működik?

1 nagy feladat: ez az a teendő, amit legszívesebben holnapra halasztanánk, mint például a konyhaszekrény vagy a garázs takarítása.

3 közepes feladat: ide tartozik a gyorsabban elvégezhető rendszerezés, például a polcok rendezése vagy a ruhanemű válogatása.

5 apró feladat: a kisebb teendők azok, amiket annyi idő alatt el lehet végezni, amíg felforr a teához a víz. Például letörölhetjük az asztalt, esetleg megöntözhetjük a növényeket. 

locsolás alulról
A virágok öntözését a kisebb teendők listájához írjuk
FOTÓ: SHUTTERSTOCK

Mi a titka?

Az 1-3-5 módszer sikerének titka az egyszerűségében rejlik: apró lépésekben tanít arra, hogy szervezettebbek legyünk. Segítségével elkerülhető az az érzés, hogy mindent egyszerre kell csinálni, ami gyakran stresszhez és halogatáshoz vezet. Ehelyett egy olyan rutint kell követnünk, ami a mindennapi életbe is könnyedén beilleszthető.

Ezenkívül a módszer arra ösztönöz, hogy megtanuljuk rendszerezni a fontos és a kevésbé fontos dolgokat. Nem arról szól, hogy mindent tökéletesen elkészítsünk, hanem arról, hogy tanuljunk meg arra összpontosítani, ami a legnagyobb hatással van a környezetünkre és a jólétünkre. 

Fontos, hogy reális célokat tűzzünk ki magunk elé, jobb valami apróságot csinálni, mint a semmit. Ez a sikerélmény az, ami arra késztet, hogy ne adjuk fel, és másnap is folytassuk a módszert. 

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.