Legkevesebb 5 ok, amiért érdemes a családnak együtt sportolnia

A mozgásgazdag életmód fontossága napjainkban egyre inkább fókuszba kerül. A rendszeres sportolással fenntartható a fittségünk, számos betegség megelőzhető, kialakulásának kockázata csökkenthető. Az egészséges életmódra nevelést már kiskorban érdemes kezdeni, hogy felnőttkorban már „alapvető igény” legyen a rendszeres testmozgás. Ezt némi tudatossággal elősegíthetjük például, ha együtt sportol a család. 5 pontba gyűjtöttük, hogy ennek miért is van kiemelt jelentősége.

 1. Közös mozgás=minőségi időtöltés

Társadalmi gond, hogy sokat vagyunk jelen a virtuális világban, kevesebb figyelem jut a valódi dolgokra, személyes kapcsolataink ápolására. Erre megoldás lehet az együtt sportolás a gyerekekkel, mely megtöri az inaktív hétköznapokat. Az aktivitással töltött idő közben több figyelem jut egymásra, a „kütyük nélkül” sokkal minőségibb élményben lehet része a család minden tagjának. A sportos programba bevonhatjuk a nagyszülőket is, így minden generáció felejthetetlen élményekben részesülhet.

2. Példamutatás eszköze

Ha a gyerek olyan környezetben nő fel, ahol a szülők egészségesen étkeznek, rendszeresen sportolnak, akkor a gyereknek is ez lesz a természetes. Példamutatással már kiskorban is rá lehet nevelni a gyereket arra, hogy mozogjon, rendszeres fizikai aktivitást végezzen. Ha egészséges életmódra törekszik a szülő, a gyerek is azt tekinti mintának. Mutassunk példát, keressünk olyan mozgásformákat, melyeket a család együtt űzhet.

3. Megszereti a gyerek a testmozgást!

Válasszunk mindenkinek megfelelő mozgásformát. Lehet ez bármilyen labdajáték, rollerezés, kerékpározás vagy egy túrázás. A lényeg, hogy ne legyen kényszer és mindenki érezze jól magát! Törekedjünk arra, hogy sikerélménye legyen a gyereknek és pozitív tapasztalatokkal gazdagodjon.

4. Nevelés eszköze

A rendszeres sportolás kitartásra, fegyelemre nevel. Fejleszthetjük vele a küzdeni akarás képességét és az egészséges versenyszellemet is. Ha több gyerek is van a családban, jó kis program lehet akár egy gyerekek közötti házi bicikli bajnokság vagy páros kosármeccsek. Az ilyen programokkal közösen a gyerekekkel megtanulhatjátok és átélhetitek mi a fair play, a kölcsönös tisztelet, az odafigyelés, a csapatszellem, a győzelem vagy vereség. Így a családi dinamika is fejlődik, formálódik.

5. Mozgás és környezettudatosság

A környezettudatosság egy része az is, hogy amennyire csak lehet mellőzzük az autóhasználatot. Ha ezt gyaloglással, kerékpározással váltjuk fel, nemcsak a környezetünkért teszünk, hanem az egészségünkért is! Lehetőség szerint próbáljunk gyalog/ közösségi közlekedéssel/biciklivel/rollerrel menni a gyerekkel az óvodába vagy iskolába. Ezzel is erősítjük a velük való kapcsolatunkat, „észrevétlenül” a mozgásgazdag életmód felé tereljük gyerekünket.

Ha együtt sportolna a család, vagy az együtt sportoláshoz mintákat szeretne gyűjteni, akkor a MAGYAR SZABADIDŐSPORT SZÖVETSÉG (MASPORT) CSALÁDI MOZGÁSFESZTIVÁL eseménye az, amit keresnek. Egy remek lehetőség, hogy minden generáció egy időben egy helyen játékosan mozogjon, sportoljon, élményeket és ötleteket gyűjtsön.

A program támogatója a Szerencsejáték Zrt.

A Családi Mozgásfesztivál Gyereksarok kiemelt támogatója a Kinder Joy of Moving program.

(x)

Ezek is érdekelhetnek

Friss