Tényleg nem kell hűtőben tárolni a vajat?


Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MindmegetteA boltban kapható vajakról elmondható, hogy pasztőrözöttek, ez annyit jelent, hogy az eljárás folyamán megölik a káros baktériumokat. Mivel a vaj főképp zsírból áll (80% vagy annál is magasabb zsírtartalmú), így a későbbiekben is meglehetősen jól távol tudja tartani a veszélyes kórokozókat. Ám nem mindegy, milyen vajról van szó. A legtöbb szakértő szerint a sózott vajat nyugodt szívvel szobahőmérsékleten hagyhatjuk pár napon vagy akár két héten keresztül is. Az időtartam függ attól, hogy miben tartjuk, illetve mennyire magas a szobahőmérséklet. A pontos ajánlás szerint amennyiben 21 foknál melegebbet mérünk, úgy a sózott vajnak is a hűtőben a helye.
Tipp: Így puhíts vajat villámgyorsan
Ha a konyhapulton szeretnénk tárolni a vajat, akkor alaposan meg kell választanunk az edényt, amibe tesszük. Vegyünk egy rendes vajtartót, ami biztosítja, hogy a vaj sötét, szabad levegőtől védett helyen legyen. Minél inkább légmentesen záródik, annál tovább el fog állni a vaj.
A sótlan vajat jobb, ha a hűtőben tartjuk, annak is a mélyén. Persze nyugodtan kivehetjük felhasználás előtt egy órával, hogy legyen ideje megpuhulni. A házi, termelői vajakat pedig inkább tartsuk minden esetben a hűtőszekrényünkben.
Forrás: marthastewart.com
Ezt már olvastad?
https://izeselet.hu/magazin/vajazzuk-e-meg-a-piritost-mielott-megsutjuk/
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.