Tehetünk üvegedényt a fagyasztóba?


Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MindmegetteSokan főznek előre a hétvégén, hogy utána lefagyasszák az ételt az előttük álló hétköznapokra. Ha pedig valami különösen jó áron kapható a boltban, szeretünk nagyobb mennyiséget vásárolni belőle, és az alapanyag szintén a mélyhűtőbe kerül. Ez csak két példa arra, hogy mennyire hasznos konyhai nagygép a fagyasztó.
Felmerül a kérdés, hogy miben érdemes tárolni az ételeket. Zacskóban, műanyag dobozban? Alapanyagok esetén az eredeti csomagolás nem minden esetben használható, főleg akkor kerül a kukába, ha fagyasztás előtt kisebb adagokra szeretnénk porciózni a terméket.
Mi a helyzet az üveggel? Az üvegedények általában nem szeretik a hőmérséklet-ingadozást, de mégis lehet fagyasztóba való üveg tárolóedényeket vásárolni. Hogy is van ez?
Az üvegedény valójában az egyik legjobb választás, mivel a műanyaggal ellentétben nem veszi át az étel illatát, emellett nagyon könnyen és szépen tisztítható. Nemcsak a fagyasztóba, hanem a mikróba és a mosogatógépbe is betehetjük. Erős és tartós, egy üvegedény valószínűleg hosszabb ideig használható marad, mint egy műanyag. Az edények nyugodtan egymásra is pakolhatók.
Bizonyos esetekben igen. Ez akkor történhet, ha nem fagyasztásra szánt edényben próbálunk valamit lefagyasztani. Ha túlságosan fel szeretnénk gyorsítani a kiolvadást, az üveg megrepedhet. Repedésre kell számítani akkor is, ha folyadékot fagyasztunk le, és túlságosan teletöltjük az edényt.
Jó hír viszont, hogy megfelelően használva a fagyasztóba tehető edény szinte örök életű. Lássunk pár tippet a helyes használathoz!
Tipp: Meddig állnak el a konzerv élelmiszerek?
Nem szerencsés dolog a forró ételt rögtön betenni az üvegedénybe, azt pedig a fagyasztóba. A nem teljesen kihűlt étel fagyasztása eleve elkerülendő, és az edényünk sem biztos, hogy ki fogja bírni ezt a hőmérséklet-változást. Hagyjuk az ételt először szobahőmérsékletűre hűlni, aztán tegyük előbb az edénybe, majd a fagyasztóba.
Vannak edények, amelyeknek a fedelén van egy szilikonos szigetelő rész. Ez azért hasznos, mert az ilyen edények légmentesen zárnak, ami a fagyasztáskor igencsak fontos. A különböző csatos edények is hasonlóan jól működhetnek, a lényeg az, hogy pontosan záródó edényt válasszunk.
Ha ételt fagyasztunk, a zacskóban jól össze szeretnénk nyomkodni, hogy a levegő zöme távozzon belőle. Az üveg tárolót azonban nem (mindig) szerencsés teljesen teletömni. A folyadékoknak ugyanis fagyasztás hatására megnő a térfogatuk, akár 9%-kal is. Ha tehát folyadékdús ételt fagyasztunk, számoljunk azzal, hogy ennyivel meg fog nőni a térfogata fagyasztás során. Amennyiben ennek nem hagyunk helyet, könnyen szétrepeszthetjük az üvegedényünket.
Azok az üvegedények, amelyek fagyaszthatóak, nagyon gyakran a sütőt is jól bírják. Ez az egyik nagy előnyük, hogy mehetnek a mélyhűtőből egyenesen a sütőbe. Egyenesen, de nem azonnal. Ha például lasagnét készítünk, fagyasszuk le az üvegedényben, fogyasztás előtt vegyük ki, és hagyjuk szobahőmérsékletűre melegedni. Ezután mehet is a sütőbe ugyanabban az edényben. Ha a fagyasztóból rögtön a forró sütőbe tesszük az üvegedényt, azt még a legstrapabíróbb fajta sem fogja elviselni.
Forrás: Reader's Digest
Ez is érdekelhet:
https://izeselet.hu/magazin/voroshagymat-a-harisnyaba-4-erdekes-modszer-zoldseg-gyumolcs-es-zoldfuszer-tarolasara/
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.