Olívaolajjal főzni? Ne dőlj be minden mítosznak!


Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MindmegetteMég mindig tartja magát az az általánosan elfogadott nézet, hogy olívaolajban nem lehet főzni-sütni, vagyis pontosabban fogalmazva „szörnyűséges” dolgok történnek, ha az olívaolajat túlzottan felmelegítjük. Ezt legtöbbször azzal magyarázzák, hogy az olívaolajnál, különösen az extra szűz fajtánál nagyon alacsony az a hőmérséklet más fajtákhoz képest, amelyre felhevítve az olaj füstölni kezd. Így ha az olívaolajat túlságosan felmelegítjük, eltűnnek előnyös tulajdonságai, vagy akár káros vegyületek is képződhetnek az olajban.
Tipp: Miért olyan drága az olívaolaj?
Éppen emiatt sokan inkább repceolajat, napraforgóolajat használnak abban a hiszemben, hogy olcsóbb, semleges ízű és jobban bírja a magas hőmérsékletet. Az ár valóban tény, ám egy újabb elemzés szerint viszont a hőmérséklettel kapcsolatos feltételezés az olívaolajjal kapcsolatban téves, mert mindenki csak a füstölési pontot veszi figyelembe, és nem vizsgálnak más bizonyítékokat.
Ha jó minőségű extra szűz olívaolajunk van, amit nem kevertek más fajtákkal, igen, mert a legjobb minőségű olívaolajak füstölési pontja 205 fok környékén van. Emiatt az olívaolaj hevítve éppenséggel jobban megőrzi a benne található vitaminokat és hasznos anyagokat, mint a többi növényi olaj.
Még több olívaolaj:
https://izeselet.hu/magazin/meglepo-de-sokkal-tobb-mindenre-hasznalhatod-az-olivaolajat-mint-gondolnad/
Forrás: mashed
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.