Mindennapi, de fontos kérdés: fagyasztható-e a tej?


Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MindmegetteA tej nagyon egyszerűen fagyasztható, csak arra kell odafigyelni, hogy még a szavatossági idő lejárata előtt „száműzzük” a mélyhűtőbe. A többi folyadékhoz hasonlóan fagyasztás hatására tágul, ezt is érdemes észben tartani. Szerencsésebb nem a saját csomagolásában, hanem valamilyen kimondottan fagyasztásra szolgáló edényben lefagyasztani. 6 hónapig is eláll, de jobb a fagyasztást követő első hónapban felhasználni.
Ne szobahőmérsékleten, hanem inkább a hűtőszekrényben. Tegyünk alá egy tányért, hogy felfogjuk a kicsapódó vizet. A tej – mint minden tejtermék – fagyasztás és olvasztás hatására szemcsés állagú lesz, de ez nem befolyásolja a fogyaszthatóságát, illetve ha alaposan felrázzuk, vissza is nyerhetjük az eredeti állagát.
Tipp: Mivel helyettesíthetjük sütéskor a tejet?
Italnak is megfelelő, valamint hőkezelhetjük, azaz főzhetünk és süthetünk vele. Mint feljebb is írtuk, ha a kiolvasztást követően nem megfelelő az állaga, akkor alaposan rázzuk fel. Ez a szemcsésedés egyébként inkább a magasabb zsírtartalmú tejekre jellemző, ilyen szempontból tehát szerencsésebb a sovány tejet lefagyasztani.
Forrás: Southern Living
Ez is érdekelhet:
https://izeselet.hu/magazin/tobb-sort-iszunk-mint-tejet-erdekes-felmeres-eredmenye-latott-napvilagot/
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.