Mikor nasi és mikor számít teljes étkezésnek egy smoothie?


Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MindmegetteNem elhanyagolható a kérdés, hiszen napjainkban a smoothie sokkal több, mint egy turmix- ital. Szinte már ételnek számít, hiszen részévé vált a reggeli gabonapelyhes tálkánknak, vagy az ebédre elfogyasztott salátánknak.
De a smoothie sem varázsszer, nem ugyanaz jó mindenkinek és az időzítés sem mindegy. Egy reggeli változatnak egészen másképpen kell kinéznie, mint egy délutáninak, ha azt szeretnénk hogy sokáig jól érezzük magunkat tőle ebéd után. Nézzük meg, hogy mikor számít a smoothie "nasinak" és mikor teljes étkezésnek!
Ahhoz, hogy a smoothie szinte teljes értékű étkezésnek számítson, fontos, hogy számos egészséges összetevőt is tartalmazzon. Ha a gyümölcsöket összeturmixoljuk kókuszvízzel, még nem érjük el a kívánt hatást.
Ha csak uzsonnára fogyasztjuk a smoothie-t, akkor megelégedhetünk a könnyebb változattal. Csak adjunk gyümölcsöket és zöldségeket a folyadékhoz, turmixoljuk össze, és már készen is van. Ha szeretnénk, ilyenkor is tehetünk bele egy kis joghurtot vagy mogyoróvajat. Ilyenkor nincsen szükség rostok hozzáadására. Csak hörpintsük fel egy szívószállal.
Forrás: thekitchn.com
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.