Miért ünnepeljük ma a Vegetáriánus világnapot?


Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MindmegetteAz ünnepet az Észak-Amerikai Vegetáriánus Szövetség (NAVS) alapította meg 1977-ben azért, hogy ez elősegítse a vegetáriánus életmód népszerűsítését. Emellett meg akarták tanítani az embereknek, milyen egészségügyi és szociális előnyei vannak a húsmentes étkezésnek. A kérdés viszont az, az ember, aki alapjában véve mindenevő, képes-e egészséges maradni állati eredetű termékek fogyasztása nélkül?
A válasz pedig: igen. A vegetáriánus étrend sokkal egészségesebb, mint a húsfogyasztó táplálkozás, különösen, ha odafigyelünk a zsírbevitelre. Egy alacsony zsírtartalmú, vegetáriánus étkezéssel teljesen elkerüljük a kardiovaszkuláris betegségeket, amely az egyik vezető halálok az Egyesült Államokban.
A vegák általában több rostot és antioxidánst fogyasztanak, mint a húsevők. Egy statisztikában pedig kimutatták, hogy 13 évvel tovább élnek a húsmentesen étkezők.
Hogy nem vegaként is megünnepeljük ezt a napot, tartózkodjunk a húsfogyasztástól, készítsünk vegetáriánus ételt, tapasztaljuk meg, mennyi íz és változatosság van ezekben a fogásokban is. Hívjuk el a barátainkat magunkkal, keressünk fel egy vegetáriánus éttermet a közelben, és étkezzünk vegaként.
via: Days of the year
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.