Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Mindmegette

Augusztus 20-a a legnagyobb állami ünnepünk, az eseménysorozat fontos eleme a nemzeti színű szalaggal átkötött kenyér megáldása, felszeletelése, szétosztása. De vajon hogyan kapcsolódik az államalapításhoz és Szent Istvánhoz az új kenyér?

Szoros tartalmi összefüggés nincs, a kapcsolatot sokkal inkább az azonos évszakban kell keresni. Ekkor ért véget ugyanis az aratás, betakarítás időszaka, és hagyományosan augusztusban, Szent István napjára sütötték az első új búzából készült kenyeret. Épp ezért nevezik népiesen az augusztust új kenyér havának. A fáradságos időszakot aratóünnepségekkel zárták le, és ezután már az őszi munkálatokra koncentráltak.

Az új kenyér hagyományát eleveníti fel az Ország Kenyere és az Év Innovatív Kenyere verseny. Idén tizedik alkalommal rendezte meg a Magyar Pékszövetség Szent István-napi Kenyérversenyét, ahol kiválasztásra került az Ország Kenyere, azaz a hagyományos Szent István-napi kenyér, valamint az év leginnovatívabb kenyere is. A Szent István napi kenyér címet idén a solymári Hel Pékség Solymár gyöngye kenyere nyerte, az Év Innovatív kenyere a tiszakécskei Fejedelmi Pékség Tisza-parti magvas kézműves kenyere lett. A győztes kenyerekről ebben a cikkünkben írtunk.

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

Legfrissebb
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.