Mennyit sétáljunk, hogy csökkentsük a vércukorszintünket?


Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MindmegetteHa tapasztatunk már olyat, hogy valamilyen nehéz étel elfogyasztása után hevesen dobogni kezdett a szívünk, akkor tudjuk, milyen a túl magas vércukorszint. Ilyenkor szabályosan besűrűsödik a vérünk, amit a szívünknek nehezebb lesz áramoltatni a szervezetünkben, ezért érezzük úgy, hogy hevesebben ver. A vércukrunk megfelelő szinten tartása nem csak a cukorbetegeknek fontos, és nem is annyira nehéz, mint gondolnánk. Sok esetben elég lenne egy rövidke séta is a ház körül, hogy helyreállítsuk.
Tipp: Vajon miért sportolnak keveset a magyarok?
Limerick és Manchester egyetemeinek kutatói azt vizsgálták meg, hogy milyen hatással van a szív- és cukorbetegség kialakulására, ha egy étkezés elfogyasztása után ülünk, állunk vagy teszünk egy könnyű sétát. Az elemzésük azt mutatta ki, hogy aki túlsúlyos, annak még az is csökkenti a vércukorszintjét, ha csak áll és nem üldögél. A legjobbnak viszont a könnyű séta bizonyult.
De mit takar egy könnyű séta? Ezekben a kutatásokban 20 percenként 2 perc gyaloglás vagy 30 percenként 5 perc volt az összehasonlítás alapja. Nem is kellett rohanni, a séta sebessége 3-5 km/óra volt a résztvevőknél. Tehát már egy kevés kis mozgás is sokat számít, hogy tegyünk az egészségünkért!
Forrás: The Healthy
Még több mozgás:
https://izeselet.hu/magazin/elkezdenel-jogazni-mutatjuk-miert-tesz-jot-az-egeszsegednek/
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.