Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Mindmegette

Egy korszak véget ért, szeptember 8-án délután elhunyt II. Erzsébet, az Egyesült Királyság és további 14 nemzetközösségi állam királynője, az anglikán egyház feje. A több mint 70 éven át uralkodó királynő születésekor nem sok esélye volt annak, hogy trónra kerüljön, 10 éves koráig fel sem merült ennek lehetősége. Ennek ellenére Erzsébet felnőtt a feladathoz, és minden idők egyik legerősebb példaképévé emelkedett kitartásával, empátiájával, diplomáciai érzékével és fegyelmezett munkabírásával.

II. Erzsébet az utolsó pillanatig dolgozott: halála előtt 48 órával még ő fogadta az új brit miniszterelnököt, Lizz Trusst, igaz, a Buckingham Palota helyett Balmoralban, ahol orvosi felügyelet alatt állt. A friss fotókon látható törékeny, de mosolygó asszony láttán sokak szíve szorult össze, különösen, amikor Erzsébet kezét is látták, amelyet már - minden bizonnyal - súlyos helyi keringési zavar színezett sötétre. Jól látszódott az is, hogy Erzsébet jó pár kilót fogyott még a nyári, jubileumi ünnepségen készült formájához képest is.

Ez a torta minden, ami II. Erzsébet: ezt lehet tudni a platina jubileum fő édességéről

Darren McGrady, Erzsébet korábbi séfje a Telegraphnak arról beszélt, hogy valahányszor Erzsébet betegeskedett, szinte mindig ugyanazt kérte: reggelire eperdzsemes kenyeret evett héj nélkül (a szendvicseket is héj nélkül kérte), hogy ezzel is kímélje gyomrát, majd ebédre grillezett halat kért, köret nélkül: se rizst, se tésztát, se krumplit nem fogadott el hozzá. Ha nagyon rosszul volt, kihagyta a délutáni teát, és uzsonnára csak egy mangót fogyasztott el.

"Mindig nagyon fegyelmezett volt e téren is, ha nem volt étvágya, valamit akkor is próbált enni, hogy mielőbb erőre kapjon, és visszatérhessen a munkához. Azt, amit orvosai tanácsoltak, mindig, minden körülmények között betartotta" - mondta a volt séf, McGrady, aki 15 éven át volt Erzsébet séfje, de annak idején Diana és Károly mellett is dolgozott.

Nem tudni tehát, mi lehetett Erzsébet utolsó vacsorája, de elképzelhető, hogy az utolsó időkben már jobbára csak infúziót kapott - talán épp ezért is jelent meg a kezén a már említett elszíneződés. Akárhogy is, kötelességét az utolsó pillanatig teljesítette, és a királyi család közleménye szerint békésen, családja körében hunyt el.

https://izeselet.hu/magazin/ii-erzsebet-asztalanal-a-brit-uralkodoi-csalad-taplalkozasi-szokasai/

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

Legfrissebb
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.