Fagyasszuk? Vagy befőttes üvegbe tegyük? Hogyan áll el jobban a dió?


Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MindmegetteNincs karácsony diós bejgli nélkül! Még akkor is, ha a dió mindig drága mulatság. Érdemes előre gondolkodni, és a kedvező(bb) áron beszerzett diót gondosan tárolni. Lássuk a lehetőségeket.
Dió tárolása befőttes üvegben
Ha nem károsította meg a termést a dióburok-fúrólégy, akkor a pucolatlan diót szüret után ki kell szárítanunk, amelynek legjobb módja, ha kiterítjük száraz, szellős helyen – mondjuk egy padláson vagy csapadéktól védett teraszon, garázsban. A száradás kb. 2 hónapig tart, közben néha forgassuk meg, majd akasszuk fel lyukacsos zsákba.
Témába vág: Ezért szuperétel a dió
A héjas dió meddig áll el?
Hűvös helyen akár 1-2 évig is tárolható, de érdemes mielőbb megtörni. A kiszárított és megpucolt diót ezután tegyük egy légmentesen záródó befőttes vagy csatos üvegbe. Ha van helyünk a fagyasztóban, akkor oda is berakhatjuk.
Darált dió tárolása fagyasztóban
Ha fekete dióval van dolgunk, akkor a legegyszerűbb azonnal, szedés után megtörni, hogy minél többet meg tudjunk menteni a termésből. Mivel ebben az esetben a termésnek esélye sincsen a száradásra, ezért a pucolt vagy darált diót tegyük a fagyasztóba, és csak közvetlen sütés előtt vegyük ki. Ellenkező esetben könnyen megavasodhat. Ha tudjuk, hogy másnap szükségünk lesz rá, akkor érdemes előző este kivenni a fagyasztóból, és szépen lassan hagyni kiengedni.
Ha van diónk, már csak meg kell sütni a kedvenc sütinket:
https://izeselet.hu/magazin/dios-sutit-keresel-jo-helyen-jarsz/
Forrás: napidoktor.hu
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.