El se hinnéd, milyen komolyan megbetegíthet az ágyad mellett hagyott pohár víz


Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MindmegetteSokan tesznek az ágyuk mellé egy pohárka vizet az éjszakai hidratáció reményében - ez azonban veszélyesebb, mint gondolnánk. A vízben ugyanis nem csak a por és a különféle szennyeződések, de sajnos a baktériumok is könnyedén megtapadnak.
Az így szervezetbe kerülő víz észrevétlenül okoz akár súlyos felső légúti tüneteket, sőt, lázas megbetegedéseket is - különösen akkor, ha hosszú órákon keresztül hagyjuk állni a vizet - állítják a a Massachusettsi Mercy Medical Center kutatói.
Friss tanulmányukban kifejtik, hogy a víz PH-értéke csökken a 8-10 óra alatt a lebomló szén-dioxid-részecskék miatt, emellett rovarok is beleeshetnek, vagy lerakhatják benne petéiket - ami akár krónikus gyulladások kialakulásához is vezethet.
A szakemberek azt javasolják, hogy aki éjszaka megszomjazik, az inkább zárt palackban, kulacsban tartsa a vizet erre az időszakra.
https://izeselet.hu/magazin/felig-tele-a-pohar-hiaba-tajekozott-a-magyar-meg-mindig-keves-folyadekot-fogyaszt/
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.