Mindmegette.hu
Húsvét
MME
Húsvét közeledtével a sonka mánia közepette nem szabad a kiegészítőkről sem megfeledkezni. Nem feltétlen a folyékony hangulatlazítókra hegyeztük ki a heti tesztet, de némi fickósságot ezek is megkívánnak. A torma szinte szoros partnerként követi az ünnep alatt a sonkákat.
Mit ettem ma
Biztosan ismerős mindenkinek az a tipikus élethelyzet, amikor a nyüzsgő városban fel-alá sétál és egyszer csak elkapja az érzés, hogy „de jó lenne enni egy kis kolbászt”. Mivel nincsen minden sarkon hentes vagy egy piac így igenis valahogy kezelni kell az ilyen katasztrófákat.
Egyre több boltnál látjuk, hogy a pékáru részleget saját belső megoldással tartják életben, ami nem éppen hátrány. Napközben is többször van szerencsénk friss pékáruval találkozni. Valamennyire modernizálódik is a kínálat, de a klasszikus menza bajnok vizes zsemlét nem lehet kirobbantani sehogy se a kínálatból.
Olasz desszert a tiramisu, aminek varázsereje a kakaó és a kávé kettősében keresendő. Számtalan recept és különböző fajta létezik, akár gyümölcsös verziókat is látni, de mi a klasszikusnak mondott példányokat kerestük. Receptek és fajták ide-oda mi továbbra is a kényelmes, majd megveszem készen, utat választottunk.
A háromszögszendvics egy szolid rejtély. Eredetileg két négyzet alakú kenyér, amit átlósan félbevágnak és kész. Sok esetben a két felet még külön csomagolásba se teszik, ergo ugyanúgy meg kell záros határidőn belül enni a kettőt különben megérlelődik.
1937 óta tartja rettegésben az emberiséget a löncshús nevű jelenség. Debütálása után nem sokkal az amerikai katonáknak készült főleg, mint hűtést nem igénylő hústermék és a SPAM rövidítést kapta, ami annyit tesz, hogy „spiced pork and ham”. Ez a valóságban annyit tesz nálunk, hogy minden vágóhídi hulladék szinte belemehet, akár a kocsmákban a pultról feltörölt lé, amit facsart vagy csavartként árulnak.
Az elmúlt években is teszteltünk virsliket szilveszter előtt, de idén sem lehet kihagyni természetesen. Az biztos továbbra is, hogy az emberiség legszebb 10 jelenségei közé nem tartozik a virsli gyártás folyamata. Viszont megfigyelhető, hogy idén szépen csendben egyre több márka jelent meg kisebb, kb. 140 grammos csomagolásokkal, aminek az előnye, hogy nem kell azonnal nagyobb mennyiséget elkészíteni.
Karácsony
Az adventi időszakban egymást érik a karácsonyi vásárok. Számtalan helyen vásárolhatunk kézműves ajándékokat, ehetünk finomakat és a hidegben elkortyolgathatunk egy pohár forralt bort. A Mit ettem ma csapata a budapesti vásárokban tesztelte a forralt bor felhozatalt.
A karácsony közeledtével értelemszerűen az édességes pultok híznak a leginkább, ahol a szaloncukrok mellett sokszor bejgliket is látunk. A mákos és a diós ízűek a legkelendőbbek, melyek közül mi idén a diósakat szemeltük ki. Ezzel egyidőben ráébredtünk, hogy a heti teszttel az Országos Nagymama Liga ellenszenvét fogjuk kivívni, mert ők a bolti bejglit az ördög ajándékának tekintik.
A tavalyi burgertesztelős Sziget után kicsit más irányt néztünk ki magunknak idén a fesztiválon, és a húsos fogásokat édességekre cseréltük. Felkutattunk a porfelhő közepette 5 különböző egységet, ahol édességet árulnak. Találtunk fullos waffeleket, felfújt gofrikat, egzotikus fánkokat, de még óriáspalacsintát is.
Az első camembert sajt 1791-ben látta meg a napvilágot, melyet elvileg egy normandiai parasztasszony készített egy pap ötletei alapján, aki a Brie vidékről a forradalom miatt Normandiába menekült. Közkedvelt sajtfajta, aminek zsírtartalma 45-50%-os többnyire. Fadobozos és 250 grammos lenne az eredeti receptúra alapján, de az ipar ezen kicsit már módosított.
Sokszor van, hogy az ember életében nem az elsődleges szempont a gourmet élmény teljessége, amikor élelmet választ. Rohanunk A-ból B-be és leginkább arra van időnk, hogy bármit betuszkoljunk szánkba, hogy ne forduljunk be valamelyik kapualjba az éhségtől. Erre az egyik remek kategória a bolti pizzaszeletek vagy társaik, amik legtöbbször azért valljuk be nem éppen a legtutibb nápolyi recept alapján készülnek.
A feles- és a sörteszt után a Mit ettem ma tesztcsapata annyira belejött az alkoholfogyasztásba, hogy már fagyik között is a szeszes verziót keresik. Találtak egy cukrászdát, ahol olyan extrém ízeket kóstoltak, mint a rozéfröccs, a csilis-whisky vagy a barackpálinka. Lássuk, bejött-e a srácoknak a felnőttek számára megálmodott édesség.
A natúr csirkemell és rizs kombónál azért lehet ízletesebb fogásokat is készíteni. Erre az egyik leggyorsabb megoldás a kész szószok milliója közül bármelyik, melyeket többnyire a hússal együtt kell kicsit megpirítani, és jók is vagyunk. Számtalan ízesítés létezik, de a héten mi most a legendás édes-savanyú fajtákat kutattuk.
Kezdő pizzamesterek egyik kelléke lehet a bolti pizzakrém. Ez egy fűszerezett paradicsomkrém, amit alaposan tartósítanak. Megnéztük, akad-e közöttük ehető darab.
A héten ismét a kevésbé egészséges vonalat céloztuk meg, aminek egyetlen oka az élvezetek habzsolása. Alanyaink gumicukrok most is, melyeket kólás ízesítéssel bolondítottak meg a gyártósoron és a kémialaborban. Egyszerre két legyet csapunk, ez nem vitás.
A múlt héten teszteltük a világos söröket, most az extrák felé fordultunk, hogy kipróbáljuk, ad-e valami pluszt az Óvatos Duhaj, a Pale Ale, a Frissenszűrt vagy a Démon.
Három ismertetőjele legalább van annak, hogy itt van az ajtóban a 2018-as foci vb. Az egyik, hogy minden reklám szinte csak tévét akar ránk sózni, a kisboltban egyre nagyobb a szotyihiány, illetve egyre több embert látunk ipari mennyiségben raktározni sörből.
Hiánypótló tesztre vállalkozott a Mit ettem ma csapata: a srácok végigkóstolták a bolti feleseket/tüskéket a cherrytől a körtén és barackon át egészen a kevertig. Lássuk, mire jutottak.
Állandóan az arcba kapjuk, hogy mennyire fontos az emberi szervezet számára a megfelelő vitaminfogyasztás. Van, aki a gyümölcsre esküszik, de van, aki a kapszulás vitaminok mellett teszi le voksát. Szerencsére van egy harmadik alternatíva is: a dobozos multivitamin italok. Ezeket teszteltük.
Úgy döntöttünk, a vajasak után következzenek a sajtos popcornok, melyekből meglepően keveset találtunk a piacon. A teszt után arra is rájöttünk, miért!
Nem is oly veszettül rég, de anno focimeccset csakis szotyival együtt lehetett elképzelni, persze a megfelelő sörmennyiséget hozzámérve. Szépen csendben elrobogott felettünk az idő, és a szotyit egyre többen cserélték csipszre vagy egyéb ropogtatnivalóra.
Jó magyar mondás szerint a legpocsékabb kaját is meg lehet menteni 3-4 dl ketchup felhasználásával fogásonként. Az igazán kemények aztán nem állnak meg ennyinél, hanem előszeretettel keresik a csípős ketchupot, mert izzadva minden jobb.
A gumicukor 1909-ben kezdte világmeghódító hadjáratát. Azóta töretlenül terjed annak ellenére, hogy nem tartozik a legegészségesebb élelmek közé. Cukor, glükózszirup, esetleg invertcukorszirup és zselésítőanyagok alkotják leginkább, melyek közül keveset találunk ártatlanul ücsörögni az erdőben.
Van, aki a mekisre esküszik, mások szerint az nem is krumpliból készül. A Mit ettem ma tesztcsapata ezért végigkóstolta, és pontozta a legnépszerűbb gyorséttermek sült krumplijait, meglepő eredmény született!
Akármilyen meglepő, de hazánkban már 1830-ban volt ananászszüret, hiába Közép- és Dél-Amerika a gyümölcs őshazája. A magyar ananász annyira azért nem futott be, de ennek köze van némileg az éghajlatunkhoz. Ennek ellenére közkedvelt gyümölcsnek számít kis hazánkban, mivel előszeretettel rakjuk pizzára, burgerbe vagy salátába.
A sós perec tipikus party kaja, így fogtuk magunkat és begyűjtöttünk 8 különböző perecet a boltok polcairól, hogy megtudjuk, melyik passzol legjobban a sör mellé.
Olykor, amikor az ember gyanútlanul kóricál a boltokban, érdekes dolgokra lesz figyelmes. Ez történt velünk is a héten, amikor megpillantottunk egy 7 darabból álló shake kiadást. Önmagában ez semmi izgalmat nem nyújtana, viszont ezen shake-ek mindegyike egy közkedvelt csokik nevét viseli.
Húsvét közeledtével megugrik a hazai tormafogyasztás. Eredetileg gyógynövénynek szánták, de manapság leginkább marhasültek vagy éppen sonkák ízesítésére használják.
A babapiskóta igazi alappillér, ha tiramisugyártáson gondolkozunk. Nem egy bonyolult elem, mégis fontos része a desszertnek. Főként búzalisztből, tojásból és némi cukorból áll, szóval önmagában nagy gasztro armageddont nem érdemes tőle várni.