Nem vízszintes
Akad jónéhány eset – például régi, patinás épületek felújítása során, amikor a lakás jellegét meg kívánják tartani, vagy műszaki korlátozások élnek, netán olyan alaprajzi kötöttségekbe ütközik a tulajdonos, amiket nem kerülhet meg -, amikor bizony mosógépünk elhelyezése komoly problémát jelent. A készülék megfelelő, vízszintes beállításával is foglalkoznunk kell. Apróság ez, de ha nem figyelünk oda, akkor a következmények idővel komolyak lehetnek, ilyenkor ugyanis a gép mechanikai elemei a tervezettnél sokkal nagyobb vibráció miatt rongálódhatnak. A gép pontos beállítása kulcsfontosságú a hosszú élettartam, valamint a hatékony mosás érdekében, és azért is fontos, mert például így tudjuk maximálisan kihasználni a gyártók több fejlesztését is.
A túl sok a mosószer
Sokan hajlamosak vagyunk túl sok mosószert használni, arra gondolva, hogy minél többet teszünk a gépbe, annál jobb lesz a mosás eredménye. Ez azonban tévedés! Ez ugyanis túlzott habképződéshez vezethet, amely megakadályozza, hogy a ruhák megfelelően megtisztuljanak olyan érzékeny helyeken, mint például az ing ujja vagy éppen a gallérja. Ráadásul hosszútávon ez készülékünknek sem tesz jót, a mosószer maradványok lerakódhatnak a készülék belsejében. Ebben az esetben bizony helyénvaló a régi mondás: a kevesebb több!
Rendszertelen tisztítás = kellemtlen szagok
A mosógépeknek is szükségük van tisztításra. Rendszeresen ellenőrizzük és tisztítsuk meg a gép szűrőit, és ne hagyjuk, hogy a belső felületek szennyeződjenek. Ezzel nemcsak a hatékonyságot növeljük, de elkerüljük a kellemetlen szagokat is.
Az ajtó mindig zárva
Általános mozdulat mosás után, hogy miután a ruhákat kiteregetjük a mosógép ajtaját becsukjuk. De ennél nagyobb hibát nem is követhetnénk el! Így ugyanis a gép belseje nem tud kiszáradni, és a benn rekedő nedvesség nagyban hozzájárul ahhoz, hogy gépünkben kellemetlen szag keletkezzen. Ha ezt el akarjuk kerülni, a mosás után, de általánosságban is, tartsuk nyitva a mosógép ajtaját.
cipzárat fel!
Nem nagy dolog, ám a következmények, bizony, azok lehetnek. A ruhákon lévő cipzárakat mindig fel kell húzni mosás előtt. Ha nem tesszük, a mosás során megsérülhet a cipzár, ami szélsőséges esetben akár ki is törhet és még a mosógépünkben is kárt tehet. Legalább ennyire fontos, hogy a többi ruhát megvédjük – a szabadjára engedett cipzár fogazata ugyanis igencsak súlyos károkat okozhat a többi ruhadarabunkban.
(Forrás, Borítókép: Haik gépek / KNK PR&Média)