Ahogy közeledünk október végéhez, úgy lesz egyre nagyobb a Halloween láz. Ma már Magyarországon is egyre többen tartanak október 31-én Halloween bulikat. Kicsik és nagyon öltöznek be rémisztő jelmezekbe, a boltok pedig elárasztják mindenféle termékekkel a polcaikat, hogy a alaphangot adjanak a tökéletes Halloweenhez.

Van úgy, hogy egy rövid reklámvideó szikraként robban be a köztudatba, majd futótűzként terjed. Ilyen lehet a Lidl idei Halloween-kampánya is: a „A Halloween a Lidlnél igazán megéri” című kisfilm nem csupán akciókat ígért, hanem egy élményszerű, közös készülődés képét festette elénk. 

Valóban megéri? És vajon csak a Lidl és az Aldi kínálja a szezon legjobb ötleteit, vagy más boltok is tartanak még a kínálatukban a Halloween legjobb termékeiből?

A realitás: már a karácsony kopogtat

A hazai Redditen a közelmúltban egy posztban valaki kétségbeesetten kérdezte: „Melyik boltba lehet még őszi, halloween-i dekort kapni? Ahol nem a happy new year-es cuccok állnak már a polcokon?” A válaszok tanulságosak – a Pepco, a Kik, a Sinsay, sőt a Tesco sok helyen már áttért a karácsonyi tematikára, vagy erősen lecsökkent a halloweeni választékuk. 

Voltak, akik Flying Tiger, Interspar vagy EcoFamily üzletekben még találtak valamit, de ezek inkább szigetszerű felfedezések voltak. Többen már online rendeltek – Temu, Shein, AliExpress – ami gyors, de kiszámíthatatlan minőséget hoz, és valaki javasolta a Lufiparkot az Allee-ban, mint független dekorbolt, ahol még biztosan akad valami.

Ez a beszélgetés is megerősíti, hogy nehéz itthon időben hozzájutni a minőségi dekorációhoz. Ha szeretnél halloween-i partit tarani, időben lépni kell és itt jön képbe, miért is értékes igazán a Lidl és az Aldi szezonális jelenléte.

Lidl: élményszerű Halloween, heti felfedezésekkel

A Lidl idén nem pusztán kampányol, hanem aktívan tematizálja a szezont. A Halloween Wednesday ötlete különösen ügyes: minden szerdán új, limitált Halloween-termékek érkeznek a polcokra. Ezek között akadnak igazán különleges darabok, amelyek messze túllépnek a „szokásos gumi pókok és narancsszínű szalvéták” világán.

Lidl Halloween
A Lidl a Wednesday tematikával próbálja megnyerni a vásárlókat 
FOTÓ: LIDL

Ilyen például a narancsos-csokis, tök alakú fánk, amely selymes, belga étcsokoládéba mártva kerül forgalomba – egyedi csomagolásban. Nem csak látványos, hanem tényleg finom is. A színváltós LED-mécses szett szintén kiemelkedik: nemcsak biztonságos alternatívája a gyertyának, de lilás-rózsaszín fényeivel kifejezetten hangulatossá teszi az estét.

Külön említést érdemel a gyerekeknek készült töklámpás-festő szett, amelyhez tempera, ecset és ragasztható csillámpor is jár. Ez nem csak egy dísz – hanem egy közös alkotás lehetősége. A Lidl ezzel valóban nem csak termékeket ad, hanem együtt töltött időt is kínál.

Aldi: természetes dekorációk és felnőttekre hangolt stílus

Az Aldi másképp közelíti meg a Halloweent. Náluk nincs heti tematikus frissítés, helyette egyszerre, nagy csomagban érkeznek az ünnepi termékek – de azok kifinomultabbak, vizuálisan egységesebbek és sokszor természetes alapanyagból készülnek.

Kiemelkedik a kerámia, világítós töklámpás, amely valódi mécsessel működik. Ez nem a gyerekszobába való, hanem egy stílusos előszobába, vagy a nappali közepére. A mini dísztök válogatás – valódi, élő tökökkel, különböző színekben – szintén figyelemreméltó. Ezeket a piacokon sem könnyű ilyen szép állapotban megtalálni, hát még csomagban, elérhető áron.

Az Aldi halloween-i kínálata is bőséges 
FOTÓ: ALDI

Az Aldi édességfronton is mást kínál: például az „Erdei Szellemek” gumicukorválogatás nemcsak ízében, hanem formavilágában is újszerű – stilizált, vidám karakterek, bogyós és mentás ízek, nem a szokásos tutti-frutti sablon.

A bolthálózat jelmezek terén inkább a felnőttekre fókuszál: a viktoriánus vámpírnő ruha, vagy a fekete-arany varázsló köpeny nemcsak minőségi anyagból készült, de látványban is kiemelkedik. 

 

Élmény vagy enteriőr? Most eldőlhet

A Lidl egy játékos, gyerekbarát, interaktív Halloween-t kínál, ahol az ünnepi készülődés része lehet a Wednesday kollekció „vadászata” is – új termékek, új ötletek, új hangulatok. Az Aldi ezzel szemben egy stílusos, elegáns vonalat képvisel, ahol a természetes alapanyagok, az időtálló dekoráció és az ízléses dizájn áll a középpontban.

És hogy mit válassz? Ha fontos a közös élmény, a gyerekek öröme, a kreatív kézműveskedés, akkor a Lidl nyújt többet – ráadásul még időben elcsíphetők az akciók. Ha viszont az otthon hangulata, az enteriőr harmóniája, vagy egy kifinomult felnőtt megjelenés a cél, az Aldi termékei adják azt a pluszt, amit kevés más boltban találsz meg.

De egy valami biztos: ha most indulnál Halloween dekorért, a Lidl és az Aldi mellett már kevés más boltban találni komoly, nem lefosztott kínálatot. A Pepco, Kik, Sinsay – sok helyen már karácsonyi a kirakat. Aki most kezd el keresgélni, annak a legjobb fogás a gyorsaságán is múlik.
 

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.