A legtöbb boltban és a drogériákban is árulnak nedves törlőkendőt, amit a toalettpapír után szokás használni, hogy teljes legyen az érzékeny területek tisztasága. Ezeket azonban tilos lehúzni a WC-ben, hiszen nem oldódnak fel a bennük található mikroműanyagok miatt, kis kukát pedig kevesen tartanak otthon az illemhely mellett. Létezik azonban egy másik, higiénikusabb és környezetkímélőbb megoldás, a hidratálóhab.

A hidratálóhab egy olyan higiéniai termék, amit pont azért fejlesztettek ki, hogy ökológiai alternatívát jelentsen a nedves törlőkendőkkel szemben. A popsikendő ugyanis hiába praktikus, ha nem lebomló, ráadásul a WC-n lehúzva könnyen olyan nagy dugulást okozhat, ami az egész lépcsőház problémájává válik. A hidratálóhab lebomló anyag, és könnyen kezelhető, hiszen az amúgy is használt toalettpapírra kell ráfújni, ami így aztán mehet is a lefolyóba.

Closeup,Of,A,Young,Man,Throwing,A,Wet,Wipe,To
A hidratálóhab a nedves WC-papír ökológiai alternatívája
FOTÓ: NITO / SHUTTERSTOCK

Nedves WC-papír helyett hidratálóhab

A hidratálóhab vagy WC-papír hab nem keverendő össze a tisztítószernek árult különböző fertőtlenítőtermékekkel, melyeket a drogériákban, különféle élelmiszerboltokban is megtalálhatunk. A nedves törlőkendő ökológiai alternatíváját Magyarországon egyelőre csak webshopokból, online rendelés útján lehet beszerezni. Néhány étteremben, szállodában, edzőteremben és irodai illemhelyeken azonban már megtalálhatóak a habadagoló készülékek, érdemes lehet velük egy próbát tenni.

A hidratálóhab előnyei

  • Ugyanolyan jó és hatékony, mint a nedves törlőkendő.
  • Bármilyen toalettpapírra ráfújható.
  • Könnyen lebomlik és így nem okoz dugulást.
  • Bőrbarát, bőrnyugtató hatású és természetes anyagokból készül.
  • Nyugtatja a dörzsöléssel irritált bőrt.

Sokan nem is használnak WC-papírt

A muszlim országokban sokan vízzel tisztálkodnak az illemhely használata után, toalettpapírt nem vagy csak ritkán használnak, a bidé azonban szerte a világon elterjedt, mégis a magyarok többsége ódzkodik tőle.

A vízsugaras mosakodás környezetbarát megoldás, ha szembeállítjuk a hagyományos WC-papírral, aminek előállításához rengeteget fát ki kell vágni, és sok-sok vizet kell elhasználni. Nem beszélve a fehérítéshez használt egyéb vegyszerekről, amik sem a környezetünknek, sem a bőrünknek nem tesznek jót.

A túl gyakori törlés irritációhoz, fertőzésekhez, sőt, aranyér esetén súlyosabb panaszokhoz is vezethet. A vécépapír tehát sokszor több kárt okoz, mint amennyi előnyt nyújt. Épp ezért lehet jó és egészségesebb alternatíva a bidé használata. A legtöbb modern mosdós WC (azaz beépített bidés WC) már meleg vízzel működik, állítható nyomással és hőmérséklettel, sőt, sok modell meleg levegős szárító funkcióval is rendelkezik. Az eredmény? Tisztaság és frissesség – irritáció nélkül!

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.