Érdekességek

45 évesen sikerült lefogynia Orsolyának – a háromgyerekes édesanya imádja a súlyzós edzéseket!

Súlyzós edzés
Van, hogy a fogyás nehezebben indul be, mint számítunk rá. Szovátiné Orsolya esetében is így történt, de ő nem adta fel és küzdött a plusz kilók ellen. Cikkünkből kiderül, hogyan sikerült lefogynia – annyit elárulunk, hogy többféle mozgásformát kipróbált, mire megtalálta a neki leginkább megfelelőt.

Orsolya szerint azért nem vette el a kedvét a lassú haladás, mert ugyan a mérleg nyelve nem mozdult, ő mégis látta az apró változásokat. De nézzük a részleteket!

Orsolya már nem érezte magát jól a bőrében / Fotó: Fanny magazin

Szülés után jöttek a plusz kilók

Orsolyára 30 éves kora után kezdtek el felszaladni a kilók, amiben nagy szerepe volt a terhességeinek is. – Az első kettőnél még nagyjából visszarendeződtek a dolgok, a harmadik terhesség után maradt meg jelentősebb túlsúly – meséli. – A legkisebbik gyereket 38 évesen szültem, azt gondolom, hogy már a koromból adódóan is változott az alkatom. Pesze, ahogy lenni szokott, kisgyerekes anyaként nem foglalkoztam magammal… De egyszer csak azt vettem észre, hogy valami nagyon nem jó: nehezebben bírtam a lépcsőzést, nyáron a melegben rosszabb volt a közérzetem, időnként fájt a nyakam.

Nehéz kezdetek

Többféle sportirányzatot kipróbáltam, aerobikoztam, jógáztam, de egy idő után, elfogyott a motivációm. Úgy alakult, hogy kimaradt egy-két hét, és aztán annyiban is maradt. Czanik Krisztián személyi edzőt a lányom révén ismertem meg; több mint egy éve járok hozzá, heti két alkalommal. Az agyamnak is kell ennyi, hogy ki tudjak kapcsolni arra a másfél órára. Szeretem, hogy nem magam vagyok az edzésen, mert Krisztián több mindenkivel foglalkozik egyszerre. Nem áll végig mellettem, de ciklusokban kiadja a feladatot, és ha valamit rosszul végzek, akkor kijavít. Úgy érzem, hogy nagyon passzol hozzám ez a fajta mozgásforma.

Lassú változás

Kezdetben többet ettem, mert a mozgás hatására, nagyobb lett a kalóriaszükségletem – meséli. – Nem koplaltam, igyekeztem az igényeimnek megfelelő mennyiségű táplálékot bevinni. A mérleg körülbelül 5-6 hónap után mutatott változást. De addig is, láttam, hogy átalakul a testem, több lett az izom, kevesebb a zsírréteg. Fokozatosan egyre jobban éreztem magam, fittebb lettem, könnyebben felkeltem, frissebb voltam, délután nem fáradtam úgy el, nem szuszogtam a lépcsőn. Az is motiváló volt, hogy a kezdeti nehézségek után, egyre jobban bírtam az edzéseket, kialakult egyfajta állóképességem.

Orsolya 84 kilóról 70-re fogyott és már mindenki látja rajta a változást / Fotó: Fanny magazin

Egyszerű diétás ételekkel az álomalak megőrzéséért

Orsolya igyekezett változtatni az étkezésein is, de nem szeretett volna csirkemellen és salátán élni. – Kevesebb szénhidrátot, kenyeret, cukrot fogyasztok. Az olajat pedig lecseréltem sertészsírra, mert meggyőződésem, hogy jobban működik az emberi szervezettel. Gyakran fogyasztok húsokat, fasírtot, leveseket, például tyúkhúslevest. Akkor eszem, hogy ha éhes vagyok. Igyekszem este 6 után nem fogyasztani semmit, de ha mégis megéhezek, akkor inkább bekapok valamit. Azt az elvet követem, hogy inkább azt eszem, amit éppen kíván a szervezetem, viszont figyelek a mértékre. Igyekszem a gyerekeket is egészségesebb irányba terelni, de nem erőltetek rájuk semmit. Ami fontos, hogy legyen mindig reggeli, ezért igyekszem nekik is szendvicset készíteni. Ha nem is délre, de minden nap főzök, a többit pedig a büfében megoldják maguknak. Azt gondolom, hogy ha van otthon meleg ennivaló, akkor kisebb a lehetősége, hogy mondjuk egész nap pogácsát egyenek.

Czanik Krisztián szerint év elején sokan kezdenek életmódváltásba, de sokan tavasz végére fel is adják. „Az, hogy kinek, mennyi idő kell a fogyás beindulásához, függ a genetikától, a sport múlttól, az életkortól is. A legfontosabb viszont, hogy mit vagyunk hajlandóak tenni a karcsúbb alakért. Sokan azt hiszik, ha már lejönnek az edzőterembe, megtették a kezdő lépést és csupán ettől várják a változást. De az eredményes fogyáshoz, a táplálkozáson is változtatni kell, és ez szokott a leggyakoribb kihívás lenni. Általában kell egy kis idő, míg rászánják magukat a teljes életmódváltásra. A másik probléma, hogy még ha bele is kezdenek, ha rövid időn belül nem tapasztalnak megfelelő mértékű változást, akkor sokan feladják, vagy továbbra is eljárnak edzeni, de a táplálkozást már nem tartják be. Sok esetben az emberek türelmetlensége szokott gátat szabni a fejlődésnek. Én azt szoktam tanácsolni, hogy mindenki adjon időt magának, hiszen az izmok legalább három hónap után kezdenek el épülni, és ha évekig, évtizedekig helytelenül táplálkoztak, nem sportoltak, esetleg még betegség is volt a háttérben, nem biztos, hogy egyből jön a változás. Sajnos ezt a folyamatot nem lehet sürgetni. A kívánt eredmény érdekében a legtöbb, amit tehetünk, az a helyes táplálkozás, mozgás tekintetében pedig a rendszeresség és a huzamosság” – mondja az edző.

(Forrás)

Kiemelt fotó: Shutterstock

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.