Gyártási hiba miatt a ZERO-kupakos Coca-Cola light termékek jelentek meg a boltok polcain. Most a gyártó tisztázta, hogy milyen üdítő van a palackokban.

Light vagy zéró? Akik szereti a kólát és rendszeresen fogyasztja is, annak nem mindegy, hogy milyen üdítőitalt kortyol. Pont ezért most nagy bajban vannak a kólaimádók: néhány hónapja ugyanis egy gyártási hiba miatt nehéz eldönteni, hogy light vagy zéró kólát rejt a műanyag flakon.

Balra és középen a rendhagyó ZERO-kupakos termék, jobb oldalon a hagyományos csomagolású Coca-Cola light / Fotó: VG

Egyszerű csomagolási hiba

Már jó ideje találkozhatnak a vásárlók olyan Coca-Cola light címkéjű kólával a boltokban, amin – a megszokott szürke címke és light felirat mellett – fekete, Coca-Cola ZERO feliratú kupak található. Ezzel kapcsolatban a Világgazdaság megkereste az üdítőital-gyártó óriás hazai leányvállalatát, ahol elismerték: 

egy hiba következtében a közelmúltban a Coca-Cola light termékük 0,5 literes és 1,75 literes PET-kiszereléseire Coca-Cola ZERO logóval ellátott fekete csavarzár került. 

Az érintett üdítőitalokat Magyarországon gyártották.

Zéró vagy light kóla van a palackban?

A kólarajongóknak nem kell tovább bizonytalanságban élniük, hiszen a vállalat egyértelművé tette, hogy a PET-csomagolásban Coca-Cola light szénsavas üdítőital található, az ital összetétele megegyezik a termék címkéjén található összetevőlistával. Felhívták figyelmet arra is, hogy a fekete Coca-Cola ZERO-kupak nem befolyásolja a Coca-Cola light termék megszokott minőségét. Arra a kérdésre, hogy a gyártási hiba mekkora tételt érint, a lap nem kapott választ. 

Mi a különbség a két kóla között?

A vállalat honlapja szerint a különbséget a finom ízt kialakító édesítőszermix okozza: a Coca-Cola zéró ízét három kalóriamentes édesítőszer, a ciklamát, az aceszulfám-K és az aszpartám okozza. A Coca-Cola light az aszpartám és az aceszulfám-K keverékét tartalmazza. Mind a kettő termék alacsony energiatartalmú és cukormentes.

Az aszpartám egy mesterséges édesítőszer, amelyet számos alacsony kalóriájú és cukormentes ételben és italban alkalmaznak. Kémiai felépítése két aminosavból áll: aszparaginsavból és fenilalaninból. Édesítőereje körülbelül 200-szorosa a cukorénak, ezért kis mennyiség is elegendő a kívánt édesség eléréséhez. Hatásairól az utóbbi időszakban több tudományos cikk is megjelent, és ezek alapján különféle nemzetközi szervezetek petíciót indítottak annak betiltásáért. Például a Foodwatch International közleménye szerint „nem vesztegethetjük el az időt”. Az aszpartám betiltásáról ebben a cikkünkben olvashatsz bővebben.

Ötvenezer forint egy hibás flakonért?

Nos, most még nem pörög az üzlet, de már akad olyan szemfüles "üzletember", aki ötvenezer forintot kér egy félliteres Light kóláért ZERO kupakkal. A vállalkozás merésznek tűnik, hiszen még számos áruház polcain van kit csomagolási hibás termék, így a nagy bizniszre még várni kell.

 

Kiemelt fotó: Shutterstock

 


 

 

 

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (1)

LegfrissebbTörlés
M

misi75-2

2025. 03. 23. | 02:32
Mindegy melyiken milyen kupak van.Úgyis ihatatlan lötty mind a kettő.Sajnos az "eredeti" Pepsi is ihatatlan lett számomra,sikerűlt azt is elcseszni az édesítőszerrel.Már csak az eredeti Coca-Colát tudom meginni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.