Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Birsalmabefőtt recept
Birsalmabefőtt
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Csikós tokány recept
Csikós tokány
Birsalmakompót tartósítószer-mentesen recept
Birsalmakompót tartósítószer-mentesen
Birsalmasajt tartósítószer-mentesen recept
Birsalmasajt tartósítószer-mentesen
Káposztás tészta egyszerűen recept
Káposztás tészta egyszerűen
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Sütőtökös-csokis halloweeni muffin recept
Sütőtökös-csokis halloweeni muffin
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal recept
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Puncstorta  recept
Puncstorta
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Holstein szelet recept
Holstein szelet
15 perces banános palacsinta recept
15 perces banános palacsinta
Klasszikus kuglóf recept
Klasszikus kuglóf
Egészséges

Édeset vagy sósat kívánsz? Ez az anyag hiányzik a szervezetedből!

Veled is előfordult már, hogy nagyon megkívántad mondjuk az édes ízt? A test gyakran így jelzi: egyes tápanyagok hiányoznak a megfelelő működéséhez.
Ha savanyúra fáj a fogad...

Kovászos uborkát vagy savanykás almát kívánsz? Ez bizonyos vitaminok, elsősorban a C-vitamin hiánya miatti segélykiáltás is lehet a szervezet részéről! Ugyanakkor az is elképzelhető, hogy a gyomorsavtermelés igényel egy kis „támogatást”, amit a savanyú ételektől valóban megkaphat. A terhesség időszakában különösen jellemző a nőkre, hogy valami savanyúságot kívánnak. A komoly hormonális változások miatt ugyanis kissé édesebbnek érzik a nyálukat, és a savanyúság az, ami újból egyensúlyt teremt.

Mit egyél? Kovászos uborkát vagy almát bátran fogyaszthatsz, hisz ezek nem tartoznak a kalóriadús ételek közé. Ám a mennyiségre ügyelj!

Mogyorós, kávés, kókuszos - mit árul el rólad a kedvenc bonbonod? >>>
A túlzott édesszájúság hátterében ugyanakkor cink- és B6-vitamin-hiány is állhat
A túlzott édesszájúság hátterében ugyanakkor cink- és B6-vitamin-hiány is állhat
Ha édes ízre vágysz...

Az édességek a gyakorlatban ugyanúgy viselkednek, mint a zsíros dolgok: finomak, hizlalnak és rossz lelkiismeretet okoznak. A gumicukor, a csokoládé vagy a jégkrém iránti vágy ugyanakkor egy sor jogos igényt is jelezhet. Köztudott például, hogy az édességek fogyasztása fokozza az agyban a „boldogsághormon” termelődését, így megnyugtatja az embert, és a kedélyét is javítja. Tanulmányokkal igazolták, hogy a hirtelen vágy akár vaníliaillattal is csillapítható! A túlzott édesszájúság hátterében ugyanakkor cink- és B6-vitamin-hiány, illetve kimerültség is állhat.

Mit egyél? Néha egy kis édesség igenis megengedett! Még a testsúlycsökkentő étrendbe is simán belefér napi 1-2 kocka jó minőségű csokoládé.

Chips, fagyi vagy csoki - mit árul el rólad a kedvenc nassolnivalód? >>>
Ha valami csípőset ennél...

Csípős mustár a virslihez? Jó sok csili a szószba? Minden étkezést az étel alapos megborsozásával kezdesz? A csípős ételek az egész test vérellátását fokozzák, elsősorban azonban az emésztőszervek aktiválódnak. Kimerültség esetén a kifejezetten fűszeres étel ismét visszaadhatja az életerőnket. Néha pedig annak a jele a csípős íz iránti vágy, hogy hiányzik a cink a szervezetedből.

Mit egyél? Remek cinkforrások a húsok, a halak, a hüvelyesek és a tojás. A csípős étel nem okoz gondot, ha amúgy a normál fűszerezésű fogásokat is élvezni tudod. Ellenben ha mindig mindent csípősen fogyasztasz, romlani fog az ízérzékelésed. Ilyenkor apránként csökkentsd a fűszerek mennyiségét, addig, amíg újra el nem kezded intenzívebben érezni az ízeket.

Mit árul el rólad a kedvenc csokid? >>>
Ha sósat szeretnél...

Ha túl gyakran kívánod a chipset vagy a ropit, elképzelhető, hogy kálium- vagy nátriumhiányod van. Persze, sokkal valószínűbb, hogy valamilyen pszichés probléma (stressz, düh stb.) áll a háttérben, és ezt próbálod levezetni a rágcsákkal.

Ha gyakran kívánsz sós rágcsálnivalót, lehet, hogy kálium- vagy nátriumhiányod van
Ha gyakran kívánsz sós rágcsálnivalót, lehet, hogy kálium- vagy nátriumhiányod van

Mit egyél? A sós és zsíros falatok helyett ropogtass el inkább egy répát, zöld fűszerekkel ízesített joghurtba mártogatva. Ám a legjobb megoldás az, ha a feszültség levezetése érdekében inkább sétálsz vagy biciklizel egy nagyot.

Amikor azért nassolunk, mert rossz a kedvünk, többnyire nagy mennyiséget fogyasztunk el az adott élelmiszerből, utána mégsem érezzük jobban magunkat. Ugyanakkor ha hiányállapot áll a háttérben, rögtön visszatér a jó közérzetünk, amint pótoltuk az adott tápanyagot.

MEGTALÁLTÁK A HATODIK ÍZT, AMIT AZ EMBER ÉRZÉKELNI TUD >>>

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.