Fontos azonban, hogy mindig ép és egészséges leveleket gyűjtsünk, amiket számos betegség ellen felhasználhatunk. Érdemes tudni, hogy a levelek jótékony hatású cserzőanyagokat tartalmaznak, amelyek többek között gomba- és baktériumölő hatással rendelkeznek, valamint enyhítik az emésztési problémákat és csökkentik a gyulladást.
Így készül a tea
Amennyiben teát szeretnénk készíteni, akkor szárítsuk meg a leveleket, majd vágjuk össze és tároljuk hűvös, szellős helyen.
A gyógyteához egy csapott evőkanál szárított diófalevelet forrázzunk le 2,5 dl forró vízzel. Hagyjuk állni 15 percig, majd szűrjük le. Az elkészült főzetet használhatjuk borogatáshoz, lemosáshoz, de akár a fürdővízbe is beleönthetjük. Amennyiben belsőleg szeretnénk alkalmazni, akkor naponta 2-3 csészével igyunk belőle, de a kúrát két hétnél tovább ne alkalamzzuk!
Gyógyító fürdő
Érdemes tudni, hogy a diófalevél fürdő simává és rugalmassá teszi a bőrt, emellett felfázás és különféle nőgyógyászati betegségek esetén is alkalmazható. Az alábbi videóból pedig az is kiderül, hogyan készül a fürdő:
A fa kérge is gyógyír
A diófa kérgének is hasonló hatása van, mint a levélnek, azaz hatékony lehet emésztési zavarok ellen, valamint enyhíti a bőrbetegségeket és a torokgyulladást is.
Honnan ered a dió?
Ahogyan azt már mi is megírtuk, az első diófákra utaló régészeti leletek igencsak régiek. Egyes tudósok Kr. e. 9000, mások Kr. e. 7000 tájára teszik azt az időszakot, amikor már nagy valószínűséggel fogyasztottak őseink diót. Ez vélhetően az egykori Perzsia területén lehetett. Onnan aztán szép lassan eljutott Közép-Ázsiába, Kínába és az ókori Görögországba is. Az antik Római Birodalom polgárai a görögöknek köszönhetően ismerték meg, és kezdték a provinciákban is meghonosítani a rendkívül kiterjedt szimbolikával rendelkező, értékes fákat. Magyarország területén őshonosnak számít – egyes krónikák úgy tartják, már honfoglaló őseink is fogyasztották.
(Forrás: Hello Vidék)
Borítókép: Shutterstock