Nincs is annál kellemetlenebb érzés, mint amikor megcsapja az orrunkat a saját lábszagunk. Ennek azonban kevés köze van a higiéniához. A problémát a lábfejen elszaporodó baktériumok anyagcsere-folyamatai okozzák – amely intenzív sportolás vagy a szokatlan hőség hatására fokozódik. A kínos helyzetek elkerülésére érdekében elárulunk néhány jól bevált praktikát, amivel cipőnk az izzasztó kánikulában is illatos lesz.
1. Ecet
Az ecet tisztítószerként is megállja a helyét, valamint természetes fertőtlenítőszerként működik, ezért kitűnően alkalmas a cipők szagtalanítására. Csak keverjünk el 4 evőkanálnyi ecetet 1 liter vízben, mártsunk bele egy törülközőt vagy fogkefét, dörzsöljük át vele a cipő belsejét, majd éjszakára hagyjuk hatni, reggel öblítsük ki, és a levegőn hagyjuk megszáradni.
2. Szódabikarbóna
Meglepő is lenne, ha nem szerepelne a felsorolásban a jó öreg szódabikarbóna, ami semlegesíti a szagokat és csökkenti a gombaspórák aktivitását. Szórjuk bőségesen belőle a cipőnkbe és hagyjuk hatni néhány órán keresztül, majd egyszerűen rázzuk ki. Plusz jó pont, hogy nemcsak a szagokat tünteti el, de az esetleges nedvességet is magába szívja.
3. Kávé
A frissen őrölt kávé vagy kávézacc jó tulajdonságai közé tartozik, hogy nemcsak az illata kellemes, de a szagok semlegesítésében is jeleskedik. Szórjunk belőle a balerinába, tornacipőbe, hagyjuk benne éjszakára, majd reggel porszívózzuk ki. Figyelem, világos bélésű lábbelinél előfordulhat, hogy a kávé elszínezi!
4. Fagyasztás
Elsőre talán furcsának tűnhet, hogy lábbelinket bedobjuk a mirelit zöldborsó mellé, de a cipő szagtalanítása könnyen megoldható fagyasztással is. Ehhez tegyük zárható zacskóba a büdös cipőt és hagyjuk éjszakára a fagyasztóban. A baktériumoknak nem kedveznek a mínuszok, így reggel üde, friss illatú cipőbe bújhatunk.
5. Macskaalom
A macskaalom fő funkciója, hogy elnyelje a nedvességet és megszüntesse a kellemetlen szagokat. A tökéletes végeredmény érdekében töltsünk meg egy régi zoknit macskaalommal, éjszakára tegyük a cipőbe. Reggelre száraz lesz a cipőnk és megszűnik a kellemetlen szag.
+1 Antimikrobás spray
A cipőnk megfelelő lábápolás és a gondos viselés ellenére is bebüdösödhet, ezért fontos, hogy alaposan kifertőtlenítsük. Ennek az egyik leghatékonyabb módja, ha antimikrobás sprayt használunk. A készítmény hatóanyaga a belső rétegekig hatolva fertőtlenít, felveszi a harcot a gombák, vírusok, baktériumok ellen és elpusztítja a lábgomba kialakulásáért felelős mikrobákat.
(Forrás: Bors)