Mindmegette.hu
Cikk
MME
Sok allergiás érzékeli, hogy panaszai olyankor is megjelennek, illetve erősödnek, amikor nem túl magas az allergénkoncentráció a környezetükben. A jelenség hátterében a keresztallergia áll.
Mindmegette
Az egyre több embert érintő cukorbetegségről még mindig sok téves információ kering. A legfontosabb, hogy ismerjük fel a tüneteket és étkezzünk megfelelően - ebben segítünk most.
Az egyik percben még boldogan falatozol a pizzádból, a következőben pedig már a gyomorégés elleni gyógyszeredért nyúlsz. Ha így van, valószínűleg már ismered azokat az ételeket és italokat, amelyek kiváltják a panaszokat, ám van néhány olyan dolog – például nem megfelelő étkezési szokások – amik szintén kellemetlen, égő érzést okozhatnak a mellkasodban és a nyelőcsövedben.
Akár súlyosbíthatják is bizonyos betegségek tüneteit a leggyakrabban használt nem-szteroid gyulladáscsökkentők, mint az ibuprofen vagy az acetilszalicilsav hatóanyagú készítmények, ha rendszeresen vagy nagy mennyiségben szedik őket – figyelmeztet a Semmelweis Egyetem.
Bár sokan kedvelik a nyári időszámítást, hiszen innentől kezdődően később megy le a nap, a szervezetünket ez az áttérés jobban megviseli.
Állandóan álmos vagy, gyakran levertnek érzed magad, nem tudsz fogyni? Lehet, hogy te is pajzsmirigy-alulműködésben (hypothyreosis) szenvedsz. Ha a pajzsmirigy túl kevés pajzsmirigyhormont termel, vagy egyáltalán nem termel, akkor annak számos tünete lehet a lassú anyagcsere-működéstől kezdve a fáradtságig.
Azt hihetnénk, hogy napjainkban már nem kell aggódni a vitamin- és ásványianyag-hiány miatt kialakuló tünetekkel, betegségekkel, de ez sajnos nincs így. Bizony még ma is előfordulhat, hogy hiányzik néhány olyan alapvető tápanyag, amelyre a szervezetnek szüksége van az optimális működéshez.
Aggódsz az influenzajárvány miatt? Ezzel nem vagy egyedül. Bár az influenzaszezon pontos kezdete minden évben változik, az biztos, hogy a csúcsidőszak december és február között van. Hogyan zajlik a betegség, mit tehetsz, hogy ne fertőzz meg mindenkit és mikor térhetsz vissza a munkába? Minden fontos kérdésre választ adunk.
Stern Ágnes
Sokat hallani a megfelelő táplálkozás fontosságáról, és mindannyian tudjuk, milyen negatív következményei lehetnek, ha nem figyelünk arra, mi kerül a tányérunkra. Ám a figyelmeztető jeleket nem mindig vesszük észre.
Október utolsó hétvégéjén áttérünk a téli időszámításra: 29-én, vasárnap éjjel 3 óráról 2 órára állítjuk vissza az órákat. Ez a kis „időutazás” sokakat megvisel, mert a belső, biológiai óránkat megzavarja az egyórás külső változás. Utánajártunk, mennyi időre van szüksége a szervezetünknek, hogy újra a megszokott ritmusban működjön.
Idén október 29-ére, vasárnapra esik a téli időszámítás kezdetét jelentő óraátállítás. Éjjel 3 óráról 2 órára állítjuk át az órákat. Ez a változás sokak szervezetére hat negatívan, de tehetünk ellene, ha néhány alapvető útmutatást betartunk.
Az agyi érkatasztrófa, vagy más néven sztrók az egyik legalattomosabb betegség. A legjellegzetesebb tüneteit sokan ismerik, ám vannak olyan jelek, melyek akár hetekkel korábban is figyelmeztethetnek minket a bajra!
A laktózintolerancia vagy laktózérzékenység nagyon gyakori, az élet folyamán bármikor kialakuló ételintolerancia, amit a lebontáshoz alapvetően szükséges enzim, a laktáz alacsony aktivitása okoz. Becslések szerint a világon meghaladja a 65%-ot a laktózintoleranciában szenvedők száma, vagyis nagyon sok ember küzd ezzel a mindennapok során.
Újabb tünet jelezheti a koronavírus-fertőzést. Londoni kutatók publikálták legújabb felfedezésüket, mi az, amit szinte minden Covid-fertőzött észlel.
Míg az ételallergia nyilvánvaló, gyakran súlyos tüneteket okoz, addig az ételintoleranciát sokkal nehezebb kiszúrni. A laktózérzékenység az egyik leggyakoribb ételintolerancia, azt jelenti, hogy a szervezetünk nem termel elég laktáz nevű enzimet, amely lebontja a tejben található tejcukrot, vagyis laktózt. Ez általában nem veszélyes, de kellemetlen tüneteket okozhat. Mutatjuk, mik ezek!