Mindmegette.hu
Cikk
MME
A főzés elején vagy végén sózzuk meg a levest? A legtöbben erre azt válaszolják, hogy teljesen mindegy, a lényeg, hogy a végeredmény ízletes legyen. A közhiedelemmel ellentétben a megfelelő pillanat döntő fontosságú, mivel meghatározhatja a leves intenzitását.
Leesett az első komolyabb hó az ország nagy részén, ilyenkor mindenki, a hólapát után rögtön a sóhoz nyúl, hogy a síkosságot teljesen eltüntesse. Ám, azzal kevesen vannak tisztában, hogy a járdák sózása Kormányrendeletben rögzítetten tilos - de semmi pánik, máris mutatjuk a környezthez barátságos, a jeges, csúszós úttal szemben könyörtelen opciókat!
A Bocuse d'Or győztes mesterszakács, Széll Tamás állítja: a buktatésztába, a tejbegrízbe, de még a vaníliakrémbe és a madártejbe is kell egy csipet só. Na, de miért? És mennyi az a csipet?
Az Ukrajnában dúló harcok miatt bezárt az Artemszol sóbánya, ami fél Európa, így Magyarország sóellátására hatással lehet.
Aki odafigyel az alábbi apróságokra, szinte biztosan ínycsiklandó menüt varázsol majd az ebédlőasztalra.
A só a legsokoldalúbb tagja a fűszerespolcunknak, bár kétség kívül ez a legegyszerűbb is… Szinte minden fűszerkeveréknek elmaradhatatlan összetevője, magában használva pedig már egyetlen csipet is elég lehet ahhoz, hogy előhozza a vágyott ízeket a tojásból, az avokádóból, de még a csokis desszertekből is! Az ízek fokozásán túl a konyhasót, azaz a nátrium-kloridot még rengeteg módon hasznosíthatjuk a konyhában. Íme 9 szuper tipp, nem ételízesítéshez!
A nyár a kovászos uborka szezonja is. Jól behűtve kitűnő előétel, továbbá eszményi savanyúság hekk, grillhúsok, bográcsban főtt pörkölt vagy rántott hús mellé. Ám amilyen egyszerűnek tűnik, annyi buktatója is lehet az elkészítésének.