Mindmegette.hu
Cikk
Mindmegette
A nyári időszakban sajnos megnő a lakásbetörések száma, hiszen ilyenkor gyakrabban maradnak őrizetlenül az otthonok. Sajnos a tolvajok résen vannak, és visszaélnek azzal, hogy elmegyünk nyaralni és üres a lakás. De hogyan előzhetjük meg a bajt?
Fanny magazin
A nyári időszakban a betörések mellett a csőtörés, egy váratlan áramszünet, vagy egy nagyobb vihar is súlyos anyagi károkat okozhat az ingatlanokban. Mutatjuk, mit érdemes ellenőrizni a nyaralás előtt, hogy az otthonunk a távollétünk alatt is biztonságban legyen.
MME
Itt a kikapcsolódás időszaka, sokan indulnak most nyaralni. Anélkül szeretnél pihenni, hogy aggódnál a fagyasztóban tárolt élelmiszerek állapota miatt? Most egy egyszerű és hatékony trükköt mutatunk, amellyel megtudhatod, hogy volt-e kisebb áramkimaradás, amíg nem voltál otthon.
Nyáron sok időt töltünk a strandon, pontosabban bent a vízben, ám a kellemes időtöltésből könnyen rémálom válhat, ha nem vigyázunk. A strandszezonban különösen gyakori a fülgyulladás, de kivédhetjük, ha néhány dologra odafigyelünk.
A nyaralás során a pakolás kardinális kérdés, hiszen nincs is rosszabb, mint a szálláson ráeszmélni arra, hogy otthon maradt valami fontos. Nem csak a pólókra, nadrágokra vagy fogkefére érdemes gondolni indulás előtt.
A magyarok nagy része autóval megy nyaralni. Legyen szó rövid balatoni kiruccanásról, egyhetes horvát tengerparti pihenésről vagy kempingezésről, autó nélkül mindez szinte elképzelhetetlen. Nem árt azonban ellenőrizni jó pár dolgot indulás előtt, ugyanis így elkerülhetjük a komoly problémákat.
A strandra sokan csak egy törölközővel és naptejjel mennek ki, akiknek viszont vannak gyerekei, azok tudják, hogy ha az egész lakást levinnék, akkor is lenne valami, amit elfelejtettek elhozni. Mutatjuk, mik azok az apróságok, amik életmentők lehetnek, ha az egész napot a vízparton szeretnénk tölteni!
Nyaralás során sokan szállnak meg apartmanban, ahol van saját fürdőszoba és konyha is, így nem kell szendvicsen élni vagy drágán étterembe járni minden nap. Az apartman olyan, mint egy lakás, ezért a kicsekkolásnál sem mindegy, mit és hogyan hagyunk magunk után!
Az elmúlt hetekben egyre több halálos áldozatot követel Európában is a tomboló hőség. A magyar turisták kedvelt úti céljai, mint Görögország, Olaszország és Spanyolország lakói és az odalátogatók is küszködnek a forrósággal. A déli országok egészségügyi hatóságai folyamatosan figyelmeztetik az embereket a kánikula veszélyeire.
Bár Krausz Gábor nemrég azt nyilatkozta egy interjúban, hogy szeptemberig gyakorlatilag teljesen be vannak táblázva, azért azt is elárulta, hogy kedvesével többször „elszöknek” majd egy rövidebb pihenésre.
Van, ami nem változik az idő múlásával: ha nyár, akkor strandolás. Már több mint 100 éve járunk a vízpartra és fürdőkbe, hogy a kánikulában lehűtsük magunkat. Utazz velünk a múltba, és nézd meg, mennyit változtak a legnépszerűbb fürdőhelyek az évtizedek során.
Ahogy az elmúlt években, úgy idén nyáron is sokaknál kiverte a biztosítékot a balatoni lángosok árazása. Mondhatni jogos a felháborodás, hiszen ha csak egyetlen lángos előállítási költségét nézzük, azt gondolhatnánk, hogy busás haszonnal kínálják a "magyar tenger" partján található büfék a közkedvelt strandkaját. Egy balatoni vendéglátós most megpróbált tiszta vizet önteni a pohárba, és egy TikTok-videóban elmagyarázta, szerinte miért ennyi az annyi.
A hivatalos nyári szezon elkezdődött, egyre többen indulnak hosszabb-rövidebb vakációra – így fordulhat elő az a helyzet, hogy egyetlen kedves szomszédot vagy a környéken élő családtagot sem tudunk megkérni arra, hogy távollétünkben locsolja a virágainkat. Ilyenkor két eset lehetséges: vagy az összes balkonládát és cserepet visszük magunkkal az útra, vagy valahogy megpróbáljuk az öntözővíz beosztására kényszeríteni a növényeinket. Mi most ez utóbbira hoztunk egy pár kipróbált tippet!
Hőnyi Gyula
Adria vagy Balaton? Hová éri meg inkább elutazni nyáron egy négytagú családnak? Szállásárak és -lehetőségek, és persze az ilyenkor elmaradhatatlan fagyi és lángos árkörkép az elemzésünkben.
Könnyen tönkreteheti a nyaralást egy hirtelen jött betegség. Legyen szó akár csak fejfájásról, vagy olyan komolyabb dolgokról, mint a napszúrás vagy az ételmérgezés, jó minden eshetőségre felkészülni, és egy kisebb „patikával" útnak indulni.