Mindmegette.hu
Cikk
Fanny magazin
Bármennyire is szeretjük a meleget, legyünk óvatosak a nyári hőségben, mert akár komoly bajunk is eshet! A tartós, napokig, akár hetekig tartó kánikula kiszáradást, napszúrást, ájulást és az elektrolitháztartás felborulását idézheti elő. Ihatunk kávét a hőségben?
MME
Kissé hihetetlen, de a híres tengerész természetfeletti ereje egy félreértésen alapult. Ez a félreértés pedig nem más, mint egy elírt tizedesvessző, aminek köszönhetően kiemelkedően magas vastartalmat tulajdonítottak a spenótnak. Ám annak ellenére, hogy Popeye karakterét egy elírásra alapozták, nem is olyan régen egy újabb csavar jött a történetbe.
Ha szeretnénk egy természetes és igazán zamatos megoldást arra, hogy megőrizzük az egészségünket, akkor együnk minél több meggyet! Mutatjuk is, hogy milyen hatással van szervezetünkre ennek a csodás gyümölcsnek a rendszeres fogyasztása.
Ha a görögdinnye héja nálad is végezte már a kukában, akkor el kell árulnunk: a gyümölcs egyik legfinomabb és legegészségesebb részét dobtad ki.
A következő bevásárlás előtt ne felejtsd el csekkolni ezt a listát, ugyanis ha ezeket a finomságokat rendszeresen fogyasztod, akkor már biztos, hogy nagyon sokat tettél az egészségedért!
Az egyik kedvenc nyári zöldségünk nemcsak finom, de nagyon egészséges is. Eheted töltve, sütve, grillezve, a lényeg, hogy fogyassz belőle minél többet! Mutatjuk, milyen hatással lesz a testedre!
A jól összeállított étrend segíthet a hüvely egészségének megőrzésében is. Ha visszatérő gombás fertőzéstől szenvedsz, érdemes megnézni, mit eszel.
Anélkül, hogy fenyegetőznél, vesztegetéssel próbálkoznál vagy esetleg hipnotizálnád családod kiskorú tagjait, talán a leghatékonyabb módja annak, hogy több zöldséget csempéssz az étrendjükbe, ha trükközöl.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) vizsgálatot indított Kasza Tibi és felesége étrendkiegészítőket forgalmazó cégével szemben. A versenyhivatal gyanúja szerint a cég azt sugallja a termékekről, hogy azok alkalmasak lehetnek betegségek megelőzésére, kezelésére vagy gyógyítására.
A tavasz első zöld vitaminjának is nevezik a sóskát, ami nem véletlen, hiszen amellett hogy finom, több kedvező egészségügyi hatása is van az Európában is őshonos gyógynövénynek.
Most egy újabb kutatás erősítette meg azt a korábbi tanulmányt, ami azt igazolta, hogy akik rendszeresen kávéznak, azok valóban egészségesebbek, ráadásul tovább is élnek. Igaz, ezzel már eddig is sokan tisztában voltak, ám azzal még nem, hogy mégis mennyi az annyi. Hány csésze a megfelelő napi mennyiség? Itt a válasz, már mutatjuk is!
Videó
A csontlevest már ősidők óta ismeri, fogyasztja és használja az emberiség akár leves, alaplé, vagy kocsonya formájában. A csontok és a rajta megtapadt húsok lassú főzésének eredménye zöldségekkel dúsítva egy ízletes, tápanyagdús folyadékot eredményez, ami egy igazi immunerősítőként hat a szervezetünkre.
Ha szeretnénk, hogy úgy vágjon az eszünk, mint a borotva, akkor hívjuk segítségül a csodás fűszereket, gyógynövényeket, amelyek javítják a memóriát és fokozzák az agyműködést.
A méz rendszeres fogyasztása számos jótékony hatással jár. Magas antioxidánstartalma és finom íze kedvelt édesítőszerré teszi. Egy dolog lehet bosszantó a mézfogyasztók számára: a kristályosodás. Ha te is jártál már így, reméljük, nem dobtad ki a mézet: ez a folyamat ugyanis teljesen normális és nem jelenti azt, hogy a méz megromlott.
Ha eddig még nem voltunk rajongói ennek a pirosló finomságnak, akkor itt az ideje, hogy azzá váljunk! Nemcsak lédús, nyárias és isteni finom, de valóságos szuperélelmiszer is.