Csikós tokány recept
Csikós tokány
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
Őszi minestrone leves recept
Őszi minestrone leves
Holstein szelet recept
Holstein szelet
Klasszikus csülök pékné módra recept
Klasszikus csülök pékné módra
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Birsalmakompót tartósítószer-mentesen recept
Birsalmakompót tartósítószer-mentesen
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Birsalmabefőtt recept
Birsalmabefőtt
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Dubarry-szelet recept
Dubarry-szelet
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Pincepörkölt csülökből és lapockából recept
Pincepörkölt csülökből és lapockából
Birsalmasajt tartósítószer-mentesen recept
Birsalmasajt tartósítószer-mentesen
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal recept
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal
Avokádókrém recept
Avokádókrém
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Puncstorta  recept
Puncstorta
Alapételek

Így lesz tökéletes a Stefánia-szelet, az egyben sült fasírt, ami nélkül nincs is vasárnapi ebéd

Stefánia-szelet
Fotó: Móricz István / © Mindmegette
A fasírtot mindenhogy szeretjük. Készülhet a klasszikus módon, zsemlemorzsába forgatva és bő olajban sütve, de finom a sütőben készült gombócos verzió is, és rajongunk az egyben sült változatért, különösen a főtt tojással töltött Stefánia-szeletért.

Az egyben sült fasírt azért is remek, mert nem kell miatta a tűzhely mellett ácsorogni és ami talán a legnagyobb előnye, hogy nem lesz tőle olajszag a lakásban. A hagyományos fasírtnak, a zsemlemorzsába forgatott és olajban kisütött gombócnak persze nincsen párja, főleg ha selymes krumplipüré és kovászos uborka is jár mellé, de van az úgy, hogy nincs se idő, se kedv az elkészítéséhez. Ilyenkor jön jól egy egyben sült fasírt receptje, melyek közt a királynő nem is kérdés, hogy a Stefánia-szelet.

Stefánia-szelet
Stefánia-szelet receptje, íme a videó
FOTÓ: MÓRICZ ISTVÁN / MINDMEGETTE

A Stefánia-szelet páratlan fogás, ami a cipóformában sült fűszeres darált hús és a belerejtett főtt tojás párosának köszönheti kopni nem akaró népszerűségét. A Stefánia ráadásul az az étel, ami frissen sülve, melegen is finom, de másnap hidegen, vékonyan (vagy vastagon) felszeletelve, két szelet kenyér közé téve is zseniális. Ha még sosem próbáltál otthon Stefánia-szeletet vagy Stefánia-vagdaltat készíteni, akkor próbáld ki a receptünket, ezzel sikert aratsz majd!

Így készül a Stefánia-szelet, íme a recept videón!

Hozzávalók:

  • 2 ek. zsír
  • 1 közepes fej vöröshagyma
  • 3-4 gerezd fokhagyma
  • 1 kg darált sertéshús
  • 3 dl tej
  • 2 db zsemle
  • 2 db tojás
  • bors
  • 1 tk. őrölt kömény
  • 2-3 tk. pirospaprika
  • zsemlemorzsa
  • 6 db főtt tojás

Elkészítés:

  1. A hagymát megpucoljuk és felkockázzuk, a fokhagymagerezdeket megpucoljuk, a száraz zsemléket tejbe áztatjuk, a tojásokat megfőzzük.
  2. Egy lábasban közepes lángon kevés zsírt olvasztunk, és ezen kezdjük el dinsztelni a kockákra vágott vöröshagymát, sózzuk, kevergetve 6-8 perc alatt üvegesre dinszteljük, majd hozzáadjuk a zúzott fokhagymát, kevergetjük 1-2 percig és félretesszük.
  3. Egy nagy tálban a darált húshoz adjuk a tejbe áztatott, kicsavart zsemléket, a kihűlt hagymát, és az egészet kézzel alaposan összedolgozzuk. Akkor jó, ha a hús és a zsemle szinte teljesen homogén állagú lesz. Jöhet a masszához két tojás, só, bors, fűszerkömény és pirospaprika is. A fűszerekkel is alaposan összedolgozzuk fasírtalapot.
  4. A sütőt előmelegítjük 190-200 fokra. Egy 30 × 11 × 8 centiméteres vekni- vagy őzgerincformát kikenünk zsírral, alaposan megszórjuk zsemlemorzsával.
  5. A sütőforma teljes belső felületén eloszlatjuk a zsemlemorzsát, a felesleges morzsát kiszórjuk. A formát megtöltjük a hús felével, erre helyezzük a főtt tojásokat, majd befedjük a maradék húsos masszával. A hús tetejét megkenjünk olvasztott zsírral, megszórjuk zsemlemorzsával, ezután hurkapálcikával vagy hústűvel pár helyen megszurkáljuk a Stefánia-alapot, ügyelve arra, hogy a húsos részt szurkáljuk meg, és ne a tojásokat.
  6. Ezután lefedve a sütőbe tesszük 60 percre, majd a sütőből kivéve óvatosan leszedjük a fóliát, és visszatesszük további 15-20 percre, amíg a fasírt teteje meg nem pirul. Az elkészült fasírtot hagyjuk kicsit hűlni, majd kiborítjuk a formából, és szeletekre vágva fogyaszthatjuk is.

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.