Nem kell feltétlenül csokoládéhoz nyúlnunk, ha valami édesebbre vágyunk. Vannak ugyanis olyan levesek és főételek, amelyek kifejezetten édesek – a desszertről már ne is beszéljünk. Egy olyan menüt állítottunk most össze, amit minden édesszájú imádni fog!

FOTÓ: SHUTTERSTOCK
Mit főzzek ma? Isteni eperkrémleves
Az eperkrémleves kihagyhatatlan, főleg az eperszezonban. Isteni finom, krémes, lágy leves készülhet a piros bogyósból, ami egyáltalán nem nehéz étel. És a legjobb, hogy 15 perc alatt elkészül.

Főételnek mákos nudli
A mákos nudliról nem szabad megfeledkezni, tökéletes étel, ha valami édeset szeretnél az asztalra tenni. Gyorsan elkészül, és laktató fogás, főleg szilvalekvárral tálalva.

A menü zárásaként: darázsfészek
A darázsfészek nemcsak jól mutat, de nagyon finom is. A kelt tésztába göngyölt cukros vajtól lesz igazán puha a végeredmény. A végén langyos, cukros tejjel meglocsolva az igazi.

Ha kipróbáltad valamelyik receptünket, vagy van egy saját, jól bevált ötleted, oszd meg velünk a Főzzünk együtt a Mindmegettével Facebook-csoportban! Ha pedig a Mindmegette videós tartalmai között is böngésznél, akkor kövess minket a TikTokon, vagy látogasd meg Youtube-fiókunkat.














