1. „Kövér vagyok, biztos valamilyen betegségem van!”
Gyakori kifogás, amellyel könnyű takarózni. Ám, amíg nincs orvosi papírod arról, hogy a túlsúlyodnak egészségügyi oka van, addig ez csak egy olyan mondat, amivel mostanáig elodáztad a cselekvést - azaz az életmódváltást. Irány tehát az orvos, hadd derüljön ki az igazság!
2. „A light termékeket bármikor ehetem!”
Az egyik legfőbb tévhit, hiszen a light kifejezés több dologra, például az alacsonyabb zsír-, esetleg cukortartalomra is vonatkozhat – ugyanakkor, egy csökkentett zsírtartalmú élelmiszer is lehet túl sós vagy édes. Ne dőlj be tehát a reklámfogásnak, és mindig böngészd át az összetevők listáját!
3. „Fogyókúrázom - jöhet a diétás csoki!”
Hidd el, sokkal jobban jársz, ha 1/2 táblányi diétás, tehát édesítőszerrel készült csoki helyett inkább 1-2 kocka jó minőségű étcsokoládét eszel! A valódi kakaóban található flavonoidok ugyanis pozitív hatást gyakorolnak a szív- és érrendszerre. Az viszont fontos, hogy ne lépd túl a fent említett mennyiséget!
4. „Diétázom, tehát tilos nassolnom!”
Egyáltalán nem igaz, lásd 3. pont! Inkább egyél néha egy kevés étcsokit, vagy hetente egyszer 1 szelet, idénygyümölccsel készült süteményt, mint, hogy a több hetes-hónapos kínkeserves önmegtartóztatás után egyszer csak rávesd magad egy cukrászda teljes kínálatára!
5. „Teljes kiőrlésű kenyeret eszem, attól nem hízok!”
A teljes kiőrlésű kenyér, kalóriatartalma alig különbözik a fehérétől! Nem ebben rejlik tehát a titka, hanem abban, hogy több benne a tápanyag, és hosszabb ideig eltelít.
6. „Ha sok kávét iszom, lefogyok”
Ez szépen fogalmazva is nagy butaság. Sokszor hallani, hogy a modellek kávén, cigin és almán élnek, de hidd el, nem ez az út vezet a karcsúsághoz! A kávénak valóban van némi vízhajtó hatása, de a folyadékveszteség még nem fogyás, a túl sok kávé pedig kifejezetten káros. Inkább keress egy egészséges gyógyteát, és az orvosoddal vagy a dietetikusoddal egyeztetve azt fogyaszd kúraszerűen.
7. „Cukor helyett mézet eszem”
Ez dicséretes dolog, ám, mivel a kalóriatartalmuk majdnem ugyanannyi, ha ezzel próbálsz energiát spórolni, csúfos kudarcot vallasz!
8. „Fogyni szeretnék, megyek gyúrni”
A súlyzós edzés nagyon fontos ahhoz, hogy szép, szálkás izmaid legyenek, de a súlyvesztést a kardiosportágak (úszás, kocogás, futás, gyors gyaloglás) segítik leginkább. Az ideális az, ha mindkét mozgásforma szerepel az edzéstervedben, a megfelelő arányban.
9. „Naponta 100 felülés, és karcsú lesz a derekam!”
Sajnos nem: ha közben továbbra is zsíros, magas kalóriatartalmú ételeket fogyasztasz, a hasizmod megerősödik ugyan, de a pocakod megmarad. Változtass az étkezési szokásaidon is!
10. „Nem eszem tésztát, mert nagyon hizlal”
Nem igaz! Egy nagy tányér paradicsomos tészta (kb. 70-80 g durum- vagy teljes kiőrlésű száraztészta valódi paradicsomszósszal, sok zöld fűszerrel) tökéletes ebéd, ráadásul sokáig eltelít, és a kalóriatartalma nem éri el a 400 kcal-t!
11. „Lekoplalok magamról néhány kilót”
Kétségtelen, hogy ha koplalsz, fogyni fogsz. Ám ettől egyrészt beteg lehetsz, másrészt, amint visszatérsz a kicsivel kalóriadúsabb étrendhez, 1-2 nap alatt visszaszedsz majd'' mindent. A napi energiabevitel minimum 1200 kcal legyen!
11 KÍMÉLŐ VACSORA CSIRKEMELLBŐL, AMI NEM TERHELI MEG A GYOMRUNKAT >>>
TÚLETTED MAGAD? DIÉTÁZNÁL? KÖNNYŰ MENÜSOR EGYSZERŰEN, EGÉSZ NAPRA >>>
6 DIÉTÁS DESSZERT, HA NEM AKARSZ LEMONDANI AZ ÉDESSÉGRŐL >>>
ÍGY FOGYOTT LE MELISSA MCCARTHY, JOHN GOODMAN ÉS JONAH HILL >>>