Részletes receptkereső »

Szevasz, tavasz!

Hasznos

Válogatások

Blogok

Hozzávalók szerint

Fogások

Ésatöbbi

Diéták

Italok

Kikapcsolódás

Spagetti, makaróni, fusilli és a többiek

Cikk mentése

Cikk mentése

Cikk megosztása
Cikk elküldése

Cikk küldése

Cikk nyomtatása

Cikk nyomtatása

Cikk mentése

Spagetti, makaróni, fusilli és a többiek

Cikk mentéshez be kell jelentkezni!


Elfelejtetted a jelszavadat, vagy nem regisztráltál még?
Kérj jelszóemlékeztetőt vagy regisztrálj !
Nem sikerült az aktiválás vagy inaktív a fiókod még? Itt újra kérheted az aktiváló kódot!

Cikk elküldése

Spagetti, makaróni, fusilli és a többiek

Címzett neve:
Címzett e-mail címe:
Megjegyzés:
Küldő neve:
Küldő e-mail címe:
Biztonsági kód
A fenti képen látható ellenőrzőkód:
Több mint 2000 éve ismerjük és esszük, a lehetõ legkülönbözõbb módokon elkészítve. Lehet lukas vagy gömbölyû, csavart vagy kagylós, szinte képtelenség ismerni minden fajtáját. Szeretjük, mert finom. De gyakran megtagadjuk magunktól - alakunkat kímélendõ. Pedig - a hiedelemmel ellentétben - a tészta nem hizlal. Álljon itt most öt nyomós érv a tészta mellett!

1. A tészta nem hizlal. Nagyon kevés zsírt tartalmaz, és gyorsan bomló cukrot egyáltalán nem. Így nem növeszti pocakunkat, vagy más, gömbölyödésre hajlamos testrészünket, hacsak nem tejszínes, szalonnás vagy zsíros szósszal és tripla adag sajttal fogyasztjuk. Zöldfûszerekbõl és zöldségekbõl is nagyon finom mártás készíthetõ. Mivel laktató, friss zöldségekkel kombinálva kitûnõen beilleszthetõ fogyókúrákba is.

2. Magas tápértékû, hiszen a benne lévõ lassan felszívódó szénhidrát a szervezetnek hosszú idõn át biztosítja a megfelelõ energiát, a szinte azonnal felszívódó gyors szénhidrátokkal ellentétben.

3. Könnyen emészthetõ. A tészta könnyen rágható, így emésztése sem jelent nehézséget a szervezetnek. Magas keményítõtartalmának köszönhetõen az emésztés már a szájban elkezdõdik. Ezért a tésztaevõknek a felfúvódástól sem kell tartaniuk.

4. A tészta veszélytelen, önmagában semmilyen ételmérgezés okozója nem lehet. Akár házi, akár gyári tésztát vásárolunk, mindenképpen lisztbõl és vízbõl készül. Néha pedig tojás is van benne. A száraztészta miatt nem kell aggodalmaskodnunk, a frissen vásárolt vagy készített tésztával legyünk óvatosabbak, és tartsuk be a feltüntetett dátumot.

5. Változatos és olcsó. Spaghetti, fusilli, macaroni, linguini, lasagne, tagliatelle... Cérnametélt, orsócska, kocka, csiga, fodros kocka, csõtészta, kagyló, tarhonya, metélt... és folytathatnánk még a sort. Egyszerûen megunhatatlan, mert változatosan készíthetõ, és szinte minden alkalomra kiváló. Legyen az családi ebéd vagy gyertyafényes, romantikus vacsora.

Egy ötlet... Két csirkemellfilét kockázzunk fel, sózzunk be, majd vajon pároljuk puhára. Készítsünk fokhagymás spenótpürét, keverjük össze a csirkedarabkákkal és kifõzött spagettivel. Fogyaszthatjuk akár azonnal, de sütõbe téve, sajttal megszórva piríthatjuk is egy keveset. Még a spenótellenesek is szeretik!

Tésztás receptjeink >>>

 

Hozzászólás a cikkhez

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni!

Belépés



Hozzászólások

Összes hozzászólás: 1 db
  • 2011. április 24. 19:46
    Üdv!
    Csak a fotót látva ragadtam tollat, ill. billentyűzetet. A spaghettit SOHA nem törjük el!
    Elveszíti karakterét, aki nem tudja enni, vegyen rövid tésztát, Magyarországon is óriási már a választék.
    Tisztelettel: grandezoltan, maestro di pasta Lago di Garda, Italia
Hasznos csomag