Keress receptre vagy hozzávalóra

Részletes kereső

Megfázásra, álmatlanságra, idegességre – ezek a leghatásosabb gyógyteák!

Kimerültség, idegesség, álmatlanság? Jó hír, hogy mindegyik problémára létezik hatásos gyógynövény!

A gyógynövények hatását gyakran alábecsülik, pedig a legtöbb már évszázadok óta bizonyít. Széles körben, sokféle tünetre használhatod őket, és ami a legjobb: teljesen természetes anyagok. Teakén fogyasztva nem csak gyógyítanak, hanem feltöltenek, megnyugtatnak.

Gyömbér-narancs tea: fokozza a vitalitást

Gyakran vacogsz, az ujjaid pedig hidegek? A gyömbérben található anyagok átmelegítik a tested, a narancs pedig az anyagcserédet optimalizálja.

Adagolás: Forrázz le 1 csésze meleg vízzel 1/2 teáskanál reszelt gyömbért, majd szűrd le. A narancsteához forrázz le 4 evőkanál fekete teát és 1 db jól megmosott narancs héját 1 liter vízzel. Hagyjd állni 5 percig, majd szűrd le, és adj hozzá 4 evőkanál narancslevet. Végül keverd össze a kétféle teát. Naponta 1-2 csészével igyál meg belőle.

Citromfűtea: hangulatjavító

Ha állandóan feszült, ingerült és kimerült vagy, igyál rendszeresen citromfűteát. A növény kedvező hatással van a hormonháztartásra, kiegyensúlyozza a pajzsmirigyműködést. (Pajzsmirigy-elégtelenség esetén nem javasolt a fogyasztása!)

Adagolás: 2 teáskanál citromfűből készíts teát 2,5 dl forró vízzel.

Rooibos tea: megfiatalít

A Dél-Afrikából származó tea kiváló frissítő és szomjoltó. Emellett igazi szépségelixír is, hiszen a benne lévő C-vitamin és ásványi anyagok (réz, vas, kalcium és magnézium) csillogó hajat és erős körmöket varázsolnak.

Adagolás: Mivel nincs benne koffein, így bármikor fogyaszthatod.

Rozmaringtea: hat a vérkeringésre

A XIX. századi német természetgyógyász, Kneipp, vérkeringés-fokozó tulajdonságai miatt a kedvenc gyógynövényei közé sorolta. Ennek köszönhetően egyébként még a hajnövekedésre is hatással van.

Adagolás: Forrázz le 1 teáskanálnyi rozmaringot 1 csésze vízzel.

Hársfatea: a jó alvásért

Meghűléses betegségek esetén remek izzasztószer, köhögéscsillapításra is kiválóan alkalmas. Köptető, nyákoldó hatású.

Adagolás: Forrázz le 2 dl forró vízzel 2 teáskanál szárított hársfavirágot. 10 perc elteltével szűrd le.

Zsályatea: fogínygyulladásra

A száj-, a fogíny- és a toroknyálkahártya gyulladásának kezelésére alkalmas.

Adagolás: Forrázz le 1 csésze forrásban lévő vízzel 2 teáskanál szárított vagy friss zsályalevelet, majd 10 perc múlva szűrd le. Naponta 2-3 csészényit érdemes fogyasztani belőle. Lehűtve toroköblögetésre is alkalmazható.

Borsmentatea: az univerzális segítő

A borsmenta friss aromája elűzi a szájszagot. Akkor is hatásos, ha köhögés kínoz, hiszen tágítja a hörgőket, és nyugtatja a légcsövet. Ezenfelül görcsoldó hatása is van, így puffadás esetén megszünteti a problémát. Sőt, sokan még fejfájás esetén is ezt isszák!

Adagolás: Naponta 3-4 csészével.

 

(Nyitókép: Shutterstock)

Ajánljuk még:

 

Ezek is érdekelhetnek

Friss

Friss