Keress receptre vagy hozzávalóra

Részletes kereső

Túletted magad? Íme 9 házi csodaszer emésztési gondokra

Nehéz mértéket tartani a kalóriadús falatokkal, főleg, ha napközben nincs időnk leülni és kényelmesen enni, és a hatalmas ünnepi lakomáknál sem könnyű megálljt parancsolni magunknak. A gyomor kellemetlen tünetekkel reagál, szerencsére a panaszok többségénél segítség a természet patikája!
Kamilla: gyomorbántalmakra

A népi gyógyászat bevált szere. A belőle készült tea vagy koncentrátum megnyugtatja az emésztőrendszert, nyákanyaga eredményesen csillapítja a gyomor és a béltraktus görcsös fájdalmát. Illóolaja és flavonoidjai csökkentik a gyulladást, továbbá védik a gyomor nyálkahártyáját. Nagy előnye, hogy a terhes és szoptatós mamák is biztonsággal fogyaszthatják.

Hányás és hasmenés esetén is hasznos, hiszen megnyugtatja a gyomrot és a beleket, továbbá jó folyadékpótló szer. Ha ilyen célból isszuk, 1 evőkanál szárított virágzatot forrázzuk le 1 csésze vízzel, majd 5 perc múlva szűrjük le. Napközben maximum 5 csészényit fogyasszunk belőle, emellett igyunk bőségesen fekete teát is.

10 APRÓ LÉPÉS AZ EGÉSZSÉGESEBB ÉLETÉRT >>> 
Édeskömény: felfúvódásra

Magyar ánizs, ánizskapor vagy bécsi kömény: sokféle néven ismert ez a növény, amely elsősorban a benne található anetolnak köszönheti gyógyhatását. Serkenti az emésztőrendszer működését, oldja a görcsöket, megszünteti a felfúvódást.

A teát mindig frissen kell elkészíteni. Ehhez 1 teáskanál édesköményt öntsünk le 1 csésze forró vízzel, lefedve hagyjuk állni 5 percig, majd szűrjük le. Az étkezések között, meleg fogyasszunk el belőle 1-1 csészényit. Gyerekek is ihatják, számukra fele-fele arányban almalével hígíthatjuk. Vigyázat, az édeskömény sokaknál allergiás reakciót válthat ki!

6 OLCSÓ ÉS SZUPEREGÉSZSÉGES ÉTEL, AMIT MINDEN NAP ENNED KELLENE! >>> 
Alma: szabályozza a bélműködést

A gyümölcsben lévő pektin segít enyhíteni a hasmenést, nem mellesleg pedig a vér koleszterinszintjét is csökkentheti, ami a szívbetegségek és a szívrohamok fő rizikófaktora.

Hasmenés vagy székrekedés esetén héjastól lereszelve fogyasszuk, mert így a leghatásosabb.

12 ÉTEL, AMI PÁRBAN SOKKAL EGÉSZSÉGESEBB! >>> 
Zab: gyomor- és bélbántalmakra

A zab szemtermése rostokat, B-vitaminokat és értékes ásványi anyagokat tartalmaz. A növény értékes hatóanyagai akut gyulladás vagy savasodás esetén védik a gyomrot és a beleket az erősen maró emésztőnedvekkel szemben.

Ha a fentiekhez hasonló problémád van, kóstold meg a nyáklevest! A zabpelyhet 1 órára tegyük hideg vízbe. Utána forraljuk fel, sózzuk meg, majd lefedve főzzük 40-60 percig. Az elpárolgott folyadékot állandóan pótoljuk forró vízzel. Az elkészült nyákot törjük át szitán. (Nem cserélhető fel turmixolásra!)

5 FINOM ÉS GYÓGYÍTÓ ÉTEL, AMI CSODÁKRA KÉPES! >>> 
Tatárvirág: a teltségérzet csökkentésére

Gyulladáscsökkentő, görcsoldó és emésztést segítő hatással bír. A leveleiben lévő keserű anyag fokozza a gyomor- és bélnedvek termelődését, oldja a görcsöket, így hasznos segítő lehet, ha túlettük magunkat.

A gyomorégés, a puffadás és az émelygés is eredményesen gyógyítható a tatárvirág és a kamilla keverékéből készült teával. Máriatövist, citromfüvet, angyalgyökeret, borsmentát, köményt vagy édesgyökeret szintén vegyíthetünk hozzá, mivel ezek kölcsönösen erősítik egymás hatását.

10 OK, MIÉRT EGYÜNK MINÉL TÖBB GYÖMBÉRT! >>> 
Gyömbér: émelygésre

A benne lévő csípős anyagok, például a gingerol, a központi idegrendszerre hatnak. A terhességi hányinger vagy az utazás során jelentkező émelygés egyaránt megszüntethető némi gyömbér elrágcsálásával, de gyakran már az illata is enyhíti a panaszokat. A növény a nyálelválasztás fokozásával ösztönzi az emésztőnedvek termelődését, így segít, hogy a gyomor mielőbb megkönnyebbüljön. Szoptatós kismamáknak és gyermekeknek is adható.

Ha nem szereted a nyers gyömbért vagy a belőle készült teát, kapszula formájában is beveheted.

5 ZÖLDSÉG, AMI EGÉSZSÉGESEBB, HA MEGFŐZÖD! >>> 
Lenmag: renyhe bélműködésre

Hashajtó hatása miatt idült székrekedés és a vastagbél működési zavarai esetén ajánlott.

A lenmagot, illetve annak őrleményét bátran adhatjuk salátákhoz, müzlihez, joghurthoz, vagy kenyérre is szórhatjuk. Kávédarálóval házilag is megőrölhetjük, de azt mindig közvetlenül fogyasztás előtt tegyük, hogy elkerüljük az avasodást.

HÁZI KUBU CUKOR NÉLKÜL, MINDÖSSZE 180 FORINTBÓL! >>> 
Articsóka: zsírbontásra

A levelét hasznosítják, amely egy cinarin nevű keserű aromás anyagot tartalmaz. Ennek köszönhetően az articsóka segíti az epekiválasztást, valamint védi és regenerálja a májsejteket. Emellett jelentősen csökkenti a vérben lévő zsírsavak szintjét is.

Veseköves betegek, továbbá terhes és szoptató nők számára nem ajánlott a fogyasztása.

19 SZUPERHATÉKONY GYÓGYTEA SOKFÉLE PROBLÉMÁRA >>> 

Borsmenta: a jobb emésztésért

Fokozza az epesavtermelést, oldja a görcsöket. Étvágytalanság, émelygés, teltségérzet esetén is bevethető.

1 csésze teához forrázzunk le 1 evőkanál szárított borsmentalevelet 1,5 dl vízzel, lefedve hagyjuk állni 10 percig, majd szűrjük le. Naponta 3-4 alkalommal, az étkezések előtt fogyasszunk el belőle 1-1 csészével. Alhasi görcsökre kiváló a borsmenta és a köménymagolaj keverékéből készült masszázsolaj.

TÚLETTED MAGAD? HÁBOROG A GYOMROD? ITT A SEGÍTSÉG! >>>  

Ezek is érdekelhetnek

Friss