Keress receptre vagy hozzávalóra
Recept feltöltés
Kategóriák

FÓRUM

Kategóriák

Fruktóz intolerancia

5
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá!
szkope 6 évvel ezelőtt
Bocsánat, ez nem ide akart menni, és nem tudom törölni
szkope 6 évvel ezelőtt
ejj
babykitchen 7 évvel ezelőtt
Szia Erika! Nem tudom, h a másik oldalra belépsz-e, ezért itt is írom: elindítottam egy blogot fruktózmentes és most már tejmentes diéta témában, mert én is azzal szenvedek, h folyamatosan recepteket vadászok a neten, és alakítom át a diéta szerint, aztán vagy sikerül vagy nem. A blog: http://babykitchen.blog.hu/ ide már töltöttem fel egy két dolgot, és az elején azt is írogattam, mennyi fruktóztartalom van a kajákban. De most már látszik, h nem érjük el a határértéket a kajákkal, így bármelyik elkészíthető, adható a gyerkőcnek. Itt tudod követni is: https://www.facebook.com/babakonyha
antalera 7 évvel ezelőtt
Szia Sallina! Látom régi a bejegyzésed, segítséget szeretnék Tőled kérni, konkrétan az étkezésetekről érdeklődnék?! Az én problémám nem az örökletes fajta, a diéta elején jó lenne teljes mértékben kizárni a fruktózt. Gondolom konkrét termékneveket nem írhatunk fel az oldalra, ezért jó lenne ha priviben tudnánk beszélni. Megoldható? Sajnos nem látom az e-mail címed, azt gondoltam, ha belépek elérhető lesz számomra. Bocsi a zavarásért, szép napot! Erika
sallina 7 évvel ezelőtt
Sziasztok! A nővérem és én fruktóz intolerancia ételallergiába \"szenvedünk\" (idézőjelbe, mert jó vagyunk :) ) születésünk óta. Szívesen osztok meg tapasztalatokat, hasonló cipőbe járó embereknek (allergiás, rokon mindegy). Az allergiáról röviden: Autoszomális recesszív módon öröklődő enzimhiány. Az enzimhiány következtében a nem vagyunk képesek feldolgozni a fruktózt, a szőlőcukorrá alakulás nem történik meg, így a vércukorszint leesik. A fruktóz kóros anyagcseréje során olyan toxikus anyagok szabadulnak fel, melyek vese és májkárosodást okoznak. Így teljes, szigorú diéta szükséges. A betegség lefolyása emberenként változó. Jelenleg nem gyógyítható, de megfelelő diétával tünetmentes. Üdv: Sallina :D

Magazin