Keress receptre vagy hozzávalóra
Recept feltöltés
Kategóriák

FÓRUM

Kategóriák

Tejallergia

41
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá!
BioHamm 3 évvel ezelőtt
Kedves Látogatók, sok szeretettel várunk Benneteket újonnan nyílt webshopunkban, melynek neve BioHamm. :) Folyamatosan bővülni fog kínálatunk élelmiszerekkel, biokozmetikumokkal, köztük a magyar Biola cég termékeivel, olasz rizstejekkel, bio tisztítószerekkel. Kapható nálunk többek között algás rizotto, "Juliska zöldségleves", ezen félkész termékek tartósítószermentesek, dehidratálással készülnek. Fellelhető boltunkban termelői méz és Tündérvíz is. A blogban pedig minden nap találtok egy jó kis cikket termékeinkről és hozzájuk kapcsolódó témákról. Elérhetőségünk: http://www.biotech-shop.hu Nézzetek be hozzánk, ha fontos számotokra az egészség, a jó közérzet és a természetes szépség, mindez elérhető áron, különleges termékekkel megfűszerezve.
tunczi 4 évvel ezelőtt
Én is hasononló cipőben járok, nekem az egyik kolléganőm javasolt egy laktázos rágótablettát, amit azóta is használok. A millandjoyt nem kell dokival feliratni, patikában meg tudod venni. Tejcukros ételek előtt 1-2 tabit elrágcsálsz és semmilyen panaszod nem lesz utána! Megéri kipróbálni!
bence2015 4 évvel ezelőtt
Sziasztok! Nekem a rágótabi jött be. milandjoyt szedek, 10 perccel étkezéselőtt és semmi bajom utána.
baloghmesi 4 évvel ezelőtt
köszönöm! már meg is vettem, és ki is próbáltam. tényleg egyszerű használni. azóta magammal viszem mindig, ki tudja mikor kellhet :). itthon csinálom magamnak a laktózmentes tejet is, szerencsére semmi panaszom nincs amióta használom, köszönöm szépen a segítséget! :)
Hajni233 4 évvel ezelőtt
szia! én Lactase Comfort cseppet használok. házidoki felírja, de meg tudod venni a gyógyszertárban felírás nélkül is, csak akkor drágább. annyi az egész, hogy belecseppented az ételbe, és már eheted is. a rágótablettánál várni kell kb 20 percet, itt szerencsére nem. amióta ezt használom, nem is vettem laktózmentes dolgokat, már rég visszajött az ára a cseppeknek....
baloghmesi 4 évvel ezelőtt
sziasztok. a napokban derült ki, hogy tejcukor érzékeny vagyok. a doki mondta hogy vegyek laktózmentes dolgokat, de hát ahogy néztem a felvágottaktól kezdve a csokikon át, rengeteg mindenben van... ráadásul a laktózmentes tej nagyon drága. van valami jó tippetek esetleg? a laktázenzimes készítményeket milyen orvossal tudom feliratni? el kell mennem gasztroenterológushoz? köszi szépen :)
inszam 7 évvel ezelőtt
Azt gondolom laktóz intoleranciából nem lehet kigyógyulni hiszen elfogy, vagy nem is volt laktáz baci a szervezetben. Sajna én is ebben szenvedek, de sok olyan termék van amit ehetek, tehát semmi ok a pánikra. Az ár már egy más dolog... Viszont most tudtam nem hogy az elhízás egyik oka a tejcukor. Tehát ha valaki fogyózik, ne igyon csak laktózmentes tejet, mert a normál tejben található tejcukor felviszi a cukorszintet, viszont gyorsan le így megy és pl. reggeli után ha megivott 3-4 dl rendes tejet 2 órával már éhes...
Lolliblond 8 évvel ezelőtt
Nekem felnőtt korban jött ki a tejallergia és szerencsére találtam egy nagyon jó tápszert,de sajnos 3 éves kor alatt nem adható.A neve Lifeplan Laktáz Enzim,30 db-os,az ára 2500-2700 között van.Nem minden gyógyszertárban van raktáron,de megrendelik és pár nap múlva már ott is van.A tejes étel fogyasztása előtt kell bevenni.Nekem nagyon megkönnyítette az életem,mert nagyon szeretem a tejszínes szószokat :) Remélem tudtam segíteni (F)
horibeus 9 évvel ezelőtt
Laktózintoleranciánál nagyon kell figyelni a címkéket, ugyanis még a kenőmájas, a párizsi, a szalámi is tartalmaz laktózt! A PICK termékek közt van laktózmentes. Margarint is át kell olvasni!!! Kicsit drága, de a kókusztejpor is jó- változatosságnak.-bioboltban beszerezhető. Mi akkor vettünk fagyigépet, amikor a fiam érzékenysége kiderült. Otthon készítettük a fagyit gyümölcsből, teával, Magic milk tejjel...Joghurtot is otthon készítettük. Rendes tejet kevertem el magic milk joghurttal, kicsit felmelegítettük, aztán pihentttük. Mialatt készült a joghurt, a tej laktóztartalma le is bomlott. Ebbe jött pici cukor és sok friss gyümi.Mikor osztálykirándulásra mentek, vitte magával a gyerek a laktózos tablettáját, s ha fagyiztak, rögtön egyet bevett, így nem lett rosszul. Ezt a doktornéni írta fel nekünk.
horibeus 9 évvel ezelőtt
bocsánat: laktózmentes tejek
horibeus 9 évvel ezelőtt
Elég régen hangzott el a kérdés, De hátha segít valakinek: a Magic milk laktózmentes tek mellett már kapható tejszín is, ill. a HULLALA növényi tejszínt is lehet használni.Kemény habot lehet verni belőle. lehet kapni cukrozott változatban is. A TESCO- ban , AUCHAN-ban mindig van mindkettőből. Nekem az egyik fiam egy betegség után lett laktózérzékeny, másfél évi diéta után hálistennek rendbejött. Ma már nem tartjuk a diétát.
egonom 9 évvel ezelőtt
A biobolt jó ötlet
egonom 9 évvel ezelőtt
ab
Mona69 9 évvel ezelőtt
Talán bioboltban érdeklődj, én hallottam többféle növényi tejszínről, de hogy van-e laktózmentes:)
Shikii 9 évvel ezelőtt
Ezúton szeretném megkérdezni az oldal tagjait hogy önök ismernek e valamiféle tejszín helyettesítő anyagot? Laktózmentes-tejszín ugye nem létezik, ám legyen. Viszont szükségem lenne valamire amivel helyettesíthetem azt tortán. Köszönök mindenféle visszajelzést előre is.
auerhelga 9 évvel ezelőtt
Kedves Édesanyák! Szeretném megkérni Önöket, hogyha van tejallergiás gyermekük, és hogyha van 2 percük, akkor segítsenek egy kérdőív kitöltésével a szakdolgozati kutatásomhoz. Tényleg nem hosszú, és nekem nagyon sokat jelentene. A kérdőív anonim módon történik, az eredményeket csak a szakdolgozatban használom fel. Én nem látom hogy a kérdőívet kitöltötte ki, mert a weboldal így lett szerkesztve, a személyiségi jogok miatt! Ha bárkinek bármi kérdése van, az e-mail címemre nyugodtan írhat: auerhelg@citromail.hu Ha esetleg van olyan akinek a gyermeke soha nem kapott tejet, őt kérném hogy a megjegyzésbe írja ezt be, így a statisztikában ezt tudni fogom. http://www.sqs2001.hu/kerdoiv/ Tisztelettel, és Köszönettel: Auer Helga védőnő hallgató
Mona69 9 évvel ezelőtt
Sziasztok! Én is véletlenül tévedtem ide, a középső gyermekem volt tejfehérje allergiás, 2 hónapos volt amikor kijött rajta, tejalapú tápszertől. Én nagyon szigorúan betartottam a diétát amikor már szilárd ételt is kaphatot, ráadásul 8 hónaposan szójaallergiás is lett, a szója alapú tápszertől, még felvágottat sem adhattam neki, vagy virslit. 16 hónapos korára kinőtte, bármit megehet, nem jött még ki rajta semmilyen allergiás tünet. M:)ost 11 éves
loreniko 9 évvel ezelőtt
szia dundi2 Én még csak most tévedtem a fórumra, ha még aktuális egy két jó tanács a tejallergiásokhoz. Én is az voltam + tojás érzékeny meg sok ismerősöm. a tej hejett minden receptben rizstejet használtam ( kelt tészták, tortakrémek...) ezt lehet vásárolni, de nagyon drága célszerűbb otthon elkészíteni rizslisztből. 1 l vízzhez kb 2 ek lisztet teszek felforralom. Ha csak inni szeretném ízesítem pici sóval, cukorral... amivel lehet:)
dundi2 10 évvel ezelőtt
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni , hol találok tejmentes desszert recepteket? Van egy kolleganőm, akinek 3 gyerkőce van és az egyik tejallergiás. A gyerkőcök igénylik az édességet, ezért sütne olyan dolgokat, amit mindenki ehet. :P
gabilive 10 évvel ezelőtt
Szeretnék reményt adni azoknak,akiknek tejallergiás gyerekük van.Másfél év szigorú diéta után,a legutóbbi allergiateszt eredményünk negativ lett.A lányomat gyógyultnak nyilvánitották,kinőtte a tejallergiát.Ez pont egy hete történt,azóta már evett tejfölt,tejszinhabot,csokit,és persze tejet is iszik,és minden rendben van.(a sajtot és a túró rudit viszont kiköpte). Mindenkinek hasonló jókat kivánok!
Ismeretlen Felhasználó 10 évvel ezelőtt
A lányom 2 hónaposan lett kiütéses az anyatejbe jutott tejfehérjétől. 1 éves koráig nem kapott semmilyen tejterméket, mégsem nőtte ki. Akkor vittük el allergológushoz, és azóta 6 havonta kell vigyük tesztre. Októbertől ihatja a 15 percig főzött tejet és reménykedünk hogy az áprilisi teszt már teljes gyógyulást fog mutatni. Szerencsére neki a kiütésen kivül más tünete nem volt, és a diétát is szigorúan betartjuk (én is, mivel még szopizik).
mődi47 10 évvel ezelőtt
Örülök, hogy javulóban a kislányod allergiája, ez azt jelenti, hogy az unokámnak is van reménye a javulásra.Milyen tüneteitek voltak,mit tudott enni, mikor kezdődött a javulás? Az unokám 1éves, semilyen tejterméket nem ehet, azonnal kihányja, és tele lessz kiütéssel, amit véresre vakar. Még a rízstejből készült kakaó is gondot okoz./A kakaóban levő adalékanyagok miatt/ Csak reménykedni tudunk, hogy egyszer elkezdődik a javulás.
Ismeretlen Felhasználó 10 évvel ezelőtt
Az én lányom 2 éves. Tejfehérjeallergiája miatt tejterméket nem ehet, tejet viszont már 4 hónapja ihat, ha előtte 15 percig főzöm. Igy semmi baja.
makizsolt 11 évvel ezelőtt
Regisztrálj a www.arenaklub.hu közöségi oldalra és az első 5000 regisztráló pendrivot kap ajándékba. Jó szórakozást
tamiwinett 11 évvel ezelőtt
Mélységesen egyetértek az előttem szólóval.Én kb.28 éve vagyok tejallergiás és a mai napig nem nőttem ki,sőt a gyermekem is örökölte Ha betartom a tejmentes diétát semmi bajom,úgy testileg mint lelkileg.De ha nem,jön a hajhullás--hormonzavar--csontritkuláa!!!4A gyermekem (jelenleg) kamaszként nem akar diétázni,zavarja,hogy nem ehet olyat, mint más,ezért lelki problémákkal küzd.Kiújult az asztmája,lelassult a növekedése és hiperaktív lett.Ez mind az allergiának köszönhető ,..Nem mindig volt így!Épp ezért tapasztalatból mondom,hogy aki ilyen \"betegséggel\" küzd---- a legfontosabb a diéta betartása)betartatása/. Egyébbként rosszabb,mint a cukor betegség!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
szoror 11 évvel ezelőtt
A tehén tej halálos méreg ,még egészséges gyermek sem kaphatnák. Asztmás és alergiákkal küzdöknek pláne tiltot. Próbáljátok mellözni a cukrot is, és akor csodák történhetnek ,ha elég vizet is iszik a gyermek.
nobilis 11 évvel ezelőtt
Recepteket én is szivesen fogadnék... bár én nap mint nap főzök a gyerekemnek, hiszen az oviban nem tudják biztositani a tejmentes táplásást. Igy visszük a tizórait, majd az ebédet és az uzsonnát is. Én semmilyen formában nem adok neki már olyan ennivalót sem amire rá van irva,hogy tejet felhasználó üzemben készült....vagy hogy nyomokban tartalmazhat tejet...
nobilis 11 évvel ezelőtt
Fruzsi! Margarint ehet, ami növényi zsiradékból készült!pl.Flóra light, vagy Ráma harmonia, vagy Liga ...
nobilis 11 évvel ezelőtt
Anyatigris! az ekcéma azt jelzi,hogy nem gyógyult ki a tejallergiából..:( vagy van más rejett allergiája is a gyermeknek...nem akarok okoskodni, de inkább sürgősen vidd el egy gasztroshoz, a kicsit:O
nobilis 11 évvel ezelőtt
Sziasztok! ...hát nem tudom, de az én fiam 5 éves és tejallergiás..A tejet minden formában mellőzöm az étrendjéből.Kb 5 hete csináljuk a diétát, és kisebb nagyobb sikerrel de azért összejön a dolog.:) Két éves korában derült ki hogy tejallergiás .Vérből állapitották meg. Akkor csak a szin tejet kellett kihagyni az étkezésésből.Makacs ekcémával küzdünk, és aszmás is a gyerek.Az ekcémával mindenhol jártam már , de csak igeig-óráig tudták a tüneteinket megszüntetni. Ezért most gasztroenteorológushoz vittem el.Ismét vérből állapotották meg az allergiát ,mert a bőrpróba nem mutatta ki. Szigorúan betartom a diétát, és a doki szerint egy évig de lehet hogy kettőig is kell tartani.
anyatigris79 11 évvel ezelőtt
Az én fiamank 10 hónap diéta után elmúlt, kinőtte, a tejfehérjeallergiát. Viszont még az ekcémái mindig előjönnek, úgyhogy ha egy kicsit nagyobb lesz, irány a bőrgyógyászat!
yali 11 évvel ezelőtt
hol ez az egészségfarm?
fruzsi878 11 évvel ezelőtt
Szia! Margarint ehet?
puki1975 11 évvel ezelőtt
sziasztok! Őszintén szólva eddig nem nagyon olvasgattam a fórumokat, ugyanis van egy aranyos kis gyerkőcöm idehaza, aki szerencsére minden időmet leköti. Januárban lesz 1 éves, viszont tej alergiája van ( remélem elnövi) és még tojást sem ehet. Tudnátok abban segíteni, hogy milyen tortát lehet egy ilyen kis babának készíteni, amiben nincs se tej és se tojás? egyáltalán létezik valami ilyesmi torta? Ha valakinek van ötlete légyszi segítsetek receptekkel. Nem szeretnék neki olyan tortát csinálni, amit csak nézegetnie lehet! Előre is köszi mindenkinek
allo 12 évvel ezelőtt
A kecsketej nem jó a lactosintoleránsoknak.Ez nem allergia,ez a laktáz nevű enzim hiánya,ami a tejcukrot bontja.Ha hiányzik nem bontódik le és ez okozza a tüneteket /hasmenés,puffadás/
Csillagod 12 évvel ezelőtt
Milyen allergiára gondolsz?Én is laxtóz-os vagyokEbbe az érzékenységbe sok minde beletartozik.Sajnos a tartósitott élelmiszerek is tartalmazzák a tejcukrot.Ettem már kecskesajtot,de ez is kiváltotta a mellékhatásokat!Egy egyszerű széntablettába is van...
Dorkanyusz 12 évvel ezelőtt
szerintetek lehet olyan, hogy a laktózérzékenységből allergia legyen?
eszter7 12 évvel ezelőtt
A gyerekorvossal azért beszéljétek meg.Eszter7
eszter7 12 évvel ezelőtt
A legjobb a kecsketej ! Tejallergiások is ihatják, ha tejcukorra, és nem tejfehérjére allergiásak. Az összetétele szinte azonos az anyatejjel. Annyi, hogy kevesebb a vastartalma. Nagyon jó immunerősítő. Allergiára, asztmára és még sok mindenre nagyon jó hatással van. Tudok róla anyagot küldeni, amit a neten találtam, de a gyakorlatból is tudom a jó hatását. A kisfiam asztmás volt, 16 hónapos kora óta csak kecsketejet kap, semmi nyoma az asztmának. se fulladás, se más panasz. Eszter7
Grandi 12 évvel ezelőtt
Fiam 12 hónapos és szintén tejallergiás.Ez akkor derült ki,mikor elválasztottam,és tej alapú tápszert kapott.A házi orvos tej mentes táplálkozást javasolt.Tej mentes tápszert és pépet írt fel. Nem nyugodtunk bele a dologba.Elvittük az egészségfarmra.Neten megtalálod a címüket és telo számukat. Ott mágnesrezonanciás vizdgálattal kiderült hogy tejallergiás,de ehet joghurtot,kefírt,sajtot:) Így már más a kép ugye? Vigyétek el ti is oda a lurkótokat:).Receptekkel is segítettek minket,és sok sok tanáccsal. Andi:)
rekaviol 12 évvel ezelőtt
A lányom 14 hónapos és úgy néz ki hogy tejallergiás,és most diétázni kell.Olyanokat várok akik hasonló problémával küszködnek,vagy elég jól képbe vannak a témában!Ami érdekelne,recept minden mennyiségben,de minden ötletet szívesen veszek!

Magazin