Keress receptre vagy hozzávalóra
Recept feltöltés
Kategóriák

FÓRUM

Kategóriák

Tartósítószer,szója,konzerváló anyag.Hogyan védem ki.

63
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá!
BioHamm 3 évvel ezelőtt
Kedves Látogatók, sok szeretettel várunk Benneteket újonnan nyílt webshopunkban, melynek neve BioHamm. :) Folyamatosan bővülni fog kínálatunk élelmiszerekkel, biokozmetikumokkal, köztük a magyar Biola cég termékeivel, olasz rizstejekkel, bio tisztítószerekkel. Kapható nálunk többek között algás rizotto, "Juliska zöldségleves", ezen félkész termékek tartósítószermentesek, dehidratálással készülnek. Fellelhető boltunkban termelői méz és Tündérvíz is. A blogban pedig minden nap találtok egy jó kis cikket termékeinkről és hozzájuk kapcsolódó témákról. Elérhetőségünk: http://www.biotech-shop.hu Nézzetek be hozzánk, ha fontos számotokra az egészség, a jó közérzet és a természetes szépség, mindez elérhető áron, különleges termékekkel megfűszerezve.
Leila-san 8 évvel ezelőtt
sziasztok
Lauri01 9 évvel ezelőtt
Sziasztok! Sajna nem túl látogatott ez a fórum, azt hittem sok mindenben választ kapok kérdéseimre. Tartósítószer allergiám van, és most nem mondok újat , nagyon megnehezíti a táplálkozásomat. Ami egy kicsit is egészséges az biztos, hogy nagyon drága. A befőttek,savanyúságok eltevésénél viszont egy óriási segítségem van a BEFŐZŐAUTOMATA !!!! Tartósítószer, citromsav és mindenféle adalékanyag nélkül tudok befőzni. Még akár cukor nélkül is lehet. És persze gyorsan mert a befőzőautomata elvégzi a dunsztolgatást helyettem. Szerencsére a családomnak nincs ilyen \"kiváltsága\" de nekik is sokkal szívesebben teszek az asztalra egészséges ételeket. Szerintem a mosógép után a legfontosabb háztartási gép. Remélem egy kicsit segíthettem :)
darkatti 9 évvel ezelőtt
Szia, Ha érdekel egy magyar étrend kiegészítő, amely több mint 5 különböző gyümölcsből készül és egészséges, akkor keres meg. darkatti@gmail.com
csengusz00 10 évvel ezelőtt
Sziasztok!:) Látom itt tiszta profi emberekell találom szembe magamat. Abban szeretném kérni segítségeteket hogy igyunk sok ásványvizet?:O
ritakonyhaja 10 évvel ezelőtt
Kedves regenerálódni vágyók! A tartósítószerek, és minden szintetikusan előállított anyag (így a gyógyszerek is) nem tud teljesen kiürülni a szervezetből. Ez azért van, mert a szervezetünk a természetes anyagok feldolgozására lett kitalálva. Évekig, évtizedekig küzd, aztán megadja magát. Jönnek az allergiák, rákso betegségek, és az elhízás is. A kiürülni nem tudó méreganyagok ugyanis zsírokkal veszik magukat körbe. Én igyekszem mindent természetes alapanyagból főzni (semmi por, előre készített zacskós izé), receptjeimet a www.ritakonyhaja.hu receptmagazinban gyűjtöm. Illetve napi szinten méregtelenítek a sunrider tisztító italaival. Elmúlt az allergia, nincs fejfájás, tele vagyok energiával, rengeteget fogytam...stb. Akit ez utóbbi méregtelenítés érdekel, az keressen nyugodtan
kosnaijudit 11 évvel ezelőtt
Kedves egészségre vágyók! Ha lúgosítással, tisztítókúrákkal, egészséges életmóddal kapcsolatos kérdéseitek vannak, nézzetek be oldalamra: www.eletmodvaltas.gportal.hu. Életmódtanácsadással foglalkozó orvos-természetgyógyász vagyok, szívesen segítek, ha ilyesmibe szeretnétek vágni a fejszéteket! Kérdéseket is szívesen veszek az oldalon, ha beregisztráltok, fel tudjátok őket tenni. A jó hír, hogy nem kerül semmi méregdrágába, ha az ember tudja, hogyan csinálja!:) További szép, egészségben gazdag, nyugodalmas jó éjt kívánok mindenkinek!
krisz11 11 évvel ezelőtt
Köszi Nehezbombazo.
makizsolt 11 évvel ezelőtt
Regisztrálj a www.arenaklub.hu közöségi oldalra és az első 5000 regisztráló pendrivot kap ajándékba. Jó szórakozást
Nehézbombázó 11 évvel ezelőtt
Szia! :) Itt találsz információt: http://www.wellnesscafe.hu/dieta/200705/a_lugositas_alapjai Ha még többet szeretnél megtudni, írd be a keresőbe: lúgosítás. Bár főleg csodaszereket ajánlanak, jó drágán. :*
krisz11 11 évvel ezelőtt
Sziasztok. Tudna valaki segiteni, hogy mit kell tennem/ennem ha nagyon el vagyok savasodva? Mindenfele csodapirulat es porokat lehet kapni, de en valami egeszsegesebbet keresek. Mik azok a növenyek amik lugositanak. Hogy lehet tartosan helyreallitani az egyensulyt? Velemeny? Tanacs?
pffjudit 11 évvel ezelőtt
Szia! bio gyümi és zöldsépor? bővebben. pffjudit@gmail.com üdv Judit
Emerald Magic 11 évvel ezelőtt
Hali! Én most csak a cukor részéhez szólnék hozzá Kriszti kérdezted, mivel helyettesíthető a cukor. Mi Stevia-t használunk. Ezt szinte már minden bioboltban lehet kapni. Van zöld, szárított levél formában, kávéba tehető kis \"tabletta\" formában...stb. Nagyon jó íze van, és garantáltan egészséges.
icrod1 12 évvel ezelőtt
Szerintem időnként nem árt egy tisztítókúra! http://www.tisztitokura.extra.hu Kis segítség hozzá.
barany55 12 évvel ezelőtt
Bővítés az előbb megjelent\" mit ajánlotok?\" Ági vagyok egyébként
Bővítés az előbb megjelent\" mit ajánlotok?\" Ági vagyok egyébként
Sziasztok! Még sosem vettem részt ilyen beszélgetésekben. Segítséget várok. Igaz még tavasz sincs, de én már a befőzésre gondolok. Cukor nélkül szerenék az idén lekvárt és befőttet eltenni. Mit ajánlotok?
krisi75 12 évvel ezelőtt
Sziasztok! Nem jártam még itt, de lehet, hogy tudnátok segíteni. Szeretném minél jobban kicselezni a tartósító szereket, főleg másfél éves kislányom számára, aki imádja a gyümölcsöket. Szerencsére a nagyszülőknek van kiskertjük, ahol finom zöldségek és gyümölcsök teremnek. Persze nem annyi, amennyi az egész család éves igénye, de még így is szerencsésebb, mint sok kortársa. Arra gondoltam, hogy idén már lehetne eltenni dolgokat télre. A nagyik befőznek barackot, meggyet, de szeretném megtudni, hogyan lehet aszalt gyümölcsöket készíteni. Tippem, hogy talán ha sütőbe raknám... de nem tudom mennyi idő kell neki. Gyümölcsaszalóról is hallottam, de pénzt nem adnék ki. Van valakinek ötlete? köszi előre is Kriszta
ibolyka43 12 évvel ezelőtt
Hát itt nem nagy a tolongás lányok!!
ibolyka43 12 évvel ezelőtt
sziasztok.! Én még új vagyok ebben a topikban .szeretném ha valaki megmondaná,ha valki megmondaná,a szőlőtől lehet -e csalánkiütést kapni,ugyanis évekkel ezelőtt az epertől kaptam. Nemrég csipkebogyó lekvárt ettem,mert nagyon szeretem,esetleg lehetséges,hogy attól van-e? Válaszotokat várom. Üdvözlettel: IBOLYKA(F)
bordaska 12 évvel ezelőtt
Altalanosan, barkinek! Orvendek, hogy a cukorrol olvashatok ebben a forumban, nalam is ugyanazok a hatasok jelentkeztek, egyaltalan nem kivanom mar. A gyumolcsoket imadom. Arrol erdeklodnek, hogy a gyumolcsbefotteket telire mivel lehet eltenni, mezem van rengeteg, biztos forrasbol, de nem tudom, hogy az tartosit-e vagy sem. Ezekben a kerdesekben hogy szoktatok eljarni? Legjobbakat, Bordaska
D. Gabi 13 évvel ezelőtt
Szia Teri! Csak egyet tudok érteni veled, mindent elmondtál ami lényeges. A kulcsszó, hogy közvetlenül nem hízlalnak a vitaminok, de bizony magam is azt tapasztaltam, hogy az étvágy igencsak megnő tőlük. Ennek ellenére magam sem szoktam sűrűn betegeskedni. Egyetlen esetben betegszem meg, ha a párom elkap valami nyavalyát. Akkor tuti, hogy rámragad. De ez télen max egy kis nátha és ennyi. Szóval támogatom a változatos és egészséges táplálkozást! Zsuzsi! Szerintem Te is inkább így próbálj vitamint vinni a szervezetedbe!
Nehézbombázó 13 évvel ezelőtt
Szia Zsuzsa! :) Mivel látom, eddig senki nem válaszolt Neked, ezért leírom, hogy eddig én mit tudtam meg a témáról, ill mit tapasztaltam. A különböző gyárilag előállított termékek messze nem szívódnak fel olyan mértékben és hatásosan, mint természetes alakjukban, tehát az élelmiszerekkel. Sőt, a gyári bioflavonoidokról és a bétakarotinról nemrég azt olvastam, hogy a testben már kialakult daganatos folyamatokat felgyorsíthatják. Ráadásul, ahogy az immunrendszer erősödik, nő az étvágy is. Tehát közvetlenül nem hízlalnak. És hogy mennyire bio a bio, azt nem lehet tudni teljes bizonyossággal, ez is üzletté vált, mert sokan keresik az így jelölt termékeket, sokmindenre ráírhatják, hogy bio. Mint ahogy a fogyókúra is jó üzlet lett, bármit el lehet adni, ha azt állítják róla, hogy fogyaszt! Én sosem szedek semmiféle vitamintablettát, a télen mégsem voltam beteg. Máskor is csak ritkán szoktam. A változatos, megfelelő összetételű táplálkozás egy egészséges embernek elég. Ha mégis mindenképpen szükség van valami kiegészítőre, orvossal vagy dietetikus szakemberrel beszéld meg. Egyébként pedig csak az nem hízlal, amit nem eszünk meg! ;) Fogyni tartósan csak úgy lehet, ha az alapanyagcseréhez szükséges kalóriamennyiségnél kb. 400-500 kalóriával kevesebbet viszünk be. Ez az egyenleg függ attól is, hogy mennyit használunk fel. Remélem, tudtam segíteni, vagy legalábbis vitaalapot adtam! .) :*Teri
zsuzsahungary 13 évvel ezelőtt
valaki nem tudja az immunerosito biokeszitmenyek hizlalnak??? ugy hallottam, meghogy a centrum tabletta is vagy egyebb vitamintablettak, valaki errol tud valamit??? koszonom a hozzaszolasotokat elore is, nagyon erdekel mindenki velemenye Zsuzsa:)
AKriszti 13 évvel ezelőtt
Szia Gabi! Én is úgy pontosan úgy tapasztaltam, ahogy Te - mióta nem eszem cukrot pl, azóta nem is kívánom. Sőt, ha mostanában megeszek egy cukrászsütit, a nagy részét otthagyom, mert túl édesnek, szinte geilnek érzem. Szóval, én hiszek abban, hogy a megszokás nagy úr. Voltaképpen ételek terén az egész ízlésünk a megszokással alakul ki. Viszont jó hír, hogy ugyanilyen alapon meg is tudjuk változtatni. Persze nehéz, mert ha mi akarjuk is a változást, a család lehet, hogy ellenáll. Nálunk a gyerekek elég jól átszoktak az egészségesebb kajára: először a műkaját hagytuk el teljesen (mondjuk, régebben sem vitték túlzásba a csipszek és édességek fogyasztását, de most teljesen elhagytuk), kiiktattam olyan dolgokat, mint a cukros corn flakesek, a virslik, az összes zacskós kaja. Kivettem őket az iskolai étkeztetésből, otthon esznek. Csak friss áruból főzök, kerülöm a vegeta-féléket, fűszerkeverékeket, leveskockákat, stb. A cukrot teljesen elhagytuk. Nálunk is csak a férjem az, aki ellenáll.:) Ő is imádja a konzervkajákat, az édességeket. (Igaz,pl legalább soha nem ivott alkoholt) De azért ő is kezdi belátni, néha azért lázadozik, mondván, hgoy papagájeledelt kell ennie.:) A TV-t mi úgy csökkentjük, hogy a gyerekeknek el kell dönteniük, melyik műsort akarják nézni. Nincsen csak úgy általában TV-zés. A kedvenc műsorokat megnézhetik. Playstation, gameboy játék csak hétvégén lehet. Tévézésnél, ha jön a reklám, azonnal levesszük a hangot. Vagy kikapcsoljuk addig. És szigorúan nem eszünk tévénézés közben. Csak az asztalnál. Ez nagyon fontos ahhoz, hogy ne alakuljanak ki rossz szokások. Olyasmi, hogy az evést összekötjük valami mással. Na, ebből alakul ki a nasizási szokás, és észre sem veszi az ember, már többet evett össze, mint amire szüksége van, olyan, mint egy lavina. A steviát még mindig nem vettem meg. De valahogy rájöttem, hogy nem is nagyon édesítünk semmit. Sütibe azért kellene valami. Eddig - télen - almáslepényt csináltunk, és abba nem kellett édesítés, mert az alma maga is édes. Csak fahéjat tettem bele. A tésztájába meg egyáltalán nem, és nagyon finom volt. De most már mást is fogok készíteni azért, úgyhogy teszek majd egy látogatást abba a bioboltba. Szép napot mindenkinek!:)
D. Gabi 13 évvel ezelőtt
Szia! Köszi a választ!
Pusikó 13 évvel ezelőtt
Kedves Gabi, (F)(F) Félreérthettél, nem azt írtam, hogy a sacharinnál édesebb, hanem a cukornál. Ez nagyon nem mindegy, mert a sacharin is 15-20-szor édesebb a cukornál. Egy pici bogyó cukorral nem tudnád meginni a kávédat, de a sztiviával igen. Amúgy poralakot csak akkor érdemes venni - szerintem - ha sütni akarsz vele, de nagyon nehéz lehet a mértékét kiszámítani, hogy ne legyen túl édes, de az ellenkezője sem. Jó kisérletezést! (Nekem a csepp vált be a legjobban. 1 bögre kávéba - kb. 2 dl - 2 csepp.) :*(L)
D. Gabi 13 évvel ezelőtt
Én is vettem Steviát, bogyó formában. Piszok drága volt, de persze rossz boltot választottam, csak nagyon megörültem, hogy találtam valahol. Nehéz kitapasztalni, hogy hol lel az ember bizonyos dolgokat. Az egyik összetevőt az egyik bioboltban lehet kapni, a másikat máshol. Figyelni kell. Amúgy mellékíze nincs, de nekem a bogyó nem tűnt édesebbnek mint a \"szaharin\". Ugyanannyit kellett a kávémba tenni. Azért kipróbálom a por alakot is, és megnézem az Oktogonon a bio boltot is.
D. Gabi 13 évvel ezelőtt
A 10. hozzászóláshoz (is): Sajnos bennem is mindig megfogalmazódik a gondolat, hogy vajon mivel is etetik a bio-csirkét, tényleg bio e a bio... Hiszen amikor egy szimpla paprikában olyanokat találnak, hogy Colombusz is forog a sírjában.... elképesztő!!!! Mindig is fogékony voltam, hogy kicsit egészségesebben együnk, igyunk, de hát rám is hatnak a \"hozzászokást elősegítő\" dolgok a kajákban. Megfigyeltem, hogy ha tudatosan nem eszem csokit, vagy chipset hetekig, akkor szép lassan már nem is kívánom. Tisztára mint valami kábítószer. Sajnos azonban a párom imádja a konzerv kajákat. Mondhatnátok, hogy milyen szarul főzhetek, de nem igaz, mert az általam főzötteket is imádja! Úgyhogy néha fölöslegesnek érzem főzni.... A másik nagy gond, hogy a munkahelyen van meleg étkezésre lehetőség, és így a cég nem hajlandó kajautalványt adni. Úgyhogy csak gyűlik, csak gyűlik a sok pénz a kártyámon, amit bizony le kell vásárolni. Elég nehéz ügy. Mert mi egészséges van egy menzán? A saláták talán. De havi 8000-erért salit venni!!!! xxx A tejet nagyon imádom, és ezért nem is akarok lemondani róla. És azzal lehet sütni, főzni is. Ám, ha már tej, akkor legyen TSZ tej. Manapság sokfelé járnak tejeseautók, és a piacokon is szokott parkolni egy-egy. Tudom, hogy zsírosabb, de talán igazibb. Talán. xxx Nem vagyok túlontúl TV-párti, szeretek lefekvés előtt inkább olvasgatni, de bizony én is függő vagyok. És ezt tényleg úgy lehet lemérni, ha megvonják az embertől. Mert addig mindenki azt mondja, hogy csak a Fókuszt szoktam nézni, meg az esti filmet, néha a helyszínelőket, na meg a Juszt műsorát, jaj, és az az édes sorozat a .... Szóval napi 4-5 órányi butulás. Másrészt tök jó dolog, amikor munka után hazmész, és nem kell koncentrálnod, csak benyomod a TV-t és kész. Ideig-óráig. Viszont azt vettem észre, és sérelmezem is, hogy már a kajálások is TV mellett mennek. Mindig mondom a páromnak, hogy \"kapcsolatunk\" hajnalán nem így volt. Hazamentünk este, és vacsi közben beszéltük meg a napi dolgokat. Aztán a fürdőben folytattuk. Most meg milyen praktikus, hogy a kádból is látni a TV-t. De a hálószobai tv még mindig tabu. De meddig? Hétvégén volt egy húsz perces áramszünet nálunk. Furi volt rádöbbenni, hogy manapság még egy csomag pattogaott kukoricát sem tudunk áram nélkül készíteni. Régen voltak azok a jó kis gázon pattogtathatók. :) És persze a gyerekek is a TV-hez vannak nőve. Az öt éves \"mostoha\" lányom múlt héten kapott egy barbit a névnapjára. Ő választotta. Mit ne mondjak, kb 3 órára foglalta le. Aztán jött a kérdés: TV-zhetek???? Mondta is neki az apja,hogy elég szomorú, hogy csak a TV-vel tudja elfoglalni magát. (Néha ő is! Nem sok könyvet láttam a kezében ezeddig, pedig nagyon tájékozott, és imádja a történelmet - tv-ből!!) Na, kicsit dolgozom is, aztán még jövök! Bocsi, de hirtelen két oldalnyi hozzászólást néztem át, és nagyon érdekes dolgokról szólt, muszáj volt lereagálni.
Köszönöm, meg fogom próbálni!:)
Pusikó 13 évvel ezelőtt
Szia, AKriszti, (F) A sztiviának semmilyen mellékíze nincs, sütöttem is már vele, de ott a poralakot érdemes használni. Persze, elég nehéz kiszámítani a mennyiséget, de inkább kevesebbet, mint többet tegyél bele, mert nagyon édes. Az Oktogonon az Andrássy út páros oldalánál, ha szemben állsz a Hősök terével, balkézre esik. Valami Natursziget, vagy hasonló neve van. Mellette van egy nagy közért és a másik oldalán egy Swatch órabolt. Biztosan megtalálod! Sok sikert!:*:*
Az Oktogonnak egyébként melyik részén van a biobolt? Köszi!
Szia! Köszi a tippet, a steviát ismerem, pontosabban szárított, zöld növény alakjában van is, de eddig ilyen formában nem tudtam használni. Azt hiszem, én is ki fogom próbálni a csepp vagy fehérített por alakban. Lehet, hogy azért sem merült fel, mert igazából sem kávéba, sem teába nem használok édesítést. Inkább sütikbe kellene valami alternatíva. Viszont kérdeznék: sokan mondják, a steviának van valami mellékíze. Ezt Te tapasztalod? A másik: sütni próbáltál már vele? Bevált ott is? Köszi!:)
Pusikó 13 évvel ezelőtt
Bocs, az előbbi cukorregényem AKrisztinek szólt, ha még aktuális.(L)
Pusikó 13 évvel ezelőtt
Sziasztok (F)(F) Az előbb már írtam egy regényt, de elszállt. Most csak egy szó a cukorról, illetve annak kiváltásáról. Ismeritek a steviát? Évszázadok óta honos indián növény, abszolut természetes, 10-15-ször édesebb a cukornál. Semmi aszpartam, semmi cukor, semmi tartósító. ÉS SEMMI KALÓRIA!!! Próbáljátok ki, bár nem olcsó, de nagyon kiadós. Én másfél liter teába 12(!) cseppet teszek. Egy 50 ml-es üveg, vagy 300 db tabletta 2.000.-Ft körül van, bolttól függően. Csak bioboltban kapható. Pestiek: az Oktogonon. Puszi mindenkinek, Ági.:*(L)
hitildike 13 évvel ezelőtt
Szijjja.Én néha beleunok akkor tovább adom és kérek belőle vissza.Most nem hagyom,hogy elvesszen ezért kísérletezünk Piroskával(ő küldte),hogy ,hogyan tudnánk tarósan pihentetni.No ma nem leszek fenn sokáig mert már háborog a szervezetem.Megpróbálok 22-órakor elpihenni és olvasással elálmosítani magam.Ha nem megy max 23-kor beveszem bogyóm.Puszi.Írjál még,hogy készűlsz a dólgozóba.
szhlili 13 évvel ezelőtt
Szia, most is embertelen az időpont, látod? Olvastalak ám a kefirgombás topicon! Nekem novemberben elvette egy természetgyógyász a kedvem, azt mondta, hogy a lányommal együtt candidások vagunk, úgyhogy a kefirről letiltott, pedig fincsi. ( azóta a dokim megcáfolta, csak a lányomnak kell továbbra is diétásan főznöm)De még a hatása alatt vagyok.:~( Jó éjt (F) : Lilian
Szia Lili.Te is ilyen őőőrűt vagy,hogy ilyenkor még gép előtt vagy???Semmi gond nem vagyunk elkötelezve,Belestem semmi megyek tovább.Én sem jutok el mindig minden topicra.Ha tudsz úgy is jösz.Puszika.
szhlili 13 évvel ezelőtt
Szia Ildi, bocs, hogy csak ,most írik vissza, de én is vagyok itt is- ott is!:D Menet közben pedig a kisfiam idült náthájával, ill. inkább orrdugulásával orvoshoz járunk, a másik két gyerkőccel is mindig történik valami, zajlik az élet rendesen. A nap meg csak 24 óra, ez nekem kevés!!:~( Annyi mindent kell ill. kellene csinálnom, hogy most inkább le sem írom, mert akkor frusztálom magam. Talán a holnap hosszabb lesz, üdv: Lilian
Szia Lili.Ígen erről beszéltem én 5 topicon írok kettő van ahol majd azonos a társaság de mégsem.Mindenütt vannak más tagok és más téma is de már rég nem a topic címéről dumcsiznuk.Néha azért eszünkbe jut akkor nekiugrunk és lassan elszáll a lelekesedésünk.Nem is értem miért?;););) nem a kilóink.?No most csak bekukk mert fő a leveském meg a paprikás csibe.Jó sok, a héten abból akarok variálni,az ünnepek alatt kicsit beleuntam a főzésbe.Nálunk nagyüzemi a látogatás,hál istennek sok a gyerek meg az unoka.Puszi majd este benézek.
szhlili 13 évvel ezelőtt
Szia Ildi, megpróbálom rövidre fogni, mert fáradt vagyok egy kissé... Én is hadarok, itt a gépen is, ezért néha melléütök én is!De ez csak azért van, mert olyan jó a beszélőkém....;) Nálunk 3 gyerkőc van:18-14-10 évesek. A két nagyobbik kis-nagylány, a pici fiú.Én 41 éves vagyok és szombathelyi. ( Nem szeretem leírni, hány éves vagyok, mert szerencsére nem ennyinek érzem magam, de ezzel valószínű mindenki így van .Csak ahogy nőttek a gyerekek, valahogy valószinűtlenül gyorsan elsuhantak az évek...Fel sem tűnt közben....) Azt tényleg örömmel vettem észre, hogy itt klasszul lehet barátkozni! Ki fogom használni a lehetőséget, ha nem gond!Láttam, Te is írsz másik topicon, én is mindenfelé figyelgetek. Szóval mára ennyit üdv: :* Lilian
a szomorú pofika kettős pont lenyomott 8-as.nem gond, olvashatsz még tőlem is baromságokat.Nekem néha az újjam is hadar mint a nyelevem:~(:~(:~(:~(
Szia Lilian.Bocsi ezt a topicot annó én indítottam de nem volt nagy az érdeklődés aztán megfeledkeztem róla.Ha nem tölti ki a téma akkor is írhatunk bármiről,mosti már figyelem.Én másik topicon is vagyok már régen nem arról szól amivel indult de jókat dumcsizunk.Barátságok is szövődhetnek.Nyugodtan kanyarodj el a témától írjál magadról amennyit megakarsz osztani velem ,velünk.Én 53-éves vagyok,Fejér megyében élek.két lányom 34-31-évesek.4 unokám van,nem vagyunk pehelysúlyuak.Ebből érted,hogy fontos az evés de nem a készételekből.Ha még van időd apránkét vezesedd be a csládot a háztartásba.Nálunk annó,mindenkinek meg volt a feladata.Nem állandó,hogy ne legyen uncsi.Aztán,hogy a lányok hogyan üzletelték le az engem nem zavart csak meg legyen oldva.Én annó tesómmal üzleteltem.Városról falura kerűltünk,nekem nem feküdt a kerti munka,nővéremnek igen.Főzéssel, takarítással kiváltottam.No ő most is falun él,gazdálkodik én megint városi leány vagyok:):):):):)Látom elég későn írtál tegnap.Én éjjeli bagoly vagyok,lehet Te is??Majd benézek este is hátha megcsíplek akkor folyamatosan dumcsizhatunk.Puszika:*:*:*
szhlili 13 évvel ezelőtt
Ildikó! az a szomorú arcocska a végére nem tudom hogy került, valamit elütöttem , de nagyon. Az is virág akart lenni.... Bocsi! Lilian
szhlili 13 évvel ezelőtt
Szia Ildikó, megörültem neked, már azt hittem senki nem ír...:~( Még nem kezdtem el dolgozni, pár hónapom még van, hogy \"átszervezzem\" az életünket és a gyerekeket is kicsit önállósítsam.Merthogy még nem azok, nem voltak rászorulva, én meg nem erőltettem. Mindegyik igen jó tanuló, különórák, stb, gondoltam, legalább ebben könnyítek az életükön .A suliban úgyis eléggé leterheltek. Nem gondoltam, hogy ez ekkora gond lehet...Nem baj, majd lassan mindannyian belejövünk! Üdv:(F) (F)Lilian
Szia Lilian.Bocsi ,hogy elhanyagoltam ezt a topicot de annyira nem láttam érdeklődést iránta,hogy jó ideje felé sem néztem.Most fedeztem fel,hogy van (új)hozzászólás.Zárójelben az új mert még tavaly írtad:):):):)Nos ezt a családoddal tényleg nehéz lesz megszoktatnod.Gondolom azóta már elkezdtél dolgozni akkor hiába adnék tanácsot.Ismernem kéne gyermekeid elfoglaltságát.Mennyire önállóak ha Te nem vagy otthon.Mikrózás,félkész étel befejezés:Ez alatt a Te általad odakészítettekre gondolok.Véletlenűl sem a bolti fagyasztóból kikap,otthon bevág,megint kikap,mikró,egyéb.Milyen lenne 7-végéd,mennyire segít be a család?No akármennyire kipárnáztad életüket azt is meg kell értsék ha változás áll be.Ha önös érdekből mennél (karriervágy)akkor is bekellene segítsenek.Én sokáig házi koszton tartottam a családot megszoktuk.Történt 1x váltás,maszek lettem,.No éjjel nappal bolt ,árú beszerzés,még sokszor 7-végén is.Befizettünk egy közeli étterembe.Sajna 1 hónapra kellett előre.Ne tudd meg annyi kaját umbuldáltam vagy borítottam ki.Akkor ráálltam a 7-végi főzésre amit lehet fagyasztani.Pörkölt nagyon hálás dolog ezerféle képpen el lehet dugicolni a kajákban.Palacsinta,rakott züldség félék, gulyás stbNo ezalatt ne azt értsd,hogy csak azt ettünk ez csak 1 tipp volt.Abban az időben a húst is panírozva fagysztottam.Fasírotott kigombócólva,sültek saját zsírban.Ezalatt ne azt értsd,hogy átfőztem a 7-végét.Amit főztem azt mind dupláját az addiginál.Fagysztómnál leltár füzet,amit kivettem lehúztam.Ha nem tudtam mit ennénk leltár olvasás volt,vagy ez van alapon.Előbb utóbb utól éred magad,nem kell az egész pihenő napot a konyhában tölteni.No egyenlöre ennyi tippem volt.Üdvözöllek Ildikó.:O:O:O:O:O
szhlili 13 évvel ezelőtt
Kedves Kriszti! Látom, Te is harcos ellensége vagy ezeknek az embert pusztitó adalékanyagoknak, teljesen igazad van. Ezzel kapcs. egy dolog nem hagy nyugodni már sok-sok éve: mi a csudáért kellenek e különböző E-k a mirelit élelmiszerekbe?????? A gyorsfagyasztás mechanizmusával alapvetően nincs semmi baj, ha friss az élelmiszer amit megfelelő gyorsasággal lefagyasztanak minusz 18 fokra és nem szakad meg a hűtőlánc, akkor ebből nyugodtan ehetnénk. Csak azt nem birom felfogni, ezeket is minek nyomják tele különböző szinezékekkel, stabilizátorokkal, állományjavitókkal.Tanultam táplálkozástudományt, tanultam a gyorsfagyasztásról is ezen belül, és higgyétek el, a fagyasztott élelmiszer ezek nélkül is elállna ugyanannyi ideig, mint igy!!!!!!!!( bocsi, nincs hosszú i ezen a gépen) Persze, biztos elfelejtettem, hogy igy olcsóbb, vacakabb alapanyaggal is szépen néz ki az a készétel,a tömegeknek meg úgyis mindegy mit kapnak!!??????? Lilian
szhlili 13 évvel ezelőtt
Sziasztok lányok, ma olvastam végig ezt a topicot, ami jelenleg még ugyan nem túl hosszú, de a tartalmát tekintve annál fontosabb! Röviden:nagyon tetszik! Alapvetően egyetértek szinte mindennel, hiszen a \" nagyüzemi ételgyárak\" valóban lelkifurdalás nélkül mérgeznek minket , nekik csakis a profit a fontos.Kit érdekel ott, hogy milyen szörnyű betegségeket gyűjt be az ezzel táplálkozó, hogy kövér lesz stb, a kutyát sem érdekli.....Különben meg mit gondoltok, miből tennének szert megaprofitra a gyógyszergyárak, ha lényegesen kevesebb lenne a beteg ember?Nagyon naiv az, aki azt hiszi, hogy az ő érdekük is az egészséges életmódra nevelés.Jézusom, ha valaki ezt elolvassa, azt hiszi paranoiás vagyok, mert ez már teljesen úgy néz ki, mint egy összeesküvés elmélet........ Pedig félek, hogy nem az! Tudjátok, tényleg alapvető kötelessége egy szülőnek a gyerekkel megértetni, hogy igenis lehet cola és chips nélkül élni, erről még nem is olyan nehéz szerintem őket meggyőzni.( Nekem 3 gyerkőcöm van, ez sikerült) Szerintem a nehézségek ott kezdődnek, hogy ezek a készételgyártók azt használják ki alapvetően, hogy felpörgött az élet, nem úgy zajlik mint rég, amikor anyuka és nagyi otthon csakis a család ellátásával kellett ,hogy foglalkozzon. Nemhogy anyuka de sokszor még a nagyi is dolgozik, étel meg kell a családnak....Este 6 után pedig a hullafáradtan és agyonstresszelten hazatérő anyuka már nem megy a biopiacra és talán gondolkodni is fáradt ahhoz, hogy az ételek összetételén töprengjen. Bevallom, én meg tudom érteni őt is. Nekem abban a szerencsében volt részem, hogy extra hosszú ideig itthon lehettem a gyermekeimmel,de a közeljövőben már muszáj lesz visszamennem, mivel a nagylányom egyetemre megy, ehhez pedig kell még egy fizetés, mondanom sem kell.Az én munkaterületem sem az a nyugisnak mondható , 8-tól 4-ig elfoglaltság, bár ilyen talán már nem is létezik..... Szóval elképzelésem sincs, mi lesz az én kis mindenféle szempontból \"kipárnázott\"körülményeket élvező családommal, akik az iskolai menzát csak hirből ismerték!!l Eddig én is mindent megtettem az egészségesebb , ehető ételekkel az egészségükért, de ez ezután nem lesz egyszerű .... Ha valakinek tippje van arra vonatkozólag, hogy lehet ezt megoldani úgy, hogy azért néha itthon le is ülhessek egy kicsit és aludni is legyen időm-azt örömmel fogadnám!!( férj, mint segitség kilőve, mert ő, mint fő családfenntartó tényleg csak este 8 körül ér haza, heteket kiküldetésben külföldön:tehát tovább már nem lehet kiszipolyozni) Bocs, hogy elkanyarodtam az alapvető témától, de szerintem alapvető összefüggés azért van e dolgok között! Üdv.Lilian
Tegnap volt szó egy műsorban a klónozásról, és elgondolkodtam rajta. Mindenfélét várnak tőle, hogy majd az ilyen tipikusan civilizációs betegségeknél, mint a cukorbetegség, szívrendszerei problémák, rák, valamit lehet tenni általa. Új szívizmot fejleszteni, új hasnyálmirigyet, stb. Ez mind szép, azt mondtam, de vajon nem tűnik kissé visszaélésnek? Egy életen át mérgezzük magunkat adalékanyagokkal, cukorral, túl sok evéssel, nem beszélve egyéb káros dolgokról (dohányzás, alkohol pl). Erre igazából nem hívják fel a figyelmet, csak nagy általánosságban beszélnek róla, az emberek nem tudják pontosan, mit is kéne tenni. És így, általánosságban is csak most beszélnek róla, korábban az volt, hogy milyen jó a csomagolt, félkész áru, perceken belül kész a vacsora az egész családnak. És még most is arra megy az ösztönzés, hogy fogyassz, fogyassz! Senki sem tiltja be a káros adalékanyagokat, mondván, hogy abban az egy bizonyos élelmiszerben található mennyiség még nem halálos, nem okoz betegséget. Igen ám, de nem csak egyfélét eszünk meg! Senki sem tiltja be a cukros üdítőket, de még a figyelmet sem lehet felhívni rá, hogy káros.Nem része az iskolai oktatásnak a felvilágosítás ezzel kapcsolatban. Ellenkezőleg: a fiataloknak minden reklám azt sugallja, hogy milyen jó, hogy egy egész életérzés! Mert van pénz rá, hogy ezt a képet sulykolják beléjük. És akkor jön néhány tudós, és azt mondja, nem baj, majd fejlesztünk új hasnyálmirigyet nektek, és folytathatjátok a káros életmódot. Na jó, persze nem ezt mondják, és jó is, ha lesz olyan gyógymód, ami még nem volt, na de nem a gyökerénél kellene először megragadni a problémát, és az okokat kiirtani? Bocs, hogy keserűre sikeredett ez az írás. Kár, hogy ilyen topicokat nem néz senki. Talán azért van, mert nem a fogyis oldalon szerepel, hanem az ételallergiák között. És kit érdekel az ételallergia? mindenki fogyni akar! Pedig annak is valami oka van, hogy annyi ember allergiás!
Szia, Ildikó! *Megnyugtat*, hogy nem csak én jártam így, ugyanis nekem is volt már egy nevem (Annakriszti), de újra kellett regisztrálnom, mert nem fogadta el az új rendszer a jelszavamat. Már megijedtem, hogy akárhányszor bekapcsolódom egy ilyen topicba, mindig megszűnik. Így jártam a *cukorblues*szal is például. De szerencsére, Te vagy, és remélem, a többiek is megtalálják, akiket érdekel!:) Szerintem érdemes ilyesmiről is beszélni, nem csak magáról a fogyókúráról. Most én is csak ennyit, és akkor majd várom az okos gondolataitokat!:) Sziasztok!

Magazin