Keress receptre vagy hozzávalóra
Recept feltöltés
Kategóriák

FÓRUM

Kategóriák

Kombucha

43
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá!
biomimikri 3 évvel ezelőtt
Kedves gombászok! Érdeklődni szeretnék,nincs -e valakinek elfekvőben kombucha gombája,nagyon boldog lennék , ha valaki gondolna rám. :) Ha tudnátok adni,légyszi ide írjatok: juliannaerdosi@gmail.com Előre is nagyon köszi mindenkinek!
vimano14 4 évvel ezelőtt
Sajna fél kg gomba kuka..... :~(
ptunde98 5 évvel ezelőtt
Kedves kombucha gomba tea Fogyasztók! Régóta kutatok gomba után! Sajnos az enyém évekkel ezelőtt tönkre ment. Ha van valakinek ,Körmend környékén, kérem írjon az alábbi címre:ptunde98@gmail.hu :)
Sacika13 5 évvel ezelőtt
Kedves mazso99! Ha még aktuális az ajánlás, szeretnék gombát, mert vannak problémák a családban amire nagyon jó szolgálatot tenne. Budapesten lakom a Corvin Plaza-nál, e-mail címem: saci-kb@hotmail.com Előre is köszi, :)
vimano14 5 évvel ezelőtt
Még annyit,hogy ha valaki erre járna hisz pl. Hévíztől,Füredtől sem vagyunk messze az emailem: roxyka07@citromail.hu - mert ide ritkán tévedek...egyébként már nagyon lekéne választanom egy adagot, mert már kezd nagyon savanyú lenni és ez valószínüleg azért van,mert sok a gomba
vimano14 5 évvel ezelőtt
Most szerintem olyan 2 adag kombucha gombám van, (mivel nem olyan régen kellett sajnos megválnom elég vastag gombától), ha jár valaki Révfülöp felé, megbeszélhetjük, szívesen adok. :)
vimano14 5 évvel ezelőtt
Szia! Bocs,de ritkán járok erre, sajna nem jön értesítés ha valaki üzen. Na szóval, most már újra tudnék adni gombát, viszont kicsit messze lakom tőled, Révfülöpön. Ha erre jársz, szívesen teszek félre neked. Tibeti kefírgombát mostanában nem használtam, kicsit macerás volt,bár sok évig tartottam,egyenlőre a kombuchát iszom és a bolti kaukázusi kefírt.
Szelvesz 5 évvel ezelőtt
Kedves Vimano14! Ha van még felesleges Kombucha gombád, szeretnék kérni bellőle,nagyon örülnék neki! e-mail címem:szelveszkisasszony@windowslive.com A részleteket megbeszéljük személyesen. előre is köszönöm, Kriszti :)
Rozsa52 5 évvel ezelőtt
Akinem Pécsen gombára lenne szüksége annak 1000ft-ért adok. Tel:20-5688171
Rozsa52 5 évvel ezelőtt
Kár kidobni a gombát azt is meg lehet enni.Minden nap egy kis darabkát elrágni.A hatása megegyezik a táéval.
harmony9 5 évvel ezelőtt
Kedves Vimano14! Ha van még felesleges Kombucha gombád, nagyon örülnék neki! Itt tudsz elérni: myletters3@yahoo.com A részleteket megbeszéljük személyesen. üdv, Rita :)
direttamente 5 évvel ezelőtt
Kedves vitamino 14 Nagyon szeretnék én is készíteni ilyen italt. Ha van \"szaporulatod\" nagy örömmel fogadnám. Érden lakom, de szívesen elmegyek érte. Nekem van kaukázusi kefirgombám, ha érdekel szívesen viszek. Válaszod várom: misi1direttamente@freemail. hu címre. Szép napot ! Üdv: Mihály
vimano14 5 évvel ezelőtt
Én szinte kilószámra vagyok kénytelen kidobni a gombát, pláne nyáron mikor nagyon szaporodik. :~(
szilzsuzsi 5 évvel ezelőtt
Kedves mazso99! Ha még aktuális a felajánlásod, én is szeretnék egy gombát, egy kis oltóanyaggal! Bp-i vagyok, bárhova elmennékl érte. Férjemnek vacak a gyomra, nagy segítség lenne! üdv, szilzsuzsi (susan.szilagyi@gmail.com)
eszerka 5 évvel ezelőtt
Kedves mazso99! Érdeklődni szeretnék, hogy az ajánlatod a gomba ajándékozásra áll-e még. Amennyiben igen, megkérnélek jelezz nekem vissza, hogy egyeztethessünk az eszerka@freemail.hu-s emailra. Előre is köszönöm! :) (F) Krisztina
johi2001 6 évvel ezelőtt
Sziasztok! Látogassatok el a következő fb. oldalra. Itt lehet rendelni.... (én 800ft-ért kaptam postával együtt a gombát+indítót) https://www.facebook.com/pages/Kombucha-Tea/331146353672051
ekavati 6 évvel ezelőtt
Szia Mazso99! Nekem is szükségem lenne egy kombucha gombára. Ha még tudsz adni, nagyon hálás lennék. Kérlek írj az ekavati@gmail.com címre. Budapesten júni 10-14-ig leszek, akkor el tudnék menni érte. Köszönet!
Alterigo 6 évvel ezelőtt
Kedves Mazso99! Elpusztult a kombuchám, Bp.-i vagyok. Tudnál adni, teljesen ingyen nem kívánom. Üdv. mihmes@gmail.com tel . :2913609(az előző hozzászolásom téveselőzményre ment, bocsi)
Alterigo 6 évvel ezelőtt
Kedves Mazso99! Elpusztult a kombuchám, Bp.-i vagyok. Tudnál adni, teljesen ingyen nem kívánom. Üdv.
johi2001 6 évvel ezelőtt
Sziasztok! Látogassatok el erre a fb.oldalra is! Itt lehet rendelni és megbeszélni a gombával kapcsolatos tapasztalatokat, észrevételeket... https://www.facebook.com/pages/Kombucha-Tea/331146353672051
znorby 6 évvel ezelőtt
Kedves Rózsa! Olvastam hogy van kombucha gombád,szeretném meg kérdezni hogy még mindig lehet tőled kérni,mert ha igen akkor nekem szükségem lenne rá.Pécsi vagyok és elmennék érte személyesen,ha neked így megfelelne.Az email címem znorby@freemail.hu.Köszönöm.
mazso99 6 évvel ezelőtt
Szia Zsuzsa! Lécci add meg az e-mail címedet, egyeztetünk...Üdv.M.
zsuzsi670814 6 évvel ezelőtt
Szia Mazso99, en megköszönve felajanlasod szivesen elnek a lehetöseggel es elfogadnam a gombat söt a tapasztalataid es tanacsod is megköszönnem,ha megosztanad velem.En nem tartozkodom jelenleg Magyarorszagon,de egy nagyon kedves baratnöm dolgozik a Zsidro szalonban es segitsegevel eljutna hozzam a Kombucha gomba.Elöre is köszönöm,szep napot kivanok Zsuzsa
tiffareth 6 évvel ezelőtt
szia! Engem érdekel a gomba,szeretnék én is készíteni teát. Nagyon örülnék,ha tudnál nekem adni. Kérlek ird meg e-mailben a tel.számodat és felhívlak,h egyeztessünk (tiffareth@freemail.hu). Előre is köszönöm!!!
mazso99 6 évvel ezelőtt
Sziasztok! November óta iszom a kombucha teát. Fogamzásgátlót is szedek, és hatásos, nem semlegesíti a tea. Nekem nagyon osztódik gombám, ha valakit érdekel...Bár nem tudom, hogy lehet-e így felajánlani. Ingyen adom, csak el kellene jönni érte Budapestre...
Thalion 6 évvel ezelőtt
Sziasztok! Két napja iszom Kombucha teát, viszont csak ma jutott eszembe egy fontos kérdés. Én fogamzásgátlót szedek, tudna nekem valaki arra választ adni, hogy mivel a kombucha tea méregtelenítő is, nem lehetséges, hogy semlegesíti a fogamzásgátlómat? Fontos lenne tudnom, keresőben nem találtam erről semmit. Aki tud nekem választ adni, légyszíves írjon, sürgős!!! Köszönöm!
Edit29d 6 évvel ezelőtt
Sziasztok! Én kristálygombát tudok küldeni, 6 hónapja iszom, a fáradtságnak nyoma nincs! :)) Írjatok e-mailt: edit29d@gmail.com Jó egészséget mindenkinek!! (L)
Bucika83 6 évvel ezelőtt
Kedves Rózsa! Én is Pécsett élek, és szeretnék kérni Tőled, amennyiben még lehetséges kombucha gombát. Természetesen elmegyek érte! Köszönöm
061075 6 évvel ezelőtt
Sziasztok! nagyon jo olavsni, hogy ennyi pozitiv gondolkodasu ember van koztetek. en is ittam regen a teat, es akkor jobban is ereztem magam, aztan kulfoldre koltoztem, es azota valahogy nem tudom hogyan ujra kezdeni. ebben van valakinek valami otlete, hogyan lehet (europan belul) idejuttatni a gombat? nagyon megkoszonnem a segitseget, mert a ferjem gyomorfekely tunetekkel kuzd, es bar o nem hisz benne, de ha en mindig elkeszitenem neki, akkor meginna. koszonom szepen. mindenkinek jo egeszseget!!! (L)
tepievi 6 évvel ezelőtt
Sziasztok! Én is ittam 2 évig, de idén nyáron sajnos az enyém tönkrement, besárgult, szagos, hiába áztatom azzal a céllal, hogy talán letisztul. Sajnos valami baj van vele. Szeretném megkérdezni Kaposvár környékére tudna-e valaki küldeni. Előre is köszönöm a választ.
arvaikati 7 évvel ezelőtt
Egy éve iszom a teát, nyugodtan állíthatom, hogy a gyomor és bélrendszeri problémákra gyorsan és hatásosan kifejti jótékony hatását. Előtte komoly gyomor fájdalmaim voltak, melyet a gyomorsav idézett elő, napi 2-3 szem quamatel gyógyszer szedésével tudtam csak létezni. Mióta iszom a teát, teljesen elhagytam a gyógyszer szedését és semmi baja a gyomromnak, a savasodás is megszünt, tehát nagyszerűen lúgosít is. Reggel éhgyomorra és este lefekvés előtt iszom 1-1dl teát. Ilinek nem tudom miért lesz kocsonyás, még soha nem fordult elő nálam. Szoba hőmérsékletűre hűtöd a teát mielőtt bele teszed a kombuchát?
iliasics 7 évvel ezelőtt
Sziasztok! Valaki tudna segíteni miért lesz a teámból kocsonya?Az egész egy nagy zselé már másodszor járok így és nem tudom miért?Így nem tudom meginni.Köszönöm a segítséget.
Szimi38 7 évvel ezelőtt
Szia Rózsa! Örülnék nagyon, ha adnál a gombából! Sokat hallottam, olvastam róla, és reménykedek, hogy a férjem és lányom bélproblémáit (is) rendbe tenné. Pécsett bármikor és bárhová elmegyek érte, csak írd meg számodra mikor jó. előre is köszönöm! szimike@gmail.com
Rozsa52 7 évvel ezelőtt
Sziasztok!Nagyon régem már irtam ide a kombucha gombával kapcsolatban.Jelenleg Pécsett élek és még mindig iszom a kombucha teát.Már 53 éves vagyok de még mindig nincsen ősz hajszálam hála a teának.Van sok gombatelepem ha valakinek kell szivesen adok ingyen ha eljön érte.A frissesség és a fittség a gombának köszönhető.Igyátok ti is!Várszegi
Várszegi 11 évvel ezelőtt
Sziasztok! A kombucha gombábol készült italt évek óta iszom csak jót mondhatok el róla fitt vagyok friss igaz hogy nem fogytam, de a hajam besötétült.49 éves vagyok,kb 10 éve iszom a kombucha teát,de csak télen, mert nyáron olyan meleg van hogy a 10 nap alatt megecetesedik és fogyaszthatatlan lessz . me g különben is ezt is szakaszosan kell fogyasztani nem folyamatosan,mert akkor hozzászokik a szervezet és nem fejti ki azt a hatást amit elvárunk tőle.Aki kezdte ezt a topicot egy kicsit túllőtt az arányokon.Két hete adtam valakinek kombucha kultúrát és bepenészesedett megdöglött neki.Ő kevés cukrot adott a gombának ami a gomba éltető eleme.Viszont a blog elején leirt recept túl sokat ir mindenből.Én A kobucha hungáriától vettem a kezdő gombámat nem olcsóért,de mindegy,az ő általuk ajánlott recept melyet évek óta használok és élnek a gombáim,1l vizhez max 8dkg cukor és 2 filter fekete teát.A kézmelegre hült cukorral elkevert teához adjuk a gombát ,meg kb1,5 dl tápoldatot.Az érlelési hőmérséklet 23-25c A dohányfüst megöli a gombát.Én 3 litert készitek egyszerre egy 5 literes dunsztosüvegbe.Fölteszem a szekrény tetejére 10-12 napig állni hagyom, ez idő alatt a tea tetején uj gomba keletkezik leszüröm,,a teából félreteszek kb 4dl-t,mert már 2 dunsztosüveget csinálok mivel már 2 gombám van.A gombákat folyó viznél lemosom,mert barnás hártya van rajta,utána mehet az elkészitett üvegekbe.Ami maradt tea kicsit savanyú kell hogy legyen ha nem elég savanyú szobahőmérsékleten tartsuk ,mert tovább dolgozik a gomba attól függetlenül hogy nincs a lében.ha jó pikáns tegyük hütőbe mert tovább ecetesedik.Ha az üvegben vagy kannában amiben tarjuk az italt kocsonyás anyag keletkezik az a gomba ,na ijedjünk meg szürjük le és tovább iható az ital.Az italhoz hozzá kell szoktatni a szervezetünket.elöször ugye a 3 l italból amit elöször készitünk marad nem egész 3 liter mivel az uj üvegbe is kell tenni 2decit, tehát ugy osszuk be hogy mire a 10 nap letellik elég legyen az italunk.Tehát az első üvegnél 2.7 dl /nap a következőnél a duplája és igy tovább. Én 3 üveggel csinálok azt iszom,a 10 nap alatt.Igy tehát a gombák szaporodnak és szivesen adok belőle annak akinek kell.Azt meg kell beszélnünk hogy hogyan küldjem el.Akinek kérdése van szivesen válaszolok rá de a Kombucha a csodálatos gomba c könyvben további érdekes dolgokat is elolvashattok ezzel kapcsolatban.Elérhetőségem:20 5688171 babiska@freemail.hu
m_illyes 12 évvel ezelőtt
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni,tudja valaki honnan lehetne kombucha gombát szerezni? Előre is köszönöm...
laci62 12 évvel ezelőtt
Sziasztok! Fogyókúrázás kombucha teával -Segít a súlycsökkenésben, a zsírszövetek lebontásában. A tea fogyasztó hatása valószínűleg abban rejlik, hogy rendbeteszi a bélflórát, felgyorsítja az anyagcserét, melynek következtében nincs idejük teljes mértékben felszívódni azon anyagoknak, melyek a túlsúlyt okozzák. Egy adat: \"1996-ban Ariana Estelle-Symons Ph.D. és Collen Allen elküldték az Ariana által szerkesztett kérdőívüket a kombucha levelezőlista mintegy 700 résztvevőjének\". A körkérdésre választ adók 30 %-a számolt be túlsúly csökkenésről. Ha kombuchával fogyókúrázunk, akkor megmarad az evés öröme, nem kell számolnunk a magunkhoz vett kalóriákat. Egy dologra azért figyelnünk kell, a rendszeres fizikai mozgásra, mert ezzel együtt hat tökéletesen a kombucha, mint “fogyasztószer”. Ha valaki testsúlyának csökkentése miatt issza a teát, akkor a savanyúbb (tovább érlelt) változatot igya. És ami a legszebb, (ezek ti lesztek), hogy nem kerül semmibe, ha beszereztél egy indító készletet, onnantól magadnak készítheted el. Sőt több krónikus betegséged is elmúlhat, a fogyasztásával. kombuchasiker@fremail.hu sziasztok
cserega 12 évvel ezelőtt
Köszi a segítségedet.
laci62 12 évvel ezelőtt
Szia. Már megy ez a téma más fórumokon, keresek egy (gomba) pontosabban tea, tenyészet felajánlót. Mire olvasod, remélem több felkínálás is lesz, most írtam másik fórumra, mer most keresek én is, eddig csak olvastam róla, és tudom, hogy ez fog meggyógyítani. Ezeket illik ingyenesen adni, kivéve, ha postán jön, vidékre, v. vidékről, akkor utánvétben a feladó költségeit ki kell fizetni. Leírást tudok mailezni. hasznos linkek: http://www.kombu.de/hungary.htm http://takjula.nok.hu/keret.cgi?/index.html itt rendelhetsz, tel:291-3623 (nem ismerem őket, neten hírdetnek , remélem ingyenes) takacsjulia@vnet.hu
cserega 12 évvel ezelőtt
Ok Laci62... azt is elárulod hogy honnan lehet beszerezni...mert a többi jól hangzik.
laci62 12 évvel ezelőtt
Sziasztok. Fogyizni is lehet vele: Olyankor, amikor az emberek keveset mozognak, ülő foglalkozásuk van, rendszertelenül étkeznek és sok olyan szénhidrátot fogyasztanak, amelyeknek csak kalóriatartalmuk van, de vitaminokat és ásványi sókat nem tartalmaznak, a belek eltunyulnak, oxidációs folyamatok indulnak el, amelyek a méreganyagok felhalmozódásához vezetnek, a zsírszövet lerakódásának kedveznek. A kombucha azonkívül, hogy az intenzívebb anyagcsere miatt lebontja a zsírszövetet, a belek mozgásait is felgyorsítja, így a tápanyagfölösleg nem marad tovább a belekben, hanem kiürül. Ez az oka, hogy kombucha fogyasztásnál gyakoribb a széklet. Ha kombuchával fogyókúrázunk, akkor megmarad az evés öröme, nem kell számolnunk a magunkhoz vett kalóriákat. Egy dologra azért figyelnünk kell, a rendszeres fizikai mozgásra, mert ezzel együtt hat tökéletesen a kombucha, mint “fogyasztószer”. Várom leveleiteket, Laci
laci62 12 évvel ezelőtt
Sziasztok, itt egy kis gondolatébresztő! Valójában kezdő fórumozó vagyok, (Laci Bp. 44 év) nem tudom, jó lenne-e olyanokról olvasni, hogy mik a sikerek, gyógyulások, tapasztalatok? 4 éve kezdődött, egy elég húzós idegrendszeri-mozgásszervi betegségem. Neve nincs. A dokik csak találgatnak, nem bízok bennük. Eldöntöttem, hogy a táplálkozással jövök ki belőle. 10 napja fogyasztok és olvasok ezt- azt, majd szeretnék kérni vkitől, aki Bp.-i, egy kis kombuchát. Ráér, én most kefirezek. Azt figyeltem meg, hogy fórumokon gyakran, egy-egy hozzászólásnál, csak néhány, fontos, kevésbé fontos, adat, információ jelenik meg, de ritkán van teljes körű leírás. Inkább kérdések vannak, válaszok is részben, v. egészben. Hogy sokmindenre együtt legyen a válasz, írtam, ollóztam magamnak és másokra is gondolva, egy-egy GYIK-ot (gyakran ismételt kérdéseket) válaszokkal, elég jól sikerült, ha kéri valaki, elküldöm szívesen. Ezek a tejalapú kefirgombáról, a kombucháról, és a (japán) kristálygombáról szólnak, word doc file-ok, kb. 6-10 oldalasak. Miután évekig kerestem a helyes cselekedetek, helyes beszéd, helyes gondolkodás útját, rákényszerültem végre a helyes táplálkozásra is, s így a következő felismerésre jutottam: A betegségek, ill. az egészség témában nagyon fontos a pszichés (lelki) tényező, konkrétan arra gondolok, hogy az egészség visszaállításában a kristály tea fogyasztásánál is mennyire fontos a kitartás. (a kombucha tea fogyasztás egy éven át visszaállítja a teljes!!! egészséget, 1-2 hónapos fogyasztása már bizonyos betegségeket megszűntet) Ez persze más hasonló kaliberű táplálékra is igaz lehet. A kitartást befolyásolja, a remény, azt pedig, hogy mit hallunk, mit tudunk, milyen adataink vannak javulásokról, a gyógyulásokról, ez végső soron kialakítja hitünket, meggyőződésünket a kombucha tea fogyasztással, jótékony hatásaival kapcsolatosan Ez utóbbi kettő önmagában eldöntheti, hogy betegség, vagy gyógyulás. Gondoljatok bele, hogy a hatóanyag nélküli semleges, ártalmatlan tabletták, a placebók, pl. 20%-ban tudják javítani az állapotokat. Tehát, ha sok jó hírt szedünk össze egy csokorba, és ezeket olvasgatjuk, látunk saját bajainkhoz hasonló, gyógyult eseteket, akkor kialakul a gyógyulást segítő hit, és meggyőződés, ami katalizátorként hat majd a biokémiai változások mellett, és pozitívan segíti, átállítja gondolkodásunkat, beállítottságunkat is. Sokszor ez az, ami átsegít egy krónikus betegségen rögzült gondolkodásos állapoton. Ezen javulásokat, változásokat szeretném összegyűjteni, kategorizálni, és megosztani veletek. Kérlek benneteket, hogy nyereségeiteket, -a vízalapú kombucha tea (gombákkal) kapcsolatosan, - bármilyen javulást, pozitív változásokat írjátok meg nekem is (az is jó, ha ilyen lelőhelyről tudtok konkrétan) (kristálygomba@freemail.hu, kefirgombasiker.freemail.hu, kombuchasiker@fremail.hu ) , és a fórumra is. Javaslat: írjátok meg feltétlenül, az időtartamokat, mennyi ideje, milyen tünetek vannak, mennyi ideje fogyasztjátok a kombucha teát, mekkora a javulás, miben mutatkozik meg, mi múlt el, mi javult, mi jelent meg, stb., ha lehet, minél részletesebben. A kúra alatt végeztetek-e más egészségjavító programot? Köszönettel, bocs a hosszú szövegért. Az erő és egészség legyen veletek, sziasztok, üdv, Laci62. (Bp.)
laci62 12 évvel ezelőtt
Sziasztok! (laci62) Megalapoznék egy topicot, ha lehet. Érdekességnek, A Kombucha gomba minden bizonnyal az élet kialakulásával egyidős. A még tiszta vizű óceán vizéből fejlődtek ki a gombatelepek, és ily módon ott voltak az élet kialakulásának bölcsőjénél. A belőle készült teát Kínában a halhatatlanság italának nevezik. A jól elkészített \"erjesztett\" teában millió számra találhatók a szervezetbarát élő sejtek. Ezek az élő sejtek az emberi szervezet számára létfontosságú biokomlexeket tartalmaznak, melyek elősegítik a vitaminok, és az ásványi anyagok tökéletes felszívódását. Mire jó a kombucha? Harald Tietze a Kombucha a csodálatos gomba című könyvében 29 pontban sorolja fel ezeket. A teljesség igénye nélkül párat megemlítek. - Folyamatos fogyasztása meghosszabbítja az életkort. -Csökkenti a ráncok képződését. -Normál értéken stabilizálja a vérnyomást, állandó jó közérzetet, és alvást biztosít. Oldja a stresszt. -Jótékony hatással van a vékony és vastagbelekre, azok gyulladásaira. -Tisztítja a vért, erősíti a vesét. -Csökkenti a koleszterint, puhítja a vénákat, artériákat. -Segít a súlycsökkenésben, a zsírszövetek lebontásában. -Megerősíti a szexuális potenciát. -Csökkenti a vegyi érzékenységet (a méregtelenítés miatt). -Igen jó hatással van a fejbőrre: elősegíti az erősebb hajszálak kialakulását, gyorsabb a haj növekedése. -Megszünteti a másnaposságot, segít az alkoholfüggőség gyógyításában Mire van szükség az elkészítéshez? 2 liter víz 15dkg zöld tea 250 g cukor 1 db kombucha gomba 0,5 liter erjesztett „indító” tea 1 db ritkaszövésű fehér anyag (papírtörlő is jó), és gumigyűrű, az üveg lefedéséhez. Szólsz hozzá?

Magazin