Keress receptre vagy hozzávalóra
Recept feltöltés

Hozzászólás előzmény

Korábbi Hozzászólás

szhlili 13 évvel ezelőtt
Sziasztok lányok, ma olvastam végig ezt a topicot, ami jelenleg még ugyan nem túl hosszú, de a tartalmát tekintve annál fontosabb! Röviden:nagyon tetszik! Alapvetően egyetértek szinte mindennel, hiszen a \" nagyüzemi ételgyárak\" valóban lelkifurdalás nélkül mérgeznek minket , nekik csakis a profit a fontos.Kit érdekel ott, hogy milyen szörnyű betegségeket gyűjt be az ezzel táplálkozó, hogy kövér lesz stb, a kutyát sem érdekli.....Különben meg mit gondoltok, miből tennének szert megaprofitra a gyógyszergyárak, ha lényegesen kevesebb lenne a beteg ember?Nagyon naiv az, aki azt hiszi, hogy az ő érdekük is az egészséges életmódra nevelés.Jézusom, ha valaki ezt elolvassa, azt hiszi paranoiás vagyok, mert ez már teljesen úgy néz ki, mint egy összeesküvés elmélet........ Pedig félek, hogy nem az! Tudjátok, tényleg alapvető kötelessége egy szülőnek a gyerekkel megértetni, hogy igenis lehet cola és chips nélkül élni, erről még nem is olyan nehéz szerintem őket meggyőzni.( Nekem 3 gyerkőcöm van, ez sikerült) Szerintem a nehézségek ott kezdődnek, hogy ezek a készételgyártók azt használják ki alapvetően, hogy felpörgött az élet, nem úgy zajlik mint rég, amikor anyuka és nagyi otthon csakis a család ellátásával kellett ,hogy foglalkozzon. Nemhogy anyuka de sokszor még a nagyi is dolgozik, étel meg kell a családnak....Este 6 után pedig a hullafáradtan és agyonstresszelten hazatérő anyuka már nem megy a biopiacra és talán gondolkodni is fáradt ahhoz, hogy az ételek összetételén töprengjen. Bevallom, én meg tudom érteni őt is. Nekem abban a szerencsében volt részem, hogy extra hosszú ideig itthon lehettem a gyermekeimmel,de a közeljövőben már muszáj lesz visszamennem, mivel a nagylányom egyetemre megy, ehhez pedig kell még egy fizetés, mondanom sem kell.Az én munkaterületem sem az a nyugisnak mondható , 8-tól 4-ig elfoglaltság, bár ilyen talán már nem is létezik..... Szóval elképzelésem sincs, mi lesz az én kis mindenféle szempontból \"kipárnázott\"körülményeket élvező családommal, akik az iskolai menzát csak hirből ismerték!!l Eddig én is mindent megtettem az egészségesebb , ehető ételekkel az egészségükért, de ez ezután nem lesz egyszerű .... Ha valakinek tippje van arra vonatkozólag, hogy lehet ezt megoldani úgy, hogy azért néha itthon le is ülhessek egy kicsit és aludni is legyen időm-azt örömmel fogadnám!!( férj, mint segitség kilőve, mert ő, mint fő családfenntartó tényleg csak este 8 körül ér haza, heteket kiküldetésben külföldön:tehát tovább már nem lehet kiszipolyozni) Bocs, hogy elkanyarodtam az alapvető témától, de szerintem alapvető összefüggés azért van e dolgok között! Üdv.Lilian

Válasz

hitildike 13 évvel ezelőtt
Szia Lilian.Bocsi ,hogy elhanyagoltam ezt a topicot de annyira nem láttam érdeklődést iránta,hogy jó ideje felé sem néztem.Most fedeztem fel,hogy van (új)hozzászólás.Zárójelben az új mert még tavaly írtad:):):):)Nos ezt a családoddal tényleg nehéz lesz megszoktatnod.Gondolom azóta már elkezdtél dolgozni akkor hiába adnék tanácsot.Ismernem kéne gyermekeid elfoglaltságát.Mennyire önállóak ha Te nem vagy otthon.Mikrózás,félkész étel befejezés:Ez alatt a Te általad odakészítettekre gondolok.Véletlenűl sem a bolti fagyasztóból kikap,otthon bevág,megint kikap,mikró,egyéb.Milyen lenne 7-végéd,mennyire segít be a család?No akármennyire kipárnáztad életüket azt is meg kell értsék ha változás áll be.Ha önös érdekből mennél (karriervágy)akkor is bekellene segítsenek.Én sokáig házi koszton tartottam a családot megszoktuk.Történt 1x váltás,maszek lettem,.No éjjel nappal bolt ,árú beszerzés,még sokszor 7-végén is.Befizettünk egy közeli étterembe.Sajna 1 hónapra kellett előre.Ne tudd meg annyi kaját umbuldáltam vagy borítottam ki.Akkor ráálltam a 7-végi főzésre amit lehet fagyasztani.Pörkölt nagyon hálás dolog ezerféle képpen el lehet dugicolni a kajákban.Palacsinta,rakott züldség félék, gulyás stbNo ezalatt ne azt értsd,hogy csak azt ettünk ez csak 1 tipp volt.Abban az időben a húst is panírozva fagysztottam.Fasírotott kigombócólva,sültek saját zsírban.Ezalatt ne azt értsd,hogy átfőztem a 7-végét.Amit főztem azt mind dupláját az addiginál.Fagysztómnál leltár füzet,amit kivettem lehúztam.Ha nem tudtam mit ennénk leltár olvasás volt,vagy ez van alapon.Előbb utóbb utól éred magad,nem kell az egész pihenő napot a konyhában tölteni.No egyenlöre ennyi tippem volt.Üdvözöllek Ildikó.:O:O:O:O:O

Magazin