Keress receptre vagy hozzávalóra
Recept feltöltés

Hozzászólás előzmény

Korábbi Hozzászólás

AKriszti 13 évvel ezelőtt
Tegnap volt szó egy műsorban a klónozásról, és elgondolkodtam rajta. Mindenfélét várnak tőle, hogy majd az ilyen tipikusan civilizációs betegségeknél, mint a cukorbetegség, szívrendszerei problémák, rák, valamit lehet tenni általa. Új szívizmot fejleszteni, új hasnyálmirigyet, stb. Ez mind szép, azt mondtam, de vajon nem tűnik kissé visszaélésnek? Egy életen át mérgezzük magunkat adalékanyagokkal, cukorral, túl sok evéssel, nem beszélve egyéb káros dolgokról (dohányzás, alkohol pl). Erre igazából nem hívják fel a figyelmet, csak nagy általánosságban beszélnek róla, az emberek nem tudják pontosan, mit is kéne tenni. És így, általánosságban is csak most beszélnek róla, korábban az volt, hogy milyen jó a csomagolt, félkész áru, perceken belül kész a vacsora az egész családnak. És még most is arra megy az ösztönzés, hogy fogyassz, fogyassz! Senki sem tiltja be a káros adalékanyagokat, mondván, hogy abban az egy bizonyos élelmiszerben található mennyiség még nem halálos, nem okoz betegséget. Igen ám, de nem csak egyfélét eszünk meg! Senki sem tiltja be a cukros üdítőket, de még a figyelmet sem lehet felhívni rá, hogy káros.Nem része az iskolai oktatásnak a felvilágosítás ezzel kapcsolatban. Ellenkezőleg: a fiataloknak minden reklám azt sugallja, hogy milyen jó, hogy egy egész életérzés! Mert van pénz rá, hogy ezt a képet sulykolják beléjük. És akkor jön néhány tudós, és azt mondja, nem baj, majd fejlesztünk új hasnyálmirigyet nektek, és folytathatjátok a káros életmódot. Na jó, persze nem ezt mondják, és jó is, ha lesz olyan gyógymód, ami még nem volt, na de nem a gyökerénél kellene először megragadni a problémát, és az okokat kiirtani? Bocs, hogy keserűre sikeredett ez az írás. Kár, hogy ilyen topicokat nem néz senki. Talán azért van, mert nem a fogyis oldalon szerepel, hanem az ételallergiák között. És kit érdekel az ételallergia? mindenki fogyni akar! Pedig annak is valami oka van, hogy annyi ember allergiás!

Válasz

szhlili 13 évvel ezelőtt
Kedves Kriszti! Látom, Te is harcos ellensége vagy ezeknek az embert pusztitó adalékanyagoknak, teljesen igazad van. Ezzel kapcs. egy dolog nem hagy nyugodni már sok-sok éve: mi a csudáért kellenek e különböző E-k a mirelit élelmiszerekbe?????? A gyorsfagyasztás mechanizmusával alapvetően nincs semmi baj, ha friss az élelmiszer amit megfelelő gyorsasággal lefagyasztanak minusz 18 fokra és nem szakad meg a hűtőlánc, akkor ebből nyugodtan ehetnénk. Csak azt nem birom felfogni, ezeket is minek nyomják tele különböző szinezékekkel, stabilizátorokkal, állományjavitókkal.Tanultam táplálkozástudományt, tanultam a gyorsfagyasztásról is ezen belül, és higgyétek el, a fagyasztott élelmiszer ezek nélkül is elállna ugyanannyi ideig, mint igy!!!!!!!!( bocsi, nincs hosszú i ezen a gépen) Persze, biztos elfelejtettem, hogy igy olcsóbb, vacakabb alapanyaggal is szépen néz ki az a készétel,a tömegeknek meg úgyis mindegy mit kapnak!!??????? Lilian

Magazin