Keress receptre vagy hozzávalóra
Recept feltöltés

Hozzászólás előzmény

Korábbi Hozzászólás

Nehézbombázó 13 évvel ezelőtt
A kenyeret én is magam sütöm, készételt, konzervet sosem veszek, felvágottakat is keveset. Kajáldákba is nagyon ritkán járok, tehát magam kutyulok otthon. Az alapelv szerintem, hogy nyers hozzávalókat használjunk, ha tehetjük, megbízható helyen vegyünk húst, zöldséget és tejterméket, na, ez a legnehezebb. A műsz@rokat is kerülni kell, az aromával ízesített teákat, üdítőket, cukrászati termékeket. A cukrászok pl. nagyon sok mű dolgot tesznek a sütikbe, hogy még szebbek, ízesebbek legyenek, a tejszínhab is növényi zsiradékból van, ezért olyan tartós. Ezek kiragadott példák, de átgondoltan vásárolni csak eleinte tűnik bonyolultnak. Egy idő után megtanulja az ember, mit ne vegyen meg. A szülők felelőssége óriási, hogy a gyerekeknek ne kelljen egész életükben betegségekkel küszködniük. A Spektrumon volt egy sorozat (Tudsz-e élni nélküle?), Angliában egy családot rávettek, hogy az addig csak készételekből összeállított étrendjüket felejtsék el. Az asszony teljesen összeomlott, mert kiderült, hogy tulajdonképpen nem tudott főzni (minek is, mikor csak a mikróba kellett betenni a kaját és 10 perc múlva ehettek), elúszott az ebéddel, szinte vacsora lett belőle, mert nem tudta gyakorlat híján megszervezni a főzést. Pedig nem járt el dolgozni! Ennek a családnak mind a négy tagja kórosan elhízott volt. Egy másik családtól a tévéket vették el egy hónapra, tragikomikus volt, hogyan reagáltak rá, egyre hisztisebb lett mindegyik. Nem tudtak mit kezdeni egymással. Jamie Oliver pedig az iskolai étkeztetés megreformálásába kezdett bele (mostanába adják a sorozatot, nagyon tanulságos), megdöbbentő volt, hogy a gyerekek nem voltak hajlandók a pizzán, hamburgeren, sültkrumplin kívül semmit megenni, a frissen készített sült csirke, zöldségek sorra a szemétben landoltak. A szakácsnőkről is kiderült, hogy fogalmuk sincs ezeknek az elkészítéséről, és háborogtak is, mert jóval több munkájukba került. Több iskolában is próbálkozott, végül sikerrel járt, a hatóságok is támogatták, és csak kicsivel került többe ez az étrend, mint a műkaják. A gyerekek pedig rájöttek, hogy meg lehet enni az egészséges ételeket is. Egy családdal megbeszélte, hogy egy hétig nem esznek csak frisset, nem kapnak a gyereket csokit, csipszet, meg hasonlókat, és megdöbbentő volt, hogy a gyerekek már egy nap elteltével nyugodtabbak, pihentebbek, figyelmesebbek lettek. Persze, mert nem itták a kólákat, ami tele van koffeinnel, a többi üdítőben is a hozzászokást elősegítő anyagok vannak. Ha tudnák ezeket a szülők, vajon mérgeznék-e tovább a gyerekeiket? Szép hosszú lett az értekezésem.:)

Válasz

AKriszti 13 évvel ezelőtt
Igazad van, Teri, mindenben! Száz százalékig egyetértek. Nagyon kell olyan kis dolgokra is figyelni, mint az ízesített teák, egyéb vacakok. Viszont ezekkel van tele a bolt! Én pl egyszer végignéztem minden! *cukormentes* rágógumit, és egy sem volt, amit ne aszpartámmal édesítettek volna! Viszont ha egyszer megtalálod azt, amivel helyettesíteni lehet, akkor viszonylag egyszerű beszerezni - bár nem annyira, mert pl nekem a rágóért a Nagykörútra kell mennem, holott a peremkerületben lakom - , de legalábbis tudod, hogy hol találod. Akkor van a kavarodás, amikor valami új terméket kell átnézni, hogy mi is van benne. Érdekes lehetett az a műsor, ahol felborították a családok életét. Szerintem a legtöbben - a szívünk mélyén - tudjuk, csak nem veszünk róla tudomást, illetve nem tudjuk PONTOSAN, mi is az, ami annyira egészségtelen az étrendünkben. Pedig csak egy icipicit kell vele foglalkozni, és felnyílik a szemünk! Nekem a 90 napos diéta kapcsán esett le, hogy miben mi van (azt aztán abbahagytam, de nem ez a lényeg), és azóta nézem az összetevőket. Szóval, kell egy kezdő lépés, mert egyébként úgy élünk, mint a robotok, vagy a zombik. Csak megyünk a boltba, és gondolkodás nélkül rakjuk a kosárba a dolgokat.

Magazin